PK  Dołączył: 24 Maj 2008
GrzehooFR napisał/a:
W tym tygodniu chyba powstanie caly zestaw:D

Mam nadzieję, że szybko podzielisz się wrażeniami z użytkowania 8-)
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Jasne, ze tak:)
Juz wycialem podstawke z aluminium. Po weekendzie musze kupic sruby i gwintownik 3/8 cala. Potem tylko kosmetyka i testy:D
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Ja zamawiam jeden egzemplarz ;D
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Uchwyt w trakcie produkcji:D
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
No, no - zapowiada się nieźle. Ja się ciągle zastanawiam, czy gdzieś nie można tanio kupić takich "elastycznych prętów"
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Grzehoo, ta blaszka wystarczająco sztywna będzie? Może by tak normalną szynę do zewnętrznego flesza przystosować....? Hmmm, gdzieś taką powinienem mieć... ;-) czyli brakuje mi przegubu? :-)
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Powinna dac rade. Nie jest znow taka cienka. Ma 4mm grubosci. Ale jesli w praktyce okaze sie, ze jest niewystarczajaca, to pomysle o innym rozwiazaniu:)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
szpajchel napisał/a:
Ja się ciągle zastanawiam, czy gdzieś nie można tanio kupić takich "elastycznych prętów"

wybierz się na targ/inne miejsce z chińszczyzną i kup jakieś badziewie przypominające lampkę biurową (na takim elastycznym pręcie oczywiście ;-) ).
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
szpajchel napisał/a:
Ja się ciągle zastanawiam, czy gdzieś nie można tanio kupić takich "elastycznych prętów"

http://allegro.pl/item516...lipsy_lodz.html
Trochę drogo, ale nic tańszego nie znalazłem.

GrzehooFR napisał/a:
Ale jesli w praktyce okaze sie, ze jest niewystarczajaca, to pomysle o innym rozwiazaniu:)

http://www.e-cyfrowe.pl/t...ych-p-4302.html
Gdyby nie zdało egzaminu to powyższy link powinien pomóc.

[ Dodano: 2008-12-28, 21:03 ]
szpajchel, jeszcze to:
http://allegro.pl/item512...2_kg_od_ss.html
Najlepiej wpisać "chwytak giętki". Najwięcej tego jest w motoryzacji.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
GrzehooFR, uchwyt pomysłowy i chyba praktyczny. Z moich doświadczeń : lampa nawet z dyfuzorem, nie może mieć zbyt dużej mocy. AF 280T + dyfuzor AW 1 potrafi przepalić przy przysłonie 11-16 i odległości rzędu 50-60cm( odległośc lampy od obiektu) w połączeniu z pentaxem super A. O wiele lepiej wypada AF 200T.
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
MarWoj wiem o tym:). Do zestawu docelowo ma byc zaadoptowany Metz 48Af z dyfuzorem. Juz strzelilem na nim kilka testowych fotek i 1/16-1/8 mocy jest ok dla ISO 200, przyslony 16-22 i czasu rzedu 1/100 - 1/180. Do testowania mam jeszcze dwie lampy. Jedna, to stara Presenta (z tego co pamietam o liczbie przewodniej 22 - do makro idealna moc), druga to ogromniasty Braun (ale ta lampa chyba sie nie przyda)
PS. Zdjecie szerszenia w watku o makrofotografii ( http://pentax.org.pl/view...=asc&start=1260 ) bylo robione wlasnie Metzem na ustawieniach, ktore podalem powyzej.
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
MarWoj napisał/a:
O wiele lepiej wypada AF 200T
A AF200S się nadaje? Bo mam taką w szufladzie. Mam też Topca 330CTX. Która lepsza do makro?
 

dejot  Dołączył: 29 Cze 2008
tem chwytak giętki super sprawa ze względu na cenę :) ... można również takie coś popsuć i zabrać ;)
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
dejot napisał/a:
można również takie coś popsuć i zabrać

OT: Wentylator, jak wentylator, ale aranżacja strony z aukcją powala... ;P
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
mam do sprzedania chwytak do lamp blyskowych jakby ktos byl zainteresowany.....

podobny do tego jaki zarzucil Matewka z e-cyfrowe.pl, z tym ze.... wydaje mi sie ze lepszy ;-) a producent to Kaiser

Moge go puscic za jakies drobne pieniazki ;]

Sama szyne ze stopka do zamocowania lampy tez mam do sprzedania (aluminium).

Chyba wystawie oferty na gieldzie. :oops: :roll:
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
perl, zaraz zaraz.. Ten link który podałem z e-cyfrowe to sama szyna. Rozumiem, że ty masz szynę razem z giętkim prętem? Jeśli tak to biorę!

[ Dodano: 2008-12-29, 19:57 ]
A jak masz ino jakieś fotki to bym chętnie zobaczył..
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
GrzehooFR napisał/a:
Sigme 70-300 i kiedy podpialem ja pod pierscienie, dla skrocenia dystansu ostrzenia aparat zaczal wariowac. Tak jakby nie bylo gdzies styku (lacznosci z body), przyslone mozna bylo ustawic tylko w manualu.


Chyba coś w tym jest. U mnie też często S70-300 traci kontakt z body. Była w serwisie, coś poprawili i teraz jest trochę lepiej, ale nie tak jak być powinno. Pewnie oddam znowu do poprawki.
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Oki, zrobilem juz caly zestaw, ale z tego co widze, to troche sztuka dla sztuki, bo uchwyt nie jest w stanie utrzymac lampy i samoistnie sie gnie. Musze znalezc cos mocniejszego :-/
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
A lampa jest podłączona do korpusu za pomocą kabla przez hot shoe? Możesz porobić zdjęcia i pokazać? Jestem ciekaw paru rozwiązań...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach