PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale w sklepie widzialem nowke 200/4 macro :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ależ nie przeczę. Dlatego zalecam kontakt z nimi. Wiesz, być może mają własne dojścia, czy też coś jeszcze zalega u magazyniera w najgłębszych zakamarkach piwnicy lub ich tajny wysłannik jest w stanie to ściągnąć z jakiegoś sklepu z Emiratów Arabskich zanim go beduini nie rozniosą na szablach.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
E bo Ty w dziwnym kraju zyjesz ;-) Jak jest to brac, bo szybko moze znowu sie nie trafic, tym bardziej, ze Pentax nie ma w najblizszych planach 200 macro! Lista szkiel, ktorych produkcja zostala zakonczona:
http://www.pentax.co.jp/e...ran_others.html
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Posłuchajcie - aż kusi mnie, żeby zadać to pytanie. Czy oprócz takich typowych szkieł jak wspomniane FA 50/1.4 będę, Waszym zdaniem, mógł dokupić inne oszklenie (już mniej typowe) w przyszłości ? Skoro produkcja się w wielu przypadkach zakończyła, to nie jest to najlepsze, co może usłyszeć osoba, która chce wejść w system :cry:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No tak, tylko ja nie potrzebuje makro :-P :mrgreen: Zaczynam sie zastanawiac nad dlugimi zoomami, typu 135-400,czy 50-500, lub podobne. W Japonii musze robic portrety z daleka, bo jak podchodze i chce zrobic zdjecie, to oni usuwaja mi sie pola widzenia, bo mysle ze cos innego chce sfotografowac :-P
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tu masz liste altualnie produkowanych szkiel:
http://www.digital.pentax.co.jp/en/lens/
i na tejze stronie tez PDF z planami produkcyjnymi. Zorientuj sie czy maja to co bedzie Ci potrzebne i po klopocie :-) Generalnie zakonczenie produkcji wielu szkiel nastapilo wlasnie ze wzgledu na zmiane calej linii obiektywow na nowsze, z czego spora czesc dedykowana do cyfry z matryca APS-C.

[ Dodano: 2006-11-15, 16:25 ]
Musisz Piotrze lepiej sie maskowac :mrgreen:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No niestety, :-P :mrgreen: kurduplem nie jestem. I do tego jeszcze gajdzin, to w ogole ciezko sie schowac. A przy okazji, wiecie ilu polakow zamieszkuje w Japonii? 600 !?!?!?!?!?!?!?!?! Myslalem ze wiecej, a tu raptem tylko tyle. :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Za daleko od kraju :-/ czy co
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
PiotrB. napisał/a:
No niestety, kurduplem nie jestem.


Mam to samo - niewiedziec dlaczego nawet jak sie szwedam z maly RF-em to mnie ludzie zauwazaja... :shock: :-(

Pzdr :-P
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No wlasnie, Spinner - 2 m wzrostu, potezne chlopisko i boi sie zrobic zdjecia 90-letniemu dziadkowi albo babci :-P
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Heh - no serio cykam sie lekko - nie wiem jak Alkos to robi... :shock: ;-)

Pzdr
Spinner
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Pokazesz cos z tego?

jak troche czasu znajde, nowa praca w dodatku maintenence, jak tak dalej pojdzie to chyba przejde na astrofotografie bo wogole slonca nie widze, a tak btw to ten uklad z TC nie chodzi zle (pomijam upierdliwosc mechaniczna bo szklo jest m42, ale chodzi miodnie w przejsciowce - jedyne do ktorego nie mam uwag) ale ten 'riki' jest ostry sam z siebie - tu nie ma zbytnich strat, nie pamietam niestety czy bokeh nie wychodzi pokiereszowany a z ogniskowa 77mm z 'szczekajacym' tlem odpada
alkos napisał/a:
Bo się zastanawiam nad FA50/1.4 + sigma apo 1,4x af

sprawdz czy ta sigma wogole da sie polaczyc mechanicznie z fa, spora czesc tych af apo konwerterow pasuje tylko do waskiego stadka sigmowych tele (co troche glupie np nie da sie sparowac z macro 105 af sigmy)
Michu napisał/a:
Klimecki bezbożniku - złapałem Cię. Miałeś skrobnąć słówko własnych odczuć na temat tego TC.

- optycznie, niezle niezle (troche konwerterow przewalilem swego czasu, duzo mniej knoci obraz niz 2x mc7 rozne takie, nawet za bardzo nie przymykalem (dzialka, dwie), ze sigma 70-200/2.8 bardzo w porzadku, jakosc z tc jest imho lepsza niz z samej 70-300 apo, no i strata tylko jednego oczka przyslony
- mechanicznie, buuu, wsadzili fajne soczewy w cos co nosi znamiona oszczednosci, niby sie nie rozpada, niby plastik jest twardy itd ale: po wlaczeniu af zwalnia (nie z braku swiatla) - po prostu ten walek ktory przenosi naped miedzy puszka a szklem trze sie przy zakonczeniach, niby spasowane ale jakies te materialy dziwne, po prostu slychac kazdy obrot (na poczatku byly wrecz piski - zaraz zaczalem cos kombinowac z teflonami/smarami - nie piszczy, ale opory zostaja), styki - wszystko dziala sprawnie, przy laczeniu ze szklami z body nie idzie to 'jak po masle', jakies mikro roznice w wymiarach i mamy nieprzyjemny zgrzyt, domyslam sie ze iles takich ruchow i pewnie jakies drobinki przy tym powstaja - wiele starych konstrukcji chodzi o niebo lepiej, mechaniczna czest daleko za sigma af 1,4/2 apo
podsumowujac: jak za usa cene (60dol) warto, do okazyjnego wydluzania ogniskowych, zrobienia ksiezyca itp (i hand-made 77mm LTD:>), optycznie jest ok, gra z kazdym szklem, jesli jednak ktos ma tele sigme ktora chce trwale wydluzyc (praktycznie na stale z tym nosic) to... zgrzyty tamrona moga zabic.
pozdrawiam
kp
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos napisał/a:
fotopentax napisał/a:
A może coś takiego jak Super Takumar 85mm f 1,9 z mocowaniem M 42


Niestety, wg. opinii w sieci najslabsza 85ka Pentaxa - co nie znaczy ze zla ;-) Jednak bokehem ustepuje zarowno wersji 1.8, obiektywom 85mm na bagnet K czy chociazby Jupiterowi 8... no ale to zawsze - wiadomo - kwestia subiektywna :-)

(600pln? drogo... :-P )


Alkos dzięki za reklamę i bardzo merytoryczną ocenę. Poza tym 600 zł za 85tkę to rzeczywiście drogo.
Pozdrawiam. Sławek
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
fotopentax napisał/a:
Alkos dzięki za reklamę i bardzo merytoryczną ocenę.


Nie ma sie co zzymac - zadne oceny na internecie nie sa "merytoryczne"... Jak zreszta chcialbys merytorycznie ocenic jakosc bokehu? Widzialem porownania wersji 1.8 i 1.9 wlasnie wzgledem niego - 1.9 ma nieco bardziej "szczekajacy", jak ktos to zgrabnie ujal. Jest to natomiast bardzo ostre szklo.... tyle ze dla mnie, osobiscie, nie na tym polega urok szkla portretowego.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotopentax napisał/a:
Poza tym 600 zł za 85tkę to rzeczywiście drogo.
- jaj juz nie wiem jaka wersje aktualnie macie na tapecie ale ta 85 2.0 za 600 to jest ok. cena...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
jaj juz nie wiem jaka wersje aktualnie macie na tapecie


Super Takumar 85mm f 1,9
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Alkos. To po co używasz w ocenie obiektywu argumentu, który nie jest argumentem? Trzeba brać odpowiedzialność za to co się pisze. Ludzie to czytają.
Poza tym, jak mi się wydaje to obiektyw służy także do robienia zdjęć.
Pozdrawiam . Sławek
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
fotopentax napisał/a:
To po co używasz w ocenie obiektywu argumentu, który nie jest argumentem? Trzeba brać odpowiedzialność za to co się pisze. Ludzie to czytają.
Poza tym, jak mi się wydaje to obiektyw służy także do robienia zdjęć.


1. Jesli to byla oferta sprzedazy, to wrzuc ja na przyszlosc do gieldy.
2. W gieldzie nikomu nie pisze, ze sprzedawany sprzet jest taki-a-taki - chyba ze osoba trzecia spyta o opinie.
3. Nie uzywam zadnych argumentow - wyrazam swoje zupelnie subiektywne (co zaznaczylem na samym poczatku) zdanie.
4. Wszystkie obiektywy nadaja sie do robienia zdjec, jedne lepiej, drugie gorzej.
5. Jesli kto jest zainteresowany, niech poszuka w googlach opinii o takumarach 85mm. Wersja 1.9 jest praktycznie w kazdym zestawieniu uwazana za najgorsza.

HOWGH.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Alkos. Nie wiem czy ten obiektyw zasłużył na taką reklamę. Ale wszyscy usłyszeli. Dzięki
Pozdrawiam . Sławek
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
fotopentax napisał/a:
Alkos. Nie wiem czy ten obiektyw zasłużył na taką reklamę. Ale wszyscy usłyszeli.

A co to, TV, ze musza leciec same "poprawne" reklamy? :mrgreen:

Mnie tam sie wydaje, ze wymieniamy sie tu doswiadczeniami i informacjami, a nie glaskamy sie po glowkach przy kazdej okazji :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach