Który obiektyw najostrzej rysuje ?
Tamron 17-50/2.8
38% Complete
10 (38%)
Pentax 16-50/2.8
57% Complete
15 (57%)
Sigma 18-50/2.8
3% Complete
1 (3%)
 
rysio100  Dołączył: 05 Paź 2008
  Który obiektyw lepszy
Który z trzech podanych NAJOSTRZEJ rysuje: Pentax 16-50/2.8, Tamron 17-50/2.8, Sigma 18-50/2.8 ????
Aktualnie fotografuje Pentaxem 18-250/3,5-6.3 no i niestety nie jest to obiektyw rysujący ostro.
Proszę o rade !!!

 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
chciałem odpisać:

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=10785

ale mi punkcik zmienili i kąśliwe odpowiedzi od których można się skaleczyć* przy czytaniu szlag trafił.

rysio100, zależy chyba jak trafisz - przy sławnym ff/bf Tamrona może być słabo.

*nie, nie od walenia głową w klawiaturę.
*puf*

 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
MZ jeśli chodzi o samą ostrośc to porównując z fotkami w necie wydaje mi się że Tamron (niestety nie miałem do czynienia z 16-50;() Natomiast w Tamronie trochę słabszy jest bokeh (czy jak go tam zwał) lecz wydaje mi się że to nie jest obiektyw do portretów, więc bokeh mniej się liczy..Tak czy inaczej musi być właściwie skalibrowany, bo jak ktos kupuje w ciemno i ,,płacze" że ma ,,mydło" do f= 5,6 to porażka.. Tamron powinien być ,,ostry jak brzytwa od pełnej dziury". Pozdrawiam
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Może troszkę przesadziłem :-B Ale już od f= 2,8 powinien być ostrzejszy niż kit II przy 3,5. Tak mam przynajmniej ja.. :-B

[ Dodano: 2008-10-05, 22:58 ]
Natomiast nie mozna zbyt chwalić mechaniki Tamrona ponoć :-|
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Ciekawe, że większość obiektywów Tamrona uchodzi za lepsze optycznie od Sigmy (np. T 90/2.8 od S 105/2.8, T 17-50/2.8 od S 18-50/2.8, T 28-75/2.8 od S 28-70/2.8), a pomimo tego Sigma jest droższa.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
espresso napisał/a:
Sigma ma (przynajmniej w PL) lepiej rozbudowana sieć dystrybucji, serwisu (wypozyczalnie do testów) a to kosztuje.

Nie tylko w Polsce Sigma jest droższa od Tamrona.
espresso napisał/a:
Wymienione modele Tamrona są bez wątpliwości lepsze.

To już wygląda na akt wiary ;-) .
espresso napisał/a:
Ale widocznie poziom sprzedazy maja na tyle mały że fabryka w japoni się wyrabia.
Nie sądzę żeby mieli małą sprzedaż. Sigma jest największym tzw. niezależnym producentem optyki foto. Małą sprzedaż to ma np. Tokina.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
gin z tonikiem napisał/a:
espresso napisał/a:
Wymienione modele Tamrona są bez wątpliwości lepsze.

To już wygląda na akt wiary ;-) .

Akt wiary czy nie wiary...Oświadczam empirycznie że niedawno (dzisiaj robiłem parę zdjęć tamronem 17-50 i FA 50 mm Pentax... Przy przysłonie 2,8 naprawdę Tamron jest tak prawie samo ostry jak 50-tka.. I ,,to prawie" nie robi wielkiej różnicy :mrgreen: Rozdzielczość 50 tki ma widoczną przewagę dopiero przy f=4
Inna sprawa że bokeh Tamrona w porównaniu z 50-tką to raczej porażka... No ale to zoom 8-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
espresso napisał/a:
porównywanie w tym rankingu sigmy to chyba pomyłka.


porownywanie w tym rankingu tamrona to chyba pomylka.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Niektólrzy mówią że tak na imię miała ich żona... A tak poważnie-to dlaczego uważasz że Tamron jest pomyłką? :?: :-/
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
znając perla, to pewnie dlatego że nie jest Pentaxem ;-)
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
perl napisał/a:
porownywanie w tym rankingu tamrona to chyba pomylka.

Szczerze mówiąc, bez urazy dla autora tej ankiety, to jest trochę ona nieco bezsensowna. Co ma niby wynikać z tej ankiety?? Przegłosujemy, który obiektyw jest ostrzejszy?
Przypuszczam, że większość osób biorących udział w tej ankiecie, będzie albo głosować na ten obiektyw który posiada albo na firmę którą preferuje.

[ Dodano: 2008-10-06, 21:04 ]
Ja np. głosowałem na Pentaksa, który nie dość, że jest znacznie ostrzejszy od Sigmy czy Tamrona, to jeszcze bije te obiektywy jakością wykonania i bokeh'em :-P .
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Oprocz tego ze lubie to forum, to nie lubie tego forum.

Nie lubie wlasnie za tego typu ankiety, i pozniejsze sugestie.... i jeszcze "mode na aparat/obiektyw" (vide Sigma 24-60 czy tam 70).

Kup Tamrona, bo Sigma to dziadostwo... itd.

Mialem Sigme, kumpel ma Tamrona z C40, drugi ma z C400D, mialem w rekach i w zyciu nie kupilbym tego badziewia (tym razem okreslenie 'badziewie' odnosnie szkla, a nie mojej ulubionej serii plastikow canonoskich ;-) ).

I tym sposobem robie znowu to, czego najbardziej nie lubie na tym forum, czyli sugeruje zakup Sigmy.....




Ale uwaga! Gdzies slyszalem, ze Tamrony robia lepsze zdjecia niz Sigmy!
Aaaaaaaaaaaaaaaaa! I co teraz? I co teraz?





:-?


Autorowi tego tematu moge polecic jedno: wez idz do sklepu, kup to, na co Cie po prostu stac.

[ Dodano: 2008-10-06, 21:15 ]
gin z tonikiem napisał/a:
Szczerze mówiąc, bez urazy dla autora tej ankiety, to jest trochę ona nieco bezsensowna. Co ma niby wynikać z tej ankiety?? Przegłosujemy, który obiektyw jest ostrzejszy?
Przypuszczam, że większość osób biorących udział w tej ankiecie, będzie albo głosować na ten obiektyw który posiada albo na firmę którą preferuje.
:-B
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
espresso napisał/a:
a jak się uwzgledni ranking jakość/cena to poproszę o ... tamrona
Tani plastik, rozleci się po paru latach.
espresso napisał/a:
pisałem o sigmie, która jest szkłem raczej klasy naszego kita,
Gruba przesada.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
gin z tonikiem napisał/a:
Ja np. głosowałem na Pentaksa, który nie dość, że jest znacznie ostrzejszy od Sigmy czy Tamrona, to jeszcze bije te obiektywy jakością wykonania i bokeh'em :-P
Czymkolwiek by bil albo nie bil to pozostale dziadostwo, jest to NASZ obiektyw, Tokina czy nie Tokina, napis Pentax na nim jest - wiec kupujmy to, czym nas Pentax karmi.... a nie to, czym nas oglupiaja posty ludzi, ktorych znamy jedynie po avatarze, mieniacy sie fotografami, z nie wiadomo jakim doswiadczeniem.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
gin z tonikiem napisał/a:
Ja np. głosowałem na Pentaksa, który nie dość, że jest znacznie ostrzejszy od Sigmy czy Tamrona, to jeszcze bije te obiektywy jakością wykonania i bokeh'em :-P .

Nie wiem jakie masz podstawy do takiego stwierdzenia, bo z bokehem nie będę polemizował, ale ostrość to za przeproszeniem co najwyżej lepsza od przeciętnej.. No może Sigma mogłaby przegrać, choc niekoniecznie..A aberracje to przy Pentaxie 16-50 i Tamron ma całkiem znośne.. :mrgreen: A jednak to gwiazdka.. :mrgreen: Pozdrawiam
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
espresso napisał/a:
ranking jakość/cena to poproszę o ... tamrona
haha :lol:

jakosc tamrona w porownaniu do Sigmy... rotfl

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=278153#278153

ten post.

i jeszcze 1 post dalej. :-D

gorszy plastik to chyba tylko w 18-55/3.5-5.6 Canona.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
perl napisał/a:
a nie to, czym nas oglupiaja posty ludzi, ktorych znamy jedynie po avatarze, mieniacy sie fotografami, z nie wiadomo jakim doswiadczeniem.

perl, bez urazy, ale to samo można by odnieść do Ciebie

i już nie wiadomo kogo słuchać

tych co nawołują do Sigmy
zwolenników Tamrona
czy może zatwardziałych ewangelizatorów Pentaxa

oprócz kilku użytkowników poznanych w ciągu ostatnich 2 dni, nie znam tu nikogo (oprócz emdeka) osobiście, więc o każdym MÓGŁBYM powiedzieć
perl napisał/a:
mieniacy sie fotografami, z nie wiadomo jakim doswiadczeniem.

tyle że mam do nich szacunek, i nie zamierzam wydawać pochopnie opinii, które mogą być nieprawdziwe i krzywdzące

 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
perl napisał/a:
wiec kupujmy to, czym nas Pentax karmi

wiesz ja nie żywię sie w Pentaxie.. :mrgreen: ;-) :lol:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy są przewidziane jakies nagrody dla głosujących? Bo od rana biję się z myslami, czy zagłosować - i gdyby były nagrody, to chyba bym się zdecydował.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach