Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Daniel tez byl kapitalny. Resorowany talerz razem z ramieniem. Mogles robic szalone prywatki i od tupania nic nie skakalo. Na dodatek nie dotykales ramienia. Wszystko takimi pieknymi dotykowanymi guziczkami.
Inna sprawa, ze - jak wspomnial kolega Matti - sens uzywania gramofonu, to plyty tloczone przed poczaztkiem lat 80-tych. Obecne to takie CD zapisane na rowkach zamiast dziurkach. Wez to prosze pod uwage kiedy bedziesz sie wybieral na zakupy.
Z ciekawostek - puscilem kiedys rownolegle Floydow z CD i LP. Przelaczalem w trakcie utworu. Uczucie bylo takie jakby ktos zdejmowal i wieszal na przemian przed kolumnami, siedem warstw starego, zakurzonego koca.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kolekcję płyt to mam z lat 80-tych. Starsze też się znajdą, z młodszymi to niewiele.
A ostatnio byłem u kolegi na odsłuchach. Kolega ma sprzęt naprawdę wypasiony (to audiofil czystej wody, ma specjalny pokój do słuchania i w sprzęt oraz jego tuningowanie zainwestował takie pieniądze, że normalny człowiek tego nie zrozumie). No i słuchaliśmy sobie CD - gdzie mnie lekka irytacja brała, że niektóre płyty można tak spartolić przy nagrywaniu. A potem, tak dla porównania zamiast wersji 24bit remastered CD zapodaliśmy winyla. I w tym momencie odechciało mi się w ogóle kompaktów :-P
Żeby było śmieszniej gramofony był podłączony kablami po 5zł/metr i miał jakąś wkładkę za 500zł - bo to stosunkowo nowy nabytek i jeszcze nie w pełni uzbrojony. A i tak wymiatało!
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Ha... ale fajny wątek ;-)

Do słuchania winyli (których mam pewnie ze 300) mam taki zestawik:

Radmor 5100
Adam GS424 + wkładka Shure (nie pamiętam modelu) albo zamiennie MF 104
Kolumny głośnikowe Alton 80

Bałagan w głowie robi straszny ;-)

nie pamiętam ile mnie kosztował, ale grosiaczki...
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
dan, jesli masz ochotę/reflektujesz, to gramofon oddam w dobre ręce za darmo. Biedak, jeno leży sobie w szafie, nieużywany.
Polskiej produkcji. Niestety nie pamiętam jego nazwy/oznaczenia. Odtwarza bez wzmacniacza (posiada własny, wbudowany).
Rzadko z niego korzystałem. Niedługo potem zakupiłem zestaw DIORY, ten na kasety z wysuwaną szufladą. Ach, to były słodkie czasy. Jeśli reflektujesz, to daj znać.
PS
MP3 i słuchawki w w/w zestawie odpadają (wejscia/wyjścia musiałbyś poprzerabiać).
 

maugola  Dołączyła: 10 Sie 2009
hej.
A ja mam wspomnianą wyżej Unitrę bernard gs 438 i to nie działa... ze starości niby. W ogóle nie kręci się "plyta główna" i tam chyba jakaś gumka pękła..:D chciałabym dać to do naprawy, ale: 1. Nie wiem gdzie (szukałam w Necie telefonów i adresów - okolice Poznania - ale nieszczególnie udało mi się znaleźć) ?? 2. Nie wiem czy warto? 3. A może wystarczy pozamieniać jakieś części?
Proszę o pomoc, bo totalnie się na tym nie znam a fajnie by było żeby znowu zadziałał. Byłaby taka niespodzianka dla domowników...:-)
Pozdro
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
ten gramofon ma napęd paskowy... na allegro poszukaj ;)
 

maugola  Dołączyła: 10 Sie 2009
co to znaczy napęd paskowy i czego mam poszukać na allegro(paska?)? ;-) Jeśli chciałabym zanieść do naprawy, to zrobią mi to w zwyklym komisie RTV?
DZIĘKUJĘ !
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Napęd paskowy polega na tym, że ruch obrotowy silnika jest przekazywany na talerz za pomocą paska "transmisyjnego"

Musisz kupić np. coś takiego:

http://www.allegro.pl/ite...wy_uzywany.html

albo takiego:

http://www.allegro.pl/ite...tra_fonica.html

pzdr
paw
 

maugola  Dołączyła: 10 Sie 2009
Bardzo dziękuję. czy ten napęd załatwi sprawę? Jest jeszcze 1 problem: ramię z igłą opada, lecz nie pozostaje na dole (coś jakby przycisk się popsuł). Co mogę na to poradzić? Jeszcze raz dzięki.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
kiedyś rozbierałem te gramofony i pamiętam, że jest problem z blokadą tego przycisku do opuszczania ramienia... ale ztcp to wymieniałem całość bo zazwyczaj łamała się blokada. więc pozostaje serwis ;) za parę złotych powinni to zrobić bez problemów.

Czy wymiana paska załatwi sprawę - nie wiem, bo nie wiem czy działa silnik. Jesli długo był unieruchomiony to może trzeba byłoby go wyregulować itp... mimo wszystko sugeruje wizytę w serwisie
 

maugola  Dołączyła: 10 Sie 2009
No to super, zaniosę do jakiegoś serwisu i zobaczymy, co oni na to. Bardzo bardzo dziekuję za porady i pomoc.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To się pochwalę :-D
Jeszcze nie do końca wszystko jest jak być powinno, ale dziś zagrało :-D

Moja "nowa" zabawka. Tylko rok młodsza ode mnie ;-)

Śliczne, znane i cenione Lenco L78

Wymagało drobnego remontu, v-bloki były kompletnie zjechane, ramię też było lekko sfatygowane, ale idler w bardzo dobrym stanie. Silnik też.

Wkładka oczywiście nowa - Shure M97XE.

Na razie na przedwzmacniaczu tymczasowym (Monacor SPR-6), ale już się lampy wygrzewają i lada dzień.... :mrgreen:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
matb, fajny. :-) Jakiego masz preampa?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Gratuluję. Ni cholery się nie znam, ale wygląda pięknie.
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
matb napisał/a:
Na razie na przedwzmacniaczu tymczasowym (Monacor SPR-6), ale już się lampy wygrzewają i lada dzień.... :mrgreen:


pochwal no się preampem. DIY?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Gwiazdor, preampa jeszcze nie mam. Na razie podłączony jest wspomniany Monacor, ale już się montuje docelowy (he, he... :evilsmile: ) przedwzmacniacz. "DIY" na czterech lampach robiony na zamówienie przez nijakiego "Stefana z Wrocławia" ;-) Myślałem jeszcze na tranzystorowym phnostage'u MM/MC składanego z "klocków" zdaje się Hagermana (ale nie Bugle tylko coś nieco lepszego) z zasilaniem akumulatorowym. Ale jakoś lampy do mnie bardziej trafiały :->

[ Dodano: 2009-10-01, 14:10 ]
pawcio, no takie semi DIY. Bo nie ja będę robić, tylko fachowiec-amator, co już zęby zjadł na dłubaniu w takim sprzęcie. "Starsze" modele cieszyły sie bardzo dobrą renomą, a już w zestawieniu jakość/cena - to ho, ho! A teraz ma know-how na modele, jeszcze lepsze ;-) Sąsiad ma końcówkę mocy robioną przez gościa i gra ślicznie. Zresztą jego (znaczy nie sąsiada, a Stefana, co kleci te sprzęty) wypusty są czasem spotykane pod marką S&Audio.
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Czy to aby nie projekt Hiraga? Tak czy siak jak zasmakuje się w dobrej lampie to nie ma powrotu do krzemu :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
pawcio, może i Hiraga - nie znam się dokładnie. Na razie czekam, aż się złoży cały a potem jeszcze aż się ładnie wszystko wygrzeje - i... będą kolejne wydatki? :idea: :?: :evilsmile:
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
oj będą będą, dobre NOS'y swoje kosztują ;-)
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
a ja znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/ite...on_dp_59_l.html

ale za tą ceną to musiałbym być niespełna rozumu ;)

szukam na ibeju... chodziły po tysiu dolarów...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach