komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
przemoo napisał/a:
pierwsze przecieki o k-70 się pojawiły

To może oznaczać, że w APS-C będzie niezły tłok ;-) Trzy serie sprzętu: K-3 (i jacyś następcy?), K-50 (a może właśnie K-70, jako bardziej "klasyczne") oraz linia K-S1/2/..., czyli modele ze świecidełkami i różnościami.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pentax K-70 ?
http://www.pentaxforums.c...he-horizon.html

Ciekawe ile MP i czy będą filmy 4K ? ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
komtur, mniejszy tłok niż u konkurencji :->
A jak doliczysz Canonowi EOS'a-M to już w ogóle mamy kompaktowy systemik :roll:

[ Dodano: 2016-05-20, 09:32 ]
komtur, swoją drogą sprytnie ująłeś różnicę między K-50 i K-S2 - bo funkcjonalnie mogłyby ze sobą konkurować. Chyba właśnie o design chodzi, faktury, tekstury, kolory...
No i przy okazji, mnie ciekawi przyszłość K-S1. Na forach i w testach obśmiany za LEDy, ale być może sprzedaje się całkiem dobrze? To jest bardzo "pentaksowy" aparat - mały, ma wszystko co potrzeba i w dobrej jakości (np. wizjer... mniam...). Chwała Pentaksowi, że nie obcina wszystkiego co się da w niższych modelach.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Markus, musi mieć 50MP i Double-Ultra-HD-w-3D. Jak nie, to będzie kolejny strzał w kolejne kolano pentaksowej stonogi ;-)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Ryszard napisał/a:
Markus, musi mieć 50MP i Double-Ultra-HD-w-3D. Jak nie, to będzie kolejny strzał w kolejne kolano pentaksowej stonogi ;-)


Musi tez mieć wykrywanie twarzy i biustu, i no ten no taczany ekran
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
tomek_j napisał/a:
wykrywanie twarzy i biustu

Ty to masz łeb na karku! :mrgreen:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ricoh jakby miał łeb na karku to powinien kupić sensor od Samsunga NX1 i wsadzić go do K-70 ;-)

28 MP i filmy 4K i ma wtedy najlepszy aparat APS-C na rynku ? :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Markus, zaczynam się obawiać, że Ty bardzo serio o tych megapikselach i 4k... :roll:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ryszard napisał/a:
Markus, zaczynam się obawiać, że Ty bardzo serio o tych megapikselach i 4k... :roll:


Zapomniałem dodać że to wszystko ma kosztować nie więcej niż 2600 zł za korpus K-70 :-)

ps. To ostatnie to żart ;-)

W zasadzie możliwość takiego "dealu" między Samsungiem i Ricohem jest jak najbardziej realna ?
Po co im sensor jak i tak wycofali się z rynku foto ?
Za kilka lat taka matryca nie będzie więcej warta od "funta kłaków" ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Markus napisał/a:
Zapomniałem dodać że to wszystko ma kosztować nie więcej niż 2600 zł za korpus K-70 :-)
taaa... a spod lady w biedzie po 1500zeta :roll:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Markus, deal z Samsugiem już był i nikt do tamtych czasów nie wzdycha, za to są liczne "ochy i achy" nad matrycami Sonego i sprytnymi programistami PentaRico, którzy z nich wyciskają jak przysłowiową "wodę z kamienia". Poza tym, co komu po matrycy, której nikt nie będzie rozwijał (o ile faktycznie Koreańczycy już wygaszają piece)?
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Kontynuacja Samsunga NX-1 pod szyldem Pentaxa oraz szkła Samsunga z bagnetem K . To było by coś . Tylko czy Ricoh wraz z Samsungiem potrafią się porozumieć ?
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
W K-70 powinni wsadzić moduł AF z K-1. Może / musi być uproszczony funkcjonalnie, bo to niższa liga, ale "pokrycie" klatki w APS-C byłoby świetne ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
tomek_j napisał/a:
Musi tez mieć wykrywanie twarzy

to jest wielkie oszukaństwo, młoda ostatnio pokazała mi tę funkcję w połączeniu z określeniem wieku i płci selfiącego ... ponad 60 lat - mężczyzna ;)... byłem nieogolony , ale przez przesady
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
pszczołowaty napisał/a:
to jest wielkie oszukaństwo, młoda ostatnio pokazała mi tę funkcję w połączeniu z określeniem wieku i płci selfiącego ... ponad 60 lat - mężczyzna ;)... byłem nieogolony , ale przez przesady

No nie, pszczołowaty, nie odmładzaj się na siłę ;-)
Pozdrowienia Krzysztof

 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
zipzip, no nie wyszło ;)
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
pszczołowaty napisał/a:
zipzip, no nie wyszło ;)

Ujmę to tak, dupiaty aparat nie wiedział z kim ma doczynienia ;-)
Pozdrowienia Krzysztof
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
komtur napisał/a:
W K-70 powinni wsadzić moduł AF z K-1. Może / musi być uproszczony funkcjonalnie, bo to niższa liga, ale "pokrycie" klatki w APS-C byłoby świetne ;-)

Safox XII ma większe pokrycie klatki? Na grafikach widzę tylko 6 dodatkowych punktów między już istniejącymi w centrum, a skrajnymi.

Zapewne naturalną ewolucją będzie dodanie matrycy 24 MPix (w końcu Nikon już ma taką) i AFu z K-3. Ale bardziej niż specyfikacji przyjrzałbym się obudowie, bo to chyba główny powód dla czego K-S2 nie jest następcą K-50 - jest po prostu wyraźnie mniejszy. Super sprawa dla mnie kiedy używam go praktycznie tylko z 30/1,4 i M50/1,7, ale nowi użytkownicy dość szybko sięgają po jasne zoomy 17-50/2,8 czy 50-300/4-5,6 i wtedy jego wymiary przestają być zaletą jeśli jest jedynym aparatem.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
WuWu84 napisał/a:
Safox XII ma większe pokrycie klatki? Na grafikach widzę tylko 6 dodatkowych punktów między już istniejącymi w centrum, a skrajnymi.


Jeśli ten obrazek jest zgodny z rzeczywistością, to mam wrażenie, że w skali APS-C postęp "pokrycia" jest całkiem duży. Ktoś z K-3 mógłby powiedzieć dokładnie. Może to nie to, co w Nikonie D500, bo to rekordzista w tej dziedzinie albo w Canonie 7D II, ale i tak jest bardzo dobrze. Jeżeli taki moduł AF udałoby się wepchnąć do aparatu APS-C, to byłoby coś :-) . Porównując K-1 i jego obrazek FF z Pentaksami APS-C "pokrycie" klatki jest rzeczywiście podobne jak dotąd (a może nawet mniejsze, ale tego nie potrafię "na oko" ocenić).
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
komtur nie zdziwiłbym się aby ten safox z k-1 znalazł się potem w następcy K-3 II, a kompletnie nowy układ został zaprezentowany za lat 2 w jakiejś puszczce z FF.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach