tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ciekawe szkło, ciekawe pytanie
Postanowiłem zadać pytanie zupełnie teoretyczne, bo podejrzewam, że jeśli nawet pojawiłby się ten obiektyw na rynku (choć nie wiem kto miałby go sprzedać) to i tak nie byłoby nas stać, żeby go kupić [podejrzewam napisałem!]

Pytanie brzmi - ktoś wie ile sztuk tego wypordukowali?
Oto cudo:
www.bdimitrov.de/kmp-skarbnica wiedzy

P.S. Kiedyś, jeszcze na Trigerze, był wątek o LX'ach limited - to było w czasach jak niektórzy wariowali na punkcie krokodylich skórek do MXów. Tam byłoby napisane jak wygląda historia. Niestety nie mam nigdzie zarchiwizowanych ani stron ani adresów, a podawaliśmy wtedy fajne linki własnie do LXów i zdjęć skórek MX.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak dla mnie, tego typu coś to powód do zawstydzenia. I przyglądając się tego typu limitedom zaczyna mi kiełkować w bańce myśl o zmianie systemu.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mailem okazje nawet macac toto razem ze zlotym LXem u Dario Bonazzy ;-) W pudelku byly dolaczone rekawiczki, zeby sladow paluchow nie zostawiac na zlocie :-P Generalnie - ciekawostka kolekcjonerksa ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
Jak dla mnie, tego typu coś to powód do zawstydzenia. I przyglądając się tego typu limitedom zaczyna mi kiełkować w bańce myśl o zmianie systemu.

Michu zachowaj równowagę, weź głęboki oddech. Jaka zmiana systemu. Ten LTD jest z lat 80tych. Moim zdaniem fajnie, że firma robiła takie gadżety, to pamiątka. Po pierwsze nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie z tym latał po ulicy codziennie, po drugie nie można takich bakerów kupić w sklepie wysyłkowym. Szefostwo, wypuszczając takie coś też nie traktowało go zapewne pważnie, lecz własnie jako gadżet, bajer, landrynka. A pomyśl sobie, skoro my-pentaxiarze często bijemy się o starsze szkła, to jaka będzie wojna o coś takiego za 25 lat? Wtedy będzie miał koło 50tki. Edycje kolekcjonerskie wydaje każda licząca się firma w każdej dziedzinie-patrz znaczki, samochody, etc... Pewnie, że jest troszkę zbyt złoty, no ale ...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
... nie mogli go chociaż srebrnego zrobić?? .... albo jak już ze złota to białego :evil: ...
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Hmmm, generalnie wszyscy wiedzą, że nie puszki robią zdjęcia (nawet złote :-) , tylko obiektywy. Dlatego sporo osób podnieca się tak np. limitedami.
Ale tak naprawdę, co należy sobie od czasu do czasu uświadomić, zdjęcia robią osoby trzymające te plastiki i żelastwa w ręce i to MY jesteśmy nabardziej cennymi i unikatowymi limitedami.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie, Tref, nie chodzi o to, kiedy to powstało. Chodzi o to, że wogóle to powstało. Rozumiem kolekcjonerów. ALE, KUFA, ZŁOTY KROKODYL?!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
ALE, KUFA, ZŁOTY KROKODYL
hahaha może go ten, Midas dotkął!
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
tref napisał/a:
to było w czasach jak niektórzy wariowali na punkcie krokodylich skórek do MXów.


Te czasy wcale nie minely - ja tam caly czas dumam o tym i wkrotce zrealizuje swoje pomysly (chocby srebrny MX w zoltopomaranczowej skorze), dla ciekawych to ten na gorze stronki: http://www.aki-asahi.com/...ax-MX/index.php Niektore to koszmarki ale niektore cool i odlocik... ;-)

Zreszta trzeba by kilka roznych sobie zrobic i postawic na polce:-)

Cale stronki do poogladania:

http://www.aki-asahi.com/store/

http://www.cameraleather.com/

Pzdr
Spinner

P.S. I wcale nie jestem snobem... :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Własnie o tę stronkę mi chodziło Spinner.
Spinner napisał/a:
chocby srebrny MX w zoltopomaranczowej skorze),
następny co mnie denerwuje - ja polowałem na swojego czarnego MX'a kiedyś ponad rok. Ale widze, że wcale fajnie wygląda srebrny z pomarańczem-lubię pomarańcze.

Cytat
wcale fajnie
heh, poleciałem archaizmem
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
tref napisał/a:
asnie o tę stronkę mi chodziło Spinner.
Spinner napisał/a:
chocby srebrny MX w zoltopomaranczowej skorze),
następny co mnie denerwuje - ja polowałem na swojego czarnego MX'a kiedyś ponad rok. Ale widze, że wcale fajnie wygląda srebrny z pomarańczem-lubię pomarańcze.


Heh - czarny tez fajny... ale srebrny to klasyka gatunku - no i wytrzymalsze "sreberko" niz czarna farba... no i w tej skorce odlocik.. ale mialem tez srebrnego MZ-s w skorce "szarej jaszczurki" - miluuusio to sie w lapie trzyma... :lol:

Pzdr
Spinner
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Michu napisał/a:
przyglądając się tego typu limitedom zaczyna mi kiełkować w bańce myśl o zmianie systemu.

Na co zmienisz? Konkurencja nie pozostaje dłużna. Ze 2...3 miesiące temu canon wypuścił ixusy z diamentami.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja wciąż myślami jestem z Yakumo...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Ostatnio na eB** było trochę złota. Był LX z tym 1.2/50 (wyprodukowano 300 sztuk LX - to chyba podobna ilość jest tych 50).

Ale jako ciekawostkę podam że za jedyne 150 funciaków poszedł komplecik dwóch szkiełek do Pentaxa, których wyprodukowano tylko 50 kompletów.

Wszystko w pudełeczku z orzecha.

Tu Aukcja
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Ale jako ciekawostkę podam że za jedyne 150 funciaków poszedł komplecik dwóch szkiełek do Pentaxa, których wyprodukowano tylko 50 kompletów.


Dziwisz sie? Za 50 bym nie chcial takiego paskudztwa.... :-P

(no, moze jakby czarna tasma okleic... optyka w koncu fajna ;-) )
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
alkos napisał/a:
no, moze jakby czarna tasma okleic... optyka w koncu fajna


A może jak Spinner - pomarańczową skórką krokodyla. :-D Chyba by lepiej pasowało do złota niż ta guma z gigantyczną jedynką.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Chyba by lepiej pasowało do złota niż ta guma z gigantyczną jedynką.


nie, nie - cale zlote ta czarna tasma ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Zlote body czy szkla to przeciez obciach na maksa... :mrgreen:

Pzdr
Spinner

P.S. Alkos to zawsze jakies ciekawe szklo znajdzie... ino teraz to sam Bojidar sie po glowie drapie i szuka tego prototypu... :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
Zlote body czy szkla to przeciez obciach na maksa
jakbym był szejkiem AluMum Kasa to bym nie pogardził złotym szkiełkiem.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No nie wiem ile trzeba miec kasy aby sobie w zegarek diamenty wsadzac czy pasy w samochodzie nimi wyszywac... kwestia chyba "dobrego smaku"... Mozna wydawac mnostwo kasy na cos ale czy to koniecznie musi "walic po oczach" :?: :-P

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach