zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Winietujące szkło - po cholerę mi takie - będę chciał winietę to ją sobie dorobię w LR.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
W LR można dodać i usunąć.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
fanmario będę miał niedługo to sam sprawdzę :mrgreen:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
 
Na zachodnim forum pojawiły się plotki, że Ricoh zamierza kupić producenta kamer RED...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
x4rd, łykaj wszystkiego, co pisze Kenneth. :-P
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
jaad75 napisał/a:
x4rd, łykaj wszystkiego, co pisze Kenneth


Przecież to plotki, to jest tak nieprawdopodobne że wiesz... :-P
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
Plotki plotkami a Sigma wlasnie puszcza nowe szkielko pod APS-C:
Sigma 50-100mm f/1.8 DC HSM Art Lens
-> http://www.cameraegg.org/...announced-soon/

oczywiscie pod Pentaxa nie bedzie....lekko to wkurza...i rozczarowuje :/
niby sie tlumaczyli (z tego co pamietam) ze maja problem z bagnetem K,ale jakos w centrum Sigma nie maja problemu ze zmiana bagnetu za kilka "groszy" na K serii A i C :-/ :evil: bardziej przypuszczam i mi tu smierdzi ze C i N chyba smaruja Sigmie za taka polityke... :roll: :evil:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Parametry zabijają... :shock:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
to co, już przestajecie kupować kilogramowego k-1 i napalacie się na półtorakilową Sigmę ?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
opiszon, K-1 ma funkcję cropa, więc gdyby wypuścili jednak tę Sigmę z bagnetem K, to jedno drugiego nie wyklucza :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a no tak, dwuipółkilowy zestaw...

aż mnie plecy zabolały
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
opiszon napisał/a:
a no tak, dwuipółkilowy zestaw...

aż mnie plecy zabolały

Zalecam więc zakup TEGO. Całkiem przydatne. Na PPD jak znalazł ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
chyba nic innego mi nie pozostało :-/
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
Wracajac do ploteczek....w wolnych chwilach przy kawie czytam ploty (opowiesci dziwnej tresci) o Pentaxie na nikoniarzach, na canon-board, a ostatnio takze zauwazylem i zaczalem czytac na forum.olympusclub.pl -> hmm człowiek jednak uczy sie cale zycie...wlasnie sie dowiedzialem -dzieki niejakiemu "Janeczek" - ze sa tylko dwa dobre szkla w systemie...a AF...tragedia...na low light event'ach zostaje nam tylko reczne ostrzenie :mrgreen:
:-B
-> http://forum.olympusclub....ull-Frame/page6
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Galus81 napisał/a:
Wracajac do ploteczek....w wolnych chwilach przy kawie czytam ploty (opowiesci dziwnej tresci) o Pentaxie na nikoniarzach, na canon-board, a ostatnio takze zauwazylem i zaczalem czytac na forum.olympusclub.pl -> hmm człowiek jednak uczy sie cale zycie...wlasnie sie dowiedzialem -dzieki niejakiemu "Janeczek" - ze sa tylko dwa dobre szkla w systemie...a AF...tragedia...na low light event'ach zostaje nam tylko reczne ostrzenie :mrgreen:
:-B
-> http://forum.olympusclub....ull-Frame/page6

Galus81 - ludzkość operuje stereotypami. Przeciętny człowiek ma wiedzę o świecie bardzo powierzchowną. Ludzki mózg podobno upraszcza wiele rzeczy bo nie ma "mocy obliczeniowej" by zapamiętać i zrozumieć wszystkie informacje, które do niego docierają.
Pentax w powszechnej opinii jest systemem, który nie ma szkieł i AF nie działa. O tym że nie do końca to prawda wie trochę ludzi zainteresowanych - reszta upraszcza. Tego się nie da zmienić przez forumowe przekonywania.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Galus81, ten użytkownik dołączył do forum olka w 2011, więc się mu nie dziwie. Maks co mógł mieć to K-7, albo i gorzej bo coś w stylu K10D/K20D, a SDMy padały już na całego. W dodatku jak pożyczył od kolegi takiego 50D lub 7D albo D7000, które wtedy już były... K-5 był dopiero na horyzoncie, a szybko wyszły problemy z AFem w żarowym i P-TTLem, więc pamiętam, że sam zdecydowałem się wtedy na K-7 jednak.

Także można się teraz pośmiać ze skompletowaną szklarnią, marką pod skrzydłami Ricoha i K-S2 trafiającym nawet taką Sigmą 30/1,4 pokoju rozświetlonym tylko monitorem, ale w 2011 wcale nie było nam różowo i gdyby 50D nie był tak intuicyjny inaczej, a z w kombinacji z tamronem 17-50/2,8 AF nie był loterią też by mnie tu nie było.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
WuWu84 napisał/a:
albo i gorzej bo coś w stylu K10D/K20D

Z DA35/2.4 i ostrzeniem "na BBF" jest, moim zdaniem, całkiem przyzwoicie. Sporadycznie w słabym sztucznym świetle trzeba go kopnąć dwa..trzy razy żeby poprawił AF'em... Jak pomyślę, co mnie czeka jak się kiedyś przesiądę na lepszy korpus... Cuda, cuda będą :->
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
WuWu84 napisał/a:
K-5 był dopiero na horyzoncie
Ciekawe, bo ja miałem K-5 z początkiem listopada 2010... :-P
WuWu84 napisał/a:
a szybko wyszły problemy z AFem w żarowym i P-TTLem
Problemy z AF w żarowym usunął w mojej puszce firmware z początku 2011.

A w Canonie w tym czasie był już 60D, z ciut lepszą matrycą niż wyjątkowo tragiczny pod tym względem 50D.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Ryszard napisał/a:
Cuda, cuda będą :->

Nie, po prostu będzie wygodniej. A do wygody się człowiek bardzo szybko przyzwyczaja.

[ Dodano: 2016-02-26, 09:57 ]
jaad75 napisał/a:
Ciekawe, bo ja miałem K-5 z początkiem listopada 2010... :-P

Fakt, sprawdziłem, że kupiłem K-7 pod koniec 2010, a nie 2011.

60D celowo przemilczałem, bo jeszcze bardziej mi nie leżał - jednak do 50D dwucyfrową serię wyżej pozycjonowali.
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
WuWu84, Jak najbardziej sie zgodze ze tak moglo byc :)
Ale - az z ciekwosci przy kawie po obiedniej wszedlem poczytac jak tam dyskusja idzie...i okazuje sie gosciu mial wszystkie puszki "od zarania analogowych, konczac na srednim 645D" :mrgreen:
do tego uwaza ze K-5II takze ma fatalny AF ;-) bo ma doswiadczenie bedac "na setkach imprez roznego typu i kalibru" ;-)
Heh nawet Canonowi sie dostalo ze za ciezki - bo jego przeciwnik w dyskusji przyznal sie ze siedzi w Canonie a nie w Pentaxie :-)
dostalo sie Robertowi z optycznych ze dobrze napisal o AF Pentaxa ;-)
i na koniec nie wiadomo skad - w niebiosa zachwalil Olympusa - mimo ze dyskusji ani o C ani o micro4/3 nie bylo 8-)
zaciekawilo mnie jedno zdanie tego forumowicza -> "nie musisz mi wierzyc. Zawsze mozna poczytac watek polecam sprzedajacego na forum Pentaxa i kto tam rzadzi" :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach