sinster  Dołączył: 08 Mar 2009
MacRayers - świetny cytat 100% agree! :-B :-B :-B

co do burst mode - możecie się śmiać - ale te 2mp czy 1 z kawałkiem starcza do "profesjonalnych" zastosowań jak zdjęcia na serwisy internetowe czy do gazet (mówię tu o notkach, do reportażu już troszkę więcej :) ).

Apas zazdroszczę podróży :D było ciemno, zwierzak daleko - cóż w takich sytuacjach ciesz się widokiem i kup zdjęcie Pandy :) - bo nawet z hipersuper fotokamerą zdjęcie pewnie by było do bani - raczej w stylu "widziałem, moje, to Panda" - na dobre zdjęcie zwierząt się pracuje - od zaplanowania co, kiedy, po przewodników, nie mówiąc o dobrych obiektywach - body na końcu. Myślę (bez urazy), że chcesz mieć body do wszystkiego, myśląc w dodatku, że to samo body załatwi Ci większość problemów... Zrób jak to mówią "rachunek sumienia" - gdzie jesteś, gdzie będziesz i co Ci tak na serio potrzebne - i to na zimno. Czy wołasz fotki na A2 i więcej, czy robiąc taniec później wrzucasz to tylko na serwer czy robisz wystawę. Poczytaj też o technice a jak masz możliwość próbuj z różnymi fotokamerami...

pozdrawiam,
Seba
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Apas, jeszcze jedna moja mała uwaga.
Przeczytałem raz jeszcze Twoje posty. Uważam, że Ty nie chcesz tworzyć fotografii. Ty chcesz rejestrować otaczający świat. Bez względu na warunki. Ciebie nie interesuje kreatywność a "strzelanie" (shot jak napisałeś w innym wątku tego forum, dzięki Bogu zamkniętego już przez Fafniaka).
Ciebie nie interesuje kreatywna fotografia. Naprawdę. Ty chcesz - raz jeszcze to napiszę - zarejestrować dany obraz i koniec. Nie chcesz pokazać fotografii - obiecujesz, że pokażesz. Chciałbym je zobaczyć - poznać to miejsce, w którym aparat ogranicza fotografa. U pewnych osób na tym forum widziałem to miejsce. Tylko oni są z trochę innej galaktyki.
Zastanów się nad taką sytuacją :
masz wymarzone D700 i długie tele. Dzisiaj robisz fotkę tej pandy. Za 2 dni - 2 pandy stoją w 3 razy ciemniejszym miejscu, 2 razy dalej. D700 poległ. Ponarzekasz na sprzęt ? Czy wystarczy że pomyślisz, że to nie sprzęt Ciebie ogranicza, tylko producenci nie nadążają za Twoimi fanaberiami ?

[ Dodano: 2009-03-31, 00:22 ]
Odpowiedz mi, jak to możliwe, że w 1972 roku ktoś zrobił taką fotografię :


Jak w roku 1936 zrobiono takie fotografie :

Tutaj fotka "strzelona" jak zwykłeś to nazywać z zaawansowanego cyfraka (to widać zresztą):


Inne :





... mógłbym tak do rana. Ja sądzisz - jakie ISO mieli do dyspozycji ? Jakie "matryce" ? Jaką szybkostrzelność ? Zobacz jaką wymowę mają te zdjęcia.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Hehe jak bym nie czytal forum albo przynajmniej tego typu watkow bo zylbym sobie szczesliwy w nieswiadomosci ze mam najlepszy aparat czyli pentax :) Z drugiej strony chyba juz wiem w jaka fotografie sie nie pchac jakby cos. No i mozna poznac nowe techniki radzenia sobie w hardcorowych warunkach od innych ktorzy probuja pomoc. Teraz ich nie potrzebuje bo nie robie sportu czy innych gdzie pentax slabiej sobie radzi ale kiedys byc moze skorzystam :)
Ci co maja D700 czy poprostu lepsze w tych tematach puszki moga powiedziec - eee a po co mi te techniki skoro nacisne sobie guzik i mam ustawiona ostrosc albo podbije sobie iso i po problemie... Wydaje mi sie ze kiedys wzrosna ich wymagania i te D700, D3, 1d tez nie dadza rade i trzeba bedzie sobie radzic inaczej i te techniki moga sie przydac.

Tylko czy moga byc jeszcze trudniejsze warunki do fotografowania nic te tutaj opisywane??? :)
Chyba samolot lecacy w pochmurna noc 2 kilometry nad ziemia heh:)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
widze ze kolejny watek o tym samym
Zdjecia nauczyc sie robic!!!!
25mln ASA to nie jest wyjscie z sytuacji to proteza ktora ludzie zaczynaja stosowac bo cale te pieprzone media popadaja w skrajnosc zwana wszystko wszedzie w kazdym miejscu bez wzgledu na warunki ....
a tak naprawde ma uratowac debili przed nimi samymi ze nie chcialo im sie przygotowac "sceny" tak aby zarejestrowac obraz w mozliwie najlepszej jakosci.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Fafniak, i tyle w tym temacie.... ;-)
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
Ja tak może z troszkę innej beczki: jak czytam właśnie komentarze pod testem D3x na opsrycznych to zaraz pęknę ze śmiechu. Jak ktoś ma zły humor i chciałby sobie umilić czas to polecam. Wypowiadają się tam osoby, może nie tyle niespełna rozumu, co po prostu zamknięte w jakiejś kryształowej kuli...

pozdr :-B
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Myślę, że to narzekanie na Pentaksa, że odstaje od konkurencji co w skrajnych przypadkach objawia się przechodzeniem do innych systemów, wynika też ze strachu przed "ostatecznym krachem systemu" ;-) . Wiele osób zainwestowało w sprzęt, odejmując sobie od gębusi, a tu za parę lat może się okazać, że szklarnia będzie miała wartość muzealną. Ciekaw jestem czy właściciele Contaksów, lekko podeszli do upadku swojego systemu. A najgorsze jest to, że to nakręca się jak samosprawdzająca się przepowiednia - ludzie obawiają się o przyszłość systemu, więc nie inwestują w niego lub zmieniają na inny , więc sprzedaż maleje...
A jak to się ma do robienia zdjęć? No nijak.

[ Dodano: 2009-03-31, 13:34 ]
venice napisał/a:
właśnie komentarze pod testem D3x na opsrycznych

Faktycznie zabawne. Zapewne większość osób, które wypowiadały się na temat tego testu, nigdy nie będą trzymać w rękach tego Nikona, ale mają sporo do powiedzenia :-) . No ale od tego są przecież fora internetowe :-P .
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
venice napisał/a:
Ja tak może z troszkę innej beczki: jak czytam właśnie komentarze pod testem D3x na opsrycznych to zaraz pęknę ze śmiechu. Jak ktoś ma zły humor i chciałby sobie umilić czas to polecam. Wypowiadają się tam osoby, może nie tyle niespełna rozumu, co po prostu zamknięte w jakiejś kryształowej kuli...

pozdr :-B


Ale tego ze stopki
1. MZ-S
to Ci zazdroszczę: :mrgreen:
i tego też:
3. FA* 85mm f/1.4
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Cytat
Ale tego ze stopki
1. MZ-S
to Ci zazdroszczę:
i tego też:
3. FA* 85mm f/1.4

_________________

Nie masz mu co zazrościć, po prostu też sobie "wishnij" ;-) .
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Albo zhejtuj :-)
 

Sadorg  Dołączył: 29 Sty 2008
to za życzenia też hejtujemy? ;-)
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
MacRayers, :-B . Trafnie i prosto ująłeś sedno zagadnienia.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A ja chcę LV takie jak w E-620 i nie potrzebuję lustra. Niech będzie takie K200D bez lustra działające jak G1. Ja nie chcę lepszej jakości lub większej rozdzielczości. Ja chcę wyboru różnych funkcjonalności. AF z Km też by się przydał.
To na prawdę nie są wymagania dotyczące lepszej jakości, ale innych opcji.
No i nie chcę się przesiadać na E system.
 
teo73  Dołączył: 06 Sty 2008
A kogo to obchodzi co wy chcecie?? zwłaszcza tutaj, piszcie bezpośrednio do działu R&D pentaxa, albo do kogos kto jest odpowiedzialny za ten dział
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
To narzekanie na ograniczenie sprzętowe przypomina mi żenujące narzekania na swoją żonę / męża, które często w życiu przychodzi wysłuchiwać.

A że źle gotuje // że nie potrafi nawet żarówki wymienić, a że chodzi rozczochrana po domu // że dłubie w uszach zapałką, że tylko z koleżankami przez telefon godzinami gada o debilnych telenowelach // że kwiatka od 10 lat nie dał itp. itd. itp. itd.

Tyle tylko, że ten nieszczęśliwy mąż / żona od dziesięcioleci nie robi nic żeby zmienić istniejący, niesatysfakcjonujący stan rzeczy. Ględzi tylko przy każdej okazji jaki to jest nieszczęśliwy i rozczarowany, szukając współczucia i współrozżalenia. Na pytanie: "czy widziały gały co brały?", albo na sugestię - "to weź rozwód", potrafi tylko ciężko wzdychać i dalej lamentować z głupim wyrazem na twarzy...

Idzie wiosna, nie wiem więc skąd taki napływ malkontenctwa na forum. Depresja wiosenna, jakieś przesilenie? Marsz do robienia zdjęć! A na drogę proszę wziąć trzy schłodzone :-B
Amen.

 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Benek, obok zaczyna się temat o tym czy jest sens robić 645D skoro rozdzielczość jak w a900 i słabe iso ;-) Nie dogodzisz..
 
jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
dzisiaj zacząłem czytać książkę ,,Ekspozycja bez tajemnic,, Bryana Petersona polecam wszystkim narzekającym, nagle może się okazać ze to nie sprzęt jest ograniczony ;) bez urazy ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jurekr napisał/a:
dzisiaj zacząłem czytać książkę ,,Ekspozycja bez tajemnic,, Bryana Petersona polecam wszystkim narzekającym, nagle może się okazać ze to nie sprzęt jest ograniczony ;) bez urazy ;-)

...ciekawa pozycja IMO; mam jego jeszcze 2 pozycje - "światło bez tajemnic" (nie polecam, bo nic ciekawego) i "kreatywna fotografia bez tajemnic" (bardzo ciekawa);
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
A jak kto jest nie teges do książek to w necie jest mnóstwo ciekawych informacji, które czasem zaskoczyć mogą niejednego wyjadacza. Zarówno z warsztatu "aparatowego" jak i, tym bardziej, obróbki PS.

Apropos. Kolega właśnie dzisiaj zamienił swojego kompakta (którym poczynił całkiem zgrabne krajobrazy przez ostatnie 3 lata) na Canona 400D za śmieszną kasę... bo właściciel 400D silnie przeświadczony, że zakup 50D od razu zapewni mu o niebo wyższy poziom.

Także nic tylko polować na okazje malkontentów :D :-B
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
venice napisał/a:
A jak kto jest nie teges do książek to w necie jest mnóstwo ciekawych informacji, które czasem zaskoczyć mogą niejednego wyjadacza. Zarówno z warsztatu "aparatowego" jak i, tym bardziej, obróbki PS.

Dobrym serwisem (uniwersalnym pomimo nawiązania do Nikona) jest http://www.szerokikadr.pl/ - dużo informacji dla początkujących i nie tylko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach