Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ThomFoto napisał/a:
mecius, o filmach HD zapomniałeś.
tego też FOTOGRAF nie potrzebuje do ROBIENIA ZDJĘĆ.

[ Dodano: 2008-12-16, 11:55 ]
:-P
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
uważam (to tylko moje zdanie), że HD i LV to 2 zbędne rzeczy i jeśli K30D będzie miał takie cuda wianki to niestety zostanę przy K10D :evil:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
ThomFoto napisał/a:
Shyman bo jak sądze o nim mówisz nie bez przyczyny kupił mkII.

Nie, to nikt z forum. To mój kolega - przyjaciel - sąsiad zajmujący się zawodowo fotografią:


Tutaj na zdjęciu z moją żoną...
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
LDevil napisał/a:
W chwili obecnej nie ma żadnego. Ale gdyby jednocześnie pojawiłyby się na rynku K30D i K3D, to większość i tak wybrałaby K30D.


chcesz powiedzieć że pojawia sie k30 i k3 i obecni userzy k10/k20 wybierają z takiego zestawienia k30? Niestety nie mogę sie z Tobą zgodzić.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mecius napisał/a:
że HD i LV to 2 zbędne rzeczy i jeśli K30D będzie miał takie cuda wianki to niestety zostanę przy K10D :evil:

jeszcze w zeszłym tygodniu powiedziałbym
dlaczego ? skoro ten aparat miałby tysiące innych zalet, to nie warto go skreślać z tego powodu

ale poznałem człowieka, który nie kupił d90 dlatego, że kręci filmy ;-)

[ Dodano: 2008-12-16, 11:58 ]
ThomFoto napisał/a:
chcesz powiedzieć że pojawia sie k30 i k3 i obecni userzy k10/k20 wybierają z takiego zestawienia k30? Niestety nie mogę sie z Tobą zgodzić.

niestety ThomFoto,nie mogę się z tobą zgodzić

to że ty tak wybrałeś, to jedno, ale powtarzam po raz kolejny, nie mów i nie wybieraj za innych :!:

bo ja bym wybrał k30d, i co, jesteś w mniejszości :!:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon, ale chyba się zgodzisz, że jeśli k30d nie miało by lepszego AF'a, większej matrycy, i żadnych innych (fotograficznych) zalet poza większym ekranikiem, kręceniem filmów i LV, to nie było by sensu (przynajmniej dla fotografa) go kupować.

 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
opiszon napisał/a:
ale poznałem człowieka, który nie kupił d90 dlatego, że kręci filmy ;-)


Jeśli na serio to musze powiedzieć że znam co najmniej kilka osób które zamieniły 5d na 5dmkII własnie z powodu filmów HD. byłoby ich wiecej tylko canon z produkcją mkII nie nadąża za popytem

[ Dodano: 2008-12-16, 12:01 ]
opiszon, niestety kompletnie sie nie rozumiemy. trudno... ale i tak :-B

 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
A tak z mojej "piaskownicy" - ThomFoto, jakiego sprzętu komputerowego używasz, jaki procek (jeden?), czy może jakiś IBMx3400, jaki monitor, ram, rozumiem, że WIN XP/Vista/Linux zbyt proste. :-P
Ja zajmuję się zdecydowanie nie amatorsko komputerami - własnym oprogramowaniem i wyobraź sobie, że wystarcza mi Celeron 3,6+2GBram - szok :!:
To samo z puszkami można znaleźć nie-amatorów którym wystarcza APS-C a nawet o zgrozo PENTAX :?:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ThomFoto napisał/a:
znam co najmniej kilka osób które zamieniły 5d na 5dmkII własnie z powodu filmów HD
no to chyba ślubni są bo nie widzę innego sensu tutaj, fotograf to fotograf, filmy w lustrzance to jak dla mnie basen w limuzynie.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
ThomFoto napisał/a:
userzy k10/k20 wybierają z takiego zestawienia k30

ThomFoto napisał/a:
Jeśli na serio to musze powiedzieć że znam co najmniej kilka osób które zamieniły 5d na 5dmkII własnie z powodu filmów HD. byłoby ich wiecej tylko canon z produkcją nie nadąża. dziwne ale prawdziwe


racja - mój kolega zmienił właśnie dla filmów HD. Teraz wmawia sobie, że zmienił dla lepszego ISO i lepszej dynamiki. Filmów tym kręcić się nie da - chyba, że na statywie i bez ruszania zooma... Pisałem o tym (dyskusja z fafniakiem była). Dlatego koledze pozostał zakup w miejsce starej kamery nowy sprzęt canona - kamera LX czy jakoś tak... za 16 000,00 zł
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Witek, Przyznam sie że kompletnie nie znam sie na komputerach. wiem tylko gdzie jest przycisk on /off. poki sprzęt sie nie muli przy plikach Raw z 5d mkII jest OK.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred, oczywiście, ale dlatego napisałem o tysiącu innych usprawnień (między innymi miałem na myśli te o których napisałeś)

ThomFoto napisał/a:
kilka osób które zamieniły 5d na 5dmkII własnie z powodu filmów HD
i zamierzają pewnie oprócz focenia ślubów, przy okazji robić za kamerzystów, prawda :?:

to że ja poznałem 1 taką osobę, to IMHO sukces, bo osobiście (na żywo) znam tylko kilka osób posiadających lustrzanki, więc ta 1dna poznana, to już coś :!:

pewnie gdybym miał większą grupę badanych, to wynik byłby inny, no ale nie zamierzam wyrokować, nie znając danych statystycznych, tak jak ty to próbujesz robić w tym wątku

[ Dodano: 2008-12-16, 12:05 ]
:-P
 

Viator  Dołączył: 08 Maj 2008
Heh. Nie zdzierżę, muszę coś napisać :).
Ja powiem tak: jakiś guru marketingu powiedział kiedyś: "wyróżnij się albo zgiń". Wg mnie bez sensu dla Pentaksa jest robienie się na Nikona czy Canona. Taki drugi C czy N się nie sprzeda, bo C i N mają markę wśród niewtajemniczonych, a P nie ma. więc jak będzie robił to co oni, to przegra, nawet jak będzie robił lepiej nieco. Więc P musi celować w inną grupę, i wg mnie to robi. W amatorów potrzebujących solidnej puszki (i obiektywów) w dobrej cenie. I wg mnie to jest bardzo fajne, wyróżnia P na tle konkurencji, daje mu rynek na którym jest mocny. Może za kasę zarobioną na tym zrobi MF, a może nie. Nie skreślałbym P tak od razu, ta firma już niejedno przeszła :).

2 - powiem, że trochę bawi mnie, jak ludzie bez żadnej analizy rzucają, szacują i analizują statystyki, i na ich podstawie układają Najlepszą Strategie Dla Firmy X. <żarcik> statystyki mówią, że 87% statystyk przytaczanych w internecie jest z palca wyssanych </żarcik>.
Nie wiem, czy myślicie, że tam w P to imbecyle siedzą? Że ludzie którzy pracują na pełny etat nad analizą rynku w celu ustalenia strategii urodzili się wczoraj, i nie mają pojęcia co się dzieje? Że nie analizują rynku, i nie kierują firmą tak, by przynosiła jak największe zyski? Jak P nie wypuści FF, to znaczy, że ktoś podjął decyzję, że FF się im nie opłaca, z tego czy innego względu. A jak wypuszczą, to znaczy że im się opłaca. Jak będą brnąć w APS-C, to znaczy, że op analizach, uznali, że to im przyniesie zyski większe niż FF.
Bo nie oszukujmy się, jak Pentaks wypuści wypasioną puszkę po świetnej cenie (FF czy nie) to dlatego, że uznał, że na niej zarobi więcej niż na wypasionej puszce po wysokiej cenie, a nie dlatego, że kocha swoich użyszkodników.
A do amatorskich analiz co dla firmy jest najlepsze - każdy ma do nich prawo, ale pozostają właśnie tym - subiektywnymi ocenami amatora. Bo profil klienta na którym zarabia się najwięcej często odbiega od naszych wyobrażeń, a najlepsza strategia bazuje na największych zyskach.
Zaznaczę, że na postrzeganie marki przez owego klienta zależy od wielu rzeczy, i puszka profi je poprawi, ale może P uznał, że koszty przewyższą zyski? Albo, że jego na profil klienta nie będzie to miało takiego wpływu jak na profil klienta C/N? Albo jeszcze coś innego? Jak powiedziałem, tam siedzą ludzie, którzy dostają pieniądze za takie analizy, i nie traktowałbym ich jako imbecyli. Na pewno robią błędy, ale ich decyzje są na pewno bardziej świadome niż nasze oceny.
Uff ale długie :).
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
ThomFoto napisał/a:
Zamiast k20 mogli tradycujnie dać k10s a moce przerobowe skierować właśnie w kierunku FF.
A taki k10s to się pewnie sam zrobi, ewentualnie przyjdą studenci na praktyki i go po kosztach stworzą.
Gdyby tylko Pentax miał odpowiednią ilość zasobów, to pewnie zrobiłby za jednym zamachem K20D i K2D. Jeżeli mieli środki tylko na jeden model, to wybór K20D wydawał się sensowniejszy.
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
ThomFoto napisał/a:
Przyznam sie że kompletnie nie znam sie na komputerach. wiem tylko gdzie jest przycisk on /off. poki sprzęt sie nie muli przy plikach Raw z 5d mkII jest OK.


"Przyznam sie że kompletnie nie znam się na PROFI fotografi wiem tylko gdzie jest przycisk on /off. poki sprzęt robi dobre zdjęcia jest OK"
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Viator napisał/a:
Uff ale długie :)
ale dobre i :-B się należy
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Viator napisał/a:
Ja powiem tak: jakiś guru marketingu powiedział kiedyś: "wyróżnij się albo zgiń".

Zgadzam się w 100%. Dlatego właśnie moim zdaniem Pentax nie wejdzie w FF tylko w 645D i poprawi APS-C.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
mecius napisał/a:
uważam (to tylko moje zdanie), że HD i LV to 2 zbędne rzeczy i jeśli K30D będzie miał takie cuda wianki to niestety zostanę przy K10D :evil:
Będzie miał na 100%. Wypuszczenie puszki bez tych ficzerów to genialny strzał w własną stopę.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Witek napisał/a:
"Przyznam sie że kompletnie nie znam się na PROFI fotografi wiem tylko gdzie jest przycisk on /off. poki sprzęt robi dobre zdjęcia jest OK"


dobrze powiedziane ;-) . eh. gdyby tak każdy robił w tym kraju to na czym sie zna. może wtedy wreszcie byłoby normalnie. Czego Wam i sobie również zyczę

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
LDevil napisał/a:
Będzie miał na 100%. Wypuszczenie puszki bez tych ficzerów to genialny strzał w własną stopę.

Też tak sądzę. Zrobią wypaśną puszkę pod APS-C(H) z różnymi ficzerami dla zwykłych userów. Dla zawodowców 645D bez zbędnych pierdółek. FF zostawią dla C/N by się pozabijali. Wtedy jak ktoś powie Pentaksjaninowi, że ma tylko APS-C to zawsze może odpowiedzieć - bo nie chce mi się korzystać ze średniego formatu.... FF vs MF - to będzie starcie :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach