opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ThomFoto napisał/a:
ale przyznasz że miło mieć swiadomość że jak zechcesz lub bedzie taka konieczność to sobie kupisz.

to sobię kupię Nikona, nie potrzebna mi do niczego taka świadomość, bo i po co :?:
będzie FF ? fajnie, nie będzie, też nie ma tragedii

nie lubię targać dużo na plecach, dlatego (wg stanu na dzień dzisiejszy) pewnie zostanę przy APS-C
pewnie w jakiejśtam przyszłości będę musiał używać puszek amatorskich, a nie takich na poziomie k10d, ale trudno - przecież jestem amatorem i wcale się tego nie wstydzę
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
Eldred napisał/a:
eh.. wystarczyło by żeby ten 60-250 miał stałe 2.8 a nie f4 :-x

dla mnie może być ;-) :-B

ThomFoto, FF od Pentax-a byłoby hitem pod jednym warunkiem ... tani ... bo reszta systemów już Go ma i żeby się przebić to albo trzeba mieć to coś (dla profi czego nie ma C,N) albo po prostu zjechać z ceną ale to jest niemożliwe.

[ Dodano: 2008-12-16, 11:17 ]
można kupić FF (nawet używane) od N i 1 porządne szkiełko jak jest ciśnienie na FF :evilsmile: i wcale nie musi to być P :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
ThomFoto napisał/a:
przepraszamy, ze zaspaliśmy w 2008 roku. odpowiedzialne za to osoby wylane na bruk. przestajemy walczyć z rynkiem a zaczynamy od 2009 podążać razem w nim, logicznie budując ofetę o modele semi profi i profi . Posiadacze szkiełek DA beda mogli je wymienić na obiektywy pełnoklatkowe za niewielką dopłatą.

Dziekujemy że z nami mimo wszystko zostaliście


Wybacz ThomFoto ale zachowujesz się jak dziecko, które przesiadło się z rowerka na deskorolkę.
Nie zgadzam się absolutnie z tym co piszesz. Mam stały dostęp do FF - Canon EOS 5D Mark II (do niedawna zwykłe 5D).
Kolega, zawodowiec, wykorzystuje aparat w studio oraz do różnego rodzaju imprez. Sprawdza się mu ten sprzęt. Ale nie kupiłbym go - i nie jest to kwestia kasy. Po prostu byłaby to zła inwestycja. Nie potrzebuję tego co daje FF - przynajmniej na tą chwilę. Wolałbym sensownie działający AF. Spróbuj dokupić w sensownej cenie tele do FF. Myślę, że wiele osób nie kupi FF bo nie ma takiej potrzeby. Chyba, że ktoś robi landszafty notorycznie - to tutaj na FF ma trochę lepiej.

Co do Pentaksa - uważam, że rozegra sprawę bardzo sprytnie. Wprowadzi 645D w bardzo przystępnej cenie (na poziomie dobrego aparatu FF). Jako zapasowy sprzęt dla takiego fotografa zaproponuje poprawione modele z APS-C. Za 4-6 lat FF będzie na poziomie dostępności APS-C i bój będzie trwał o średni format. Wtedy Pentax będzie z przodu.
Uważam, że jest to jedyne sensowne wyjście dla Pentaksa. Kiedy nie może walczyć (a nie może) jak równy z równym z C/N to próbuje zrobić coś innego. Coś, co go odróżni. Nie wiem, czy gdybym zajmował się profesjonalnie fotografią i miał do wyboru średni format z przystępnej cenie + bardzo dobrą lustrzankę z APS-C nie brał bym tego rozwiązania pod uwagę. Myślę, że jest to bardzo dobra alternatywa dla FF. Po prostu, Pentax przeczeka okres FF.
Wszystko to ma jak największy sens. Zarabia się pieniądze dzisiaj nie na FF a na masowym APS-C. Zatem mając dobry sprzęt można spokojnie zbierać plony. Pieniądze zarobione z tego segmentu Pentax zapakuje w średni format. Jestem ciekaw, co powiedzą czarownicy FF jak moje słowa okażą się prawdą i inne firmy zaczną poważnie myśleć o upowszechnieniu MF (Nikon chyba podjął nawet jakieś działania).
Moim zdaniem, plan Pentaksa jaki nam rysuje się z wywiadów jest sensowny (biznesowo i marketingowo).
Na pociąg o nazwie FF już nie zdąży. Nie musi bo właśnie Pentax wsiada do odrzutowca.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Bardzo prawdopodobne jest też że "be interesting" oznacza coś innego i tak jak w/g ostatnich oświadczeń firmy dostaniemy lepiej uszczelnioną, pancerną wersję podróżniczą k20d z gps'em. :->
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
MacRayers napisał/a:
Na pociąg o nazwie FF już nie zdąży. Nie musi bo właśnie Pentax wsiada do odrzutowca.

:-B oby im tylko paliwa nie brakło :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred, ważne żebyśmy dostali cokolwiek, a nie że okaże się, że to ściema była :-P
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
ThomFoto napisał/a:
ja sie Was tylko pytam. ile osób kupi k20s/k30 na aps-c?

Jeżeli będzie miał bebechy nie gorsze niż w D300, a ceną 2 razy niższą, to pewnie będą to znaczne ilości.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
MacRayers, trochęwiecej poczucia humoru.
MacRayers napisał/a:
Kolega, zawodowiec, wykorzystuje aparat w studio oraz do różnego rodzaju imprez. Sprawdza się mu ten sprzęt. Ale nie kupiłbym go - i nie jest to kwestia kasy. Po prostu byłaby to zła inwestycja. Nie potrzebuję tego co daje FF - przynajmniej na tą chwilę. Wolałbym sensownie działający AF. Spróbuj dokupić w sensownej cenie tele do FF. Myślę, że wiele osób nie kupi FF bo nie ma takiej potrzeby. Chyba, że ktoś robi landszafty notorycznie - to tutaj na FF ma trochę lepiej.


przecież napisałaś dokładnie to samo co ja. FF nie kazdemu jest potrzebne tu i teraz. ale gdy jest potrzebne to trzeba zmienić system gdzyż Penatx nic nie proponuje . tylko tyle.

co do średniego. hmmmm straconą pozycję na rynku jest niezwykle cieżko odbudować a znając poczynania Pentaxa to na atrakcyjna cenę raczej bym nie liczył. Choć pryznam że taki scenariusz zaproponowany prze Ciebie to chyba jedyne co w tym momencie pentax może zrobić. dać aps-h + średni w dobrej cenie.

 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
MacRayers, dobrze prawisz, wódki Ci dać :-B
Wrócę do porównania z samochodami Jaguar i Land Rovera - to FF a "kiepski APS-C" to TATA. I kto kogo kupił :?:
Jakie są kierunki rozwoju :?:
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
na zachodnim wybrzeżu już 2.30, o której maja być jakieś wiadomości w "ich" południe???? :evilsmile:
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
ThomFoto napisał/a:
ale Ty robisz przesiadkę z k100. Ja mówie o obecnych uzytkownikach k10/k20 dla których P nic nie proponuje.
Wypowiadasz się w imieniu wszystkich użytkowników Kx0D?
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
myśłe że znakomitej większości. ale to moje zdanie. nie musże mieć racji ;-)

w każdym razie wskaż prosze produkt Pentaxa który mógłby być obecnie rozpatrywany zakupowo przez usera k10/k20. co prawda ja zainteresowany nie jestem ale chętnie poczytam bo sentyment do tej marki pozostał.

 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
ThomFoto napisał/a:
jakby zamiast strugać k20 rzucili na rynek k10 FF to sporo ludzi wstrzymałoby sie z decyzjami.
Koszt stworzenia takiego K10FF byłby sporo większy niż K20D, bo oprócz matrycy należałoby poprawić działanie innych bebechów. Dodatkowo należałoby wskrzesić jasne zoomy. I jakby tego mało, to taka puszka sprzedawałaby się o wiele gorzej niż K20D.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
LDevil, wszystko co o czym piszesz to prawda. ale tylko w krótkoterminowej strategii. Zamiast k20 mogli tradycujnie dać k10s a moce przerobowe skierować właśnie w kierunku FF.

Co do marności popytu. no nie wiem. inne firmy na popyt na puszki FF nie narzekają a wrecz nienadążają z produkcją, być może ograniczenie prod. k200 to własnie zapowiedz że te linie produkcyjne szykują pod coś nowego.

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
LDevil napisał/a:
Jeżeli będzie miał bebechy nie gorsze niż w D300, a ceną 2 razy niższą, to pewnie będą to znaczne ilości.

dokładnie tak. Kupować K20D nie zamierzam, ale poczekam na nowe KxxD. Byle tylko działało z moimi szkłami DA* (jeśli to ma być APS-H). Dodatkowo szybszy AF, lepszy wyświetlacz (VGA), lepsze ISO. Szybkość minimalna migawka - 1/8000.

Ja tam od razu wtedy kupuję.
ThomFoto napisał/a:
MacRayers, trochęwiecej poczucia humoru.


Nie wiem dlaczego sporo osób odbiera mnie jako osobę bez humoru. Naprawdę jestem pogodnym, wesołym człowiekiem. :-B
Tylko proszę, nie wskazujcie mi FF jako remedium na lepsze fotografie dla osób, które są na poziomie podstawowym. Fafniak - to jest jedna z kilku osób z tego forum, która jestem przekonany, wykorzysta potencjał FF. Ale większość (przede wszystkim JA) na pewno nie, bo nie mamy takich umiejętności. Po co mi kupować subaru impreze WRX, jak nie potrafię opanować kompaktowego samochodu lekko usportowionego ?

[ Dodano: 2008-12-16, 11:45 ]
ThomFoto napisał/a:
Co do marności popytu. no nie wiem. inne firmy na popyt na puszki FF nie narzekają a wrecz nienadążają z produkcją


Widziałeś dane CIPA na ten temat ?
Sprzedaż lustrzanek spada - szczególnie drogich. Czuć kryzys i ludzie jeśli kupią to coś podstawowego. Zarabia się na ilości (korzyści skali). Nikon, Canon zwalniają ludzi...
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
Myślę że Pentax nie będzie ryzykował wypuszczenia FF, pochyli się nad 645D a dodatkowo dorzuci K30D z ISO 12800, migawka 1/8000, megaszybkim AF, wodoszczelny do 10 metrów (żarcik), ale bez LV bo wie że tego użytkownicy nie potrzebują :evilsmile: , ewentualnie odchylany ekran, gps. I biorę w ciemno .... :evilsmile:

[ Dodano: 2008-12-16, 11:47 ]
ooo MacRayers był szybszy :-B
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
mecius napisał/a:
I biorę w ciemno .... :evilsmile:

ja drugi.....
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
mecius napisał/a:
ale bez LV bo wie że tego użytkownicy nie potrzebują
no fakt tego FOTOGRAF nie potrzebuje.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
MacRayers napisał/a:
Naprawdę jestem pogodnym, wesołym człowiekiem. :-B


Fajnie że tak jest bo jednak Twoja wypowedź zabrzmiała lekko agresywnie. ale spoko. :-B .

FF nie jest remedium na lepsze fotografie. zadna puszka nim nie jest. NAtomiast jest koniecznością jeśli zamierzasz fotografią zająć sie trochę brdziej niz amatorsko. Shyman bo jak sądze o nim mówisz nie bez przyczyny kupił mkII. Zresztą rozmawiałeś z nim to doskonale wiesz. te 20 mpx też nie bez znaczenia w przypadku fotografii jaką sie On zajmuje. jedzonko bedzie jeszcze bardziej wypasione ;-)

[ Dodano: 2008-12-16, 11:50 ]
mecius, o filmach HD zapomniałeś. ;-)

 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
ThomFoto napisał/a:
w każdym razie wskaż prosze produkt Pentaxa który mógłby być obecnie rozpatrywany zakupowo przez usera k10/k20.
W chwili obecnej nie ma żadnego. Ale gdyby jednocześnie pojawiłyby się na rynku K30D i K3D, to większość i tak wybrałaby K30D.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach