Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
M 85/2 za 800 PLN - warto ?
Cześć wszystkim,

Pomyślałem, że w ramach oczekiwania na K10D zakupię jakieś szkło, a że portretówka wydaje się być niezbędnym wyposażeniem każdego piechura, chciałem zacząć od niej. Na allegro leży sobie spokojnie szkiełko M85/2 i, ponieważ nie chcę inwestować (chwilowo) w szkła FA do powyższego celu, wydaje się, że manualne szkło do portretów to dobry pomysł. Co sądzicie o cenie, jakości szkła i ogólnie pomysłu zakupu właśnie tego szkła do wymienionego celu ? :->

A za odpowiedzi thank You from the mountain.
Zbyszek

PS.: Podpowiedź - może lepiej zaczaić się na coś krótszego, jaśniejszego (i tańszego) ? Na allegro leżakuje również Chinon MC 50/1,4. Nikt go nie chce, pomimo, że 3 razy tańszy niż 85 :-|
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
fafniak ma i chwali, jak chcesz zerknąć na parę skanów z kliszy to prosie: www.dojarek.com/tmp/85
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
fafniak ma i chwali, jak chcesz zerknąć na parę skanów z kliszy to prosie: www.dojarek.com/tmp/85


Senkju. Już analizuję .... :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
aaaa, a jak masz te 800 do wydania, to może SMC-M 100/2.8? - nie wiem tylko, czy nie za długi dla Ciebie - ale raczej na pewno się zmieścisz w budżecie, nawet wliczając przesyłkę zza oceanu.
<spam mode>
Jakby co, to:
http://cgi.ebay.com/ws/eB...em=290050120679
</spam mode>
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:

<spam mode>
Jakby co, to:
http://cgi.ebay.com/ws/eB...em=290050120679
</spam mode>

Zbierasz kase na czyszczenie F 135? ;-)
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
nie wiem tylko, czy nie za długi dla Ciebie

No niby długość się nie liczy ... Ogólnie nie niepokoi mnie 100 zamiast 85mm, bo w teorii bokeh powinien być lepszy. Gorzej ze światłem. Poza tym dużo naczytałem się dobrego o 85/2 i musiałbym obczaić na co stać setkę :-)

Jarek Dabrowski napisał/a:
na pewno się zmieścisz w budżecie, nawet wliczając przesyłkę zza oceanu

Hmmm, a może coś jeszcze zostanie na fajki? :shock:

Z
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
tez mi sie chcialo tej 85tki... spytalem sie fafniaka o cene - powiedzial, ze za ta kase to by swoje sprzedal;) tzn, 650zl to takie optimum...
za cene z kup teraz mozna byloby upolowac na allegro heliosa 85/1.5+ sonnara 180/2.8 a to sa dobre szkielka... wiec sobie odpuszcze.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
Zbierasz kase na czyszczenie F 135? ;-)

Coś w tym stylu, jeszcze nie dostałem wyceny... pewnie szukają po necie, co to za zwierz, ten zapleśniały Pentax.... :)

Zbigniew napisał/a:
No niby długość się nie liczy ... Ogólnie nie niepokoi mnie 100 zamiast 85mm, bo w teorii bokeh powinien być lepszy. Gorzej ze światłem. Poza tym dużo naczytałem się dobrego o 85/2 i musiałbym obczaić na co stać setkę :-)

Powszechnie wiadomo, że jedna setka powoduje, że życie staje się ciekawsze. A druga i kolejne tylko potęgują to wrażenie.

Zbigniew napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
na pewno się zmieścisz w budżecie, nawet wliczając przesyłkę zza oceanu

Hmmm, a może coś jeszcze zostanie na fajki? :shock:

ale bez filtra. ;-)
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Myślę ...........
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zbyszek, żebyśmy się tylko dobrze zrozumieli - jak chcesz tą setkę, to licytuj - aukcji nigdy nie przerywam, jeśli są już licytujący.

Te osiemset, to piszę, że starczy, bo wiem na jakim poziomie kończą się aukcje M100 - między 100 a 200 dolków. Więc z tymi fajkami, to równie może być karton Marlborasów. :)
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
OKa. Obczaję sobie jeszcze to szkło i jak coś, to się włączę. Dzięki za info.

PS.: Czy przesyłka = paczka + statek ? ;>
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zbigniew napisał/a:
Czy przesyłka = paczka + statek ? ;>

Tak, kosmiczny ;-)

A poważnie, to wodą nie wysyłam, za długo.

Takie lekkie szkło, puszczone samolotem, ubezpieczone dla zasady na $30 (pozdrawiam pocztę polską), to ok. $20 za wysyłkę.
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Zbigniew napisał/a:
Czy przesyłka = paczka + statek ? ;>

Tak, kosmiczny ;-)

A poważnie, to wodą nie wysyłam, za długo.

Takie lekkie szkło, puszczone samolotem, ubezpieczone dla zasady na $30 (pozdrawiam pocztę polską), to ok. $20 za wysyłkę.


Kurcze, robi sie coraz ciekawiej. Dzięki za informacje.
Już się montuję na ebayu .... :]
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zbigniew napisał/a:
wydaje się, że manualne szkło do portretów to dobry pomysł

jesli to jakies spokojne sytuacje, pozowane albo studyjne, to jak najbardziej, jesli jednak to portret al'a reporterka i twarze gdzies w ruchu/zyciu to imho poluj na cos co ma styki, bo bedziesz przeklinal;], of coz to moje zdanie, byc moze zadowoleni uzytkownicy m 85/2 zaczynaja wlasnie strugac moja lalke voodoo z cebuli...;]
pozdrawiam
kp
ps
Zbigniew napisał/a:
Na allegro leżakuje również Chinon MC 50/1,4

nie kombinuj Wasc, kupisz nie wiedzac co to warte, na tym samym alledrogo zalega tez stado smc 50/1.4 w jak sadze nie takich zlych cenach (tu tez podobna uwaga, przyczaj sie na wersje smc-a, odpadaja wowczas pewne czynnosci, a i z lampami mozna troche inaczej podzialac)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jako alternatywę można spróbować do 50/1.4 podpiąć TC 1.4. Sam jestem ciekaw takiego zestawienia - pewnie za jakiś czas spróbuję. Gdyby nie ta myśl przebrzydle przewrotna pewnie zacząłbym się zastanawiać nad propozycją Fafniaka.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Jako alternatywę można spróbować do 50/1.4 podpiąć TC 1.4. Sam jestem ciekaw takiego zestawienia - pewnie za jakiś czas spróbuję

hehe ja mam taki hand-made 77/1.8 tzn. rikenon 55/1.4+tc 1.4 tamrona:), jakby na to nie patrzec to wersja mocno limitowana;]
pozdrawiam
kp
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
klimecki napisał/a:
hehe ja mam taki hand-made 77/1.8 tzn. rikenon 55/1.4+tc 1.4 tamrona:), jakby na to nie patrzec to wersja mocno limitowana;]


Pokazesz cos z tego? Bo sie zastanawiam nad FA50/1.4 + sigma apo 1,4x af :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Klimecki bezbożniku - złapałem Cię. Miałeś skrobnąć słówko własnych odczuć na temat tego TC.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
sadze, ze za te pieniadze nie warto go brac. 600 zl moze i tak, choc to chyba maksimum sensu.
Za 470zl w przeliczeniu na zlotowki sprzatneli mi na ebayu 85:1.8 - wczesna wersje Auto-Takumar'a - nie wiem czy szklo lepsze, czy gorsze - napewno mniej wiecej porownywalne, ale wartosc kolekcjonerska zasadniczo inna.
link tu: http://cgi.ebay.co.uk/ws/...97651&rd=1&rd=1

A i ja tez czekam michu na to zestawienie 50:1.4 +TC
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mily, pamiętam o Tobie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach