Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Manualne kundle :)
Witam,

Jako, ze popyt na wszelkiego rodzaju szkla na bagnet K jest niezmiernie duzy na aukcje wypynelo mnostwo wszelkiej masci szkiel.

Porowania ze stron www.jcolwell.ca oraz www.photozone.de
nie uwzgledniaja wszelkiej masci kundli jak Porst, Albinar, Beroflex, Carena, Makinon, Chinon itd. itp. Zestawienia te pomijaja rowniez wiele szkiel Ricoh (Rikenon), Soligor, Tokina itd.

Jako ze oba powyzsze adresy sa podawan najczesniej rozumiem ze sa to zestawienia najpelniejsze...

Gdyby ktos jednak wiedzial gdzie mozna znalezc informacje o powyzszych kundelkach ze szczegolnym uwzglednieniem marek handlowych bo pod nimi czesta kryja sie swietne szkla, bardzo bym prosil o umieszczenie linkow :)

Pozdrawiam
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Cytat
oraz MEGAstrona na ten temat:

http://medfmt.8k.com/third/


o! Matko Bosko... wyraz MEGA nabral zdecydowanie nowego wymiaru....
Dobrze ze miesiac urlopu w zapasie wiec jest cien szansy ze sie przez to przekopie :D

Gdyby ktos posiadal streszczenie dla prostych i leniwych ludzi jak ja w postacji sympatycznej i prostej tabelki bylbym niemozebnie wdzieczny :D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tak naprawde ta strona to tylko mala czesc http://medfmt.8k.com/ :-D
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Cytat
Results from medfmt.8k.com
No Results Found for porst


Cytat
Results from medfmt.8k.com
No Results Found for revue


Niestety wyszukiwarka na tej MEGA stronie zdecydowanie nie ulatwia zycia ;)
Zostaje przekopac sie recznie :) Dobrze byc ze Slaska ;D

[ Dodano: 2006-11-13, 17:57 ]
Przy okazji Alkos... czy kupowales cokolwiek starego/manualnego/taniego spoza UE podczas pobytu na Zielonej Wyspie? Jestem ciekaw jak wyglada sprawa cla/VATu...

Znam stawki wiec w zasadzie bardziej interesuje mnie prawdopodobienstwo naliczenia czegokolwiek w przypadku zakupu z US/Kanady starej optyki mimo wszytsko przekraczajacej wartosc prezentu ale nie wygladajacej na nowa. Naliczyc w sumie powinni VAT ale czy naliczaja to juz inna sprawa.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
nie ma nic o revue, bo to nie marka szkla a domu handlowego, ktory wsadzal pod nia wszystko - od Zenita E po ricohy i cosiny :-)
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Zdaje sobie z tego sprawe jednak mialem nadzieje iz jest jakas tabelka informujaca co sie kryje pod konkretnymi obiektywami Revuenon, Porst itd. Mozna sie doszukac takich informacji w przypadku wielu szkiel/korpusow osobno jendak nie natrafilem na zbiorcze zestawienie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ja niestety tez nie... zazwyczaj wspomagam sie google->groups :-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Stanislaw Boryn napisał/a:
Przy okazji Alkos... czy kupowales cokolwiek starego/manualnego/taniego spoza UE podczas pobytu na Zielonej Wyspie? Jestem ciekaw jak wyglada sprawa cla/VATu


ja niedawno kupiłem 31/1.8 Ltd w B&H , zapłaciłem za to szkiełko L500. A potem HM Customs & Revenue doliczyło mi custom & VAT L138 :evil: Niezupełnie odpowiada to na Twoje pytanie bo szkło nowe, ze sklepu, ale ...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Stanislaw Boryn napisał/a:
Przy okazji Alkos... czy kupowales cokolwiek starego/manualnego/taniego spoza UE podczas pobytu na Zielonej Wyspie? Jestem ciekaw jak wyglada sprawa cla/VATu


Tak, ale rzeczy sporo tansze niz nowy 31/1.8 :-) Nigdy nic o nic nie pytal ani nie kazal placic. No tak, ale to Irlandia - tutaj nikomu sie nie chce albo zapomina, albo wlasnie ma przerwe na lunch, albo ze na pojutrze...
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Bronek napisał/a:
ja niedawno kupiłem 31/1.8 Ltd w B&H , zapłaciłem za to szkiełko L500. A potem HM Customs & Revenue doliczyło mi custom & VAT L138


Rzeczywiscie bardziej chodzilo mi o tanie uzywane szkla.
Swoja droga... po doliczeniu wysylki, cla i VATu dalej sie oplacalo?

alkos napisał/a:
No tak, ale to Irlandia - tutaj nikomu się nie chce albo zapomina, albo wlasnie ma przerwe na lunch, albo ze na pojutrze...


Jesli w ogole sie pojawia w pracy ;) Moi wspolpracownicy uwielbiaja sobie robic spontaniczne wolne np. :D Kiedy przychodze do pracy okazuje sie nader czesto ze na cztery osoby tylko dwie sa w pracy z czego w dodatku jedna z nich spozniona 30 minut :)

Tez wydaje mi sie ze latwiej nie zaplacic cla u Irysow niz w Ladku Zdroj. Ja jednak wybralem kupujac kasetke wariant optymalny... zakup w bhphoto ale wysylka w bagazu kolegi z pracy ktory wlasnie odbywa urlop u rodziny w US :)

Biorac pod uwage fakt ze czestotliwosc kupowania nowych szkiel/osprzetu w moim przypadku bedzie raczej niska mysle ze zawsze znajdzie sie ktos kto wlasnie leci do US i moze cos przywiezc, czego wszystkim zycze :)

[ Dodano: 2006-11-14, 09:33 ]
Bronek: Patrzac po cenach to z 50 funtow taniej to to w sumie chyba wyszlo wiec nie najgorzej szczegolnie, ze z tego co pamietam w Europie tylko srebrna wersja i to bylo powodem kupna w US...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Stanislaw Boryn, zgadles ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach