gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Ktoś jeden nie ale forum nie miałoby chyba problemów ze zbiórką :-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
I wylądowałby jako maskotka forum zamiast czarnego ME Supera? :mrgreen:
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Jasiek Matacz napisał/a:
... Perl czy Fafniak musi mieć drogi sprzęt...

:?:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
Fafniak musi mieć drogi sprzęt się zdecyduje...
to jakas nowosc
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
No tak w końcu watek o nowościach .
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jasiu motasz,
motasz,
daj spokój...
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Jasiek Matacz, ta cena (25 000zł) za cyfrowy średni to jakaś wiarygodna informacja-spekulacja czy tak sobie strzeliłeś?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
był na forum link do wywiadu z jakimś japońskim bossem z Pentaxa, który stwierdził że cena 645D będzie wynosić nie więcej niż 10 000 $
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
bo Pentax nie miał tak wysokiej klasy jak potrzebujesz

a widzisz roznice w napisaniu tego tak jak powyżej a tym:

Jasiek Matacz napisał/a:
Fafniak musi mieć drogi sprzęt się zdecyduje...


???

tu chodzi o logike - gdybym MUSIAL miec drogi sprzet (tzn?) to pewnie cyfrowy hasselek to byloby to...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nikon vs hassek :mrgreen:
oj nie rozumiemy sie
 
erpe  Dołączył: 06 Maj 2007
TomaSzSz napisał/a:
Czy tez tak macie że gdy odpalicie kompa to jedną z pierwszych stronek jaką odpalacie jest forum ?


Zrób ankietę. Przy okazji może dowiemy się czegoś ciekawego. Ja wybiorę przedział 16-20. Forum jest dokładnie 18-stą stroną...
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
A ja a propos plotek, nowości i takich tam. Ktoś napisał parę postów wyżej, że zanim Pentax coś wypuści, konkurencja go przegoni. Coś jest na rzeczy. Mam właśnie na biurku jubileuszowy numer Practical Photography (50 lat na rynku!) i trochę czasu, żeby poczytać. No i jest teścik puszek z zakresu "enthusiast dlsr", jako że do entuzjastow (semi pro czasem zwanych) pisemko jest adresowane.
Mały cytacik: "This category isn't all about price, but more about performance, build and features", czyli, że kategoria dla semi pro nie jest określana przez cenę puszki, tylko przez jakość jej wykonania, osiągi (AF, szybkostrzelność, pomiar) i wbudowane bajery typu wyświetlacz, sterowanie błyskiem itepe. No i do testu wybrano: C EOS 50D, Olka E-30, Nikosia D90 i Sonoltę 700. Nie jakieś tam K20D czy choćby GX20 od Sama... A jeszcze przed premierą kadwudyszki, kadyszka i samowy jej odpowiednik w tej samej gazetce były zaliczane do tej kategorii.
O ile nie jestem przekonany, czy Olek trzydziesty rzeczywiście oferuje więcej niż flagowy model Pentaxa, to co do pozostałych wydaje mi się, że są lepsze. I nie chodzi o to, że K20 nie da się robić zdjęć - da się i to dobre, podobnie jak Zenitem czy EOSem 33 (tym na film), ale wydaje mi się, że Pentax walczy by DOGONIĆ konkurencję, podczas gdy w przeszłości to konkurencja goniła niejednokrotnie Pentaxa. Dzisiaj u N, C, S czy nawet Olka, jeśli mamy kaprys iść o oczko wyżej, niż entuhusiast, możemy. U Pentaxa możemy przesiąść się jedynie niżej z K20 - i o ile przesiadka na K200 nie jest jeszcze tragedią, to KM, zwłaszcza w kyształki? :roll:
Zwisało by mi to swobodnie, gdyby nie fakt, że brak rozwoju to brak karmy dla marketingowców, to zaś brak sprzedaży, to zaś brak zysków, to zaś brak przyszłości systemu. I jak tu wydawać kasę na bagnet K?
No to co, są jakieś plotki? :mrgreen:
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Apas napisał/a:
No to co, są jakieś plotki? :mrgreen:

Brawn GP będzie miał "Pentax" na tylnym skrzydle - uslyszane w porannej kolejce po bułki .
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Apas napisał/a:
to zaś brak sprzedaży, to zaś brak zysków, to zaś brak przyszłości systemu. I jak tu wydawać kasę na bagnet K?
Osobiście nie mam już na co wydawać. Każdy dodatkowy zakup, to będą tylko moje fanaberie :-P
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
argawen napisał/a:
Osobiście nie mam już na co wydawać. Każdy dodatkowy zakup, to będą tylko moje fanaberie :-P


Prawdziwy Pentaxian by tak nie powiedział :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Apas, chyba że mówi to spełniony Pentaksjanin
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Apas napisał/a:
i o ile przesiadka na K200 nie jest jeszcze tragedią, to KM,

Porobiłeś trochę fotografii Km-ką ?
Czy ktoś napisał (nawet Pentax), że jest to maszyna dla semipro ?
 
sinster  Dołączył: 08 Mar 2009
Witajcie,

Apas
pisałem wielokrotnie. Pstrykałem i miałem w łapie: d90, EOSa 50D, D300, s5pro długo, soniaka 700 tyle co w sklepie. Nie wiem co to semipro ale kurde dużych różnic nie ma jak 4me. Może jestem nie semipro ale nie pstrykam serii 5 fps (tzn. 3 mi starcza, chyba że burst ale do zabawy a nie normalnego pstrykania) a AF kręcę manualem jak coś ale mam chyba wadliwy egzemplarz gdzie jakoś summa summarum lepiej mi chodzi niż na analogu Nikona :)

Wygoda obsługi lepiej dla mnie niż Canon. Mówię dla mnie, bo nie twierdzę, że komuś z jakiś względów podpasuje inny sprzęt.... Mi do wyjazdowych i reportersko - dokumentacyjnych ok! Artystyczne foty też super wyłażą :) choć na tym to ja się znam jak nei wiem co ... :P

K10 było zaliczane? a k20D robi gorsze zdjęcia? RÓBCIE ZDJĘCIA drodzy forumowicze! :D

pozdrówki,
seba

PS było na forum ale polecam wywiad z Alexem Majoli dla Polskiego Radia
http://www.polskieradio.p...30602344805.mp3 - też mówi jak to ma sprzęt nie dość profi tylko pewnie jakiś "entry level" płacząc nad kuflem piwa :)

:-B
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
argawen napisał/a:
Osobiście nie mam już na co wydawać. Każdy dodatkowy zakup, to będą tylko moje fanaberie :-P

To tak jak ja... :-)
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Jasiek Matacz napisał/a:
zanim wyjdzie dawno konkurencja go przegoni, zresztą nie orientuję się, jak u konkurencji ze średnim formatem?

Trochę inny rynek i inna konkurencja. Nikon coś tam przebąkiwał o MF, ale nie wiem co z tego wyszło. Zresztą tradycji w MF, N nie posiada.

Jasiek Matacz napisał/a:
Secundo, skończą się ucieczki "bo bym chciał coś lepszego niż k20D"
Wprowadzenie 645D nic tu nie da, bo to przecież inny system. Tylko lampa będzie pasowała. Równie dobrze można sobie wymienić na Sony, Nikona czy cokolwiek innego. Inna sprawa, że cyfrowy MF u Pentaksa, może zwiększyć prestiż firmy i polepszyć sposób jej postrzegania przez rynek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach