kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
ad'' po drugie'' : z tego co wiem to nie jedyna Leica jaką TT posiada wiec raczej to kwestia wyboru
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kwarc, to byl sarkazm :-P Dobra, daje juz sobie spokoj. Chyba jestem zbyt ciety na pana TT.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
A propo Wojtka Wieteski, za ile poszła jego Leica M6 ?.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Byłem dziś porzucać tym beretem. Obejrzałem sobie uważnie tę wystawę. A i reprodukcje, co w katalogu są (choć to tylko format coś koło 13x18). No i jak dla mnie zdjęcia są świetne, reportaż znakomity. I prawdę mówiąc mam gdzieś, czy pomidory są fotoszopowane, czy nie - grunt, że efekt do mnie "przemawia". A pana Tomaszewskiego czytać nie muszę, słuchać też nie - mnie wystarczy, że sobie zdjęcia pooglądam.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Odgrzewam temat. Tomaszewski opublikowal nowy cykl o gornikach "Cześć Pracy". Do obejrzenia na jego stronie -> http://www.tomasztomaszewski.com/gallery.html

Znowu niestety bardzo kiepska i narzucajaca sie obrobka. Co ja poradze, ze mi przeszkadza. Zdjecia poczatkowo mi sie podobaly, jednak po drugim razie juz ziew. Zostala obrobka i swiecace wewnetrznym swiatlem kromki chleba tym razem.

Przy okazji w koncu na spokojnie i w calosci obejrzalem sobie stare zdjecia TT i szczena. Cyganie i Cenntrum to naprawde kawal dobrej fotografii. I tak sie zastanawiam, czy forma ma az tak duzy wplyw na odbior? Czy gdyby na fotografiach z Centrum Zdrowia Dziecka, TT uzyl tych swoich szopowych sztuczek, to czy tez zrobilyby na mnie takie wrazenie?

A tak wracajac do Rzutu Beretm.



 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Obróbka wygląda jak sen młodego adepta fotografii po kursie szopa :-/ Ale 2 kadry bardzo mi się podobały
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie przesadzajmy. Obróbka nie podoba mi sie, ale wpasowuje sie w jakis taki swiatowy trend magazynowy... Zdjecia same w sobie natomiast dobre. Za dużo tego i za chaotycznie w tym momencie (a moze prezentacja niedobra?), ale możnaby przyciąć ten materiał w bardzo zgrabny esej.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Niektóre nawet rewelacyjne, strasznie mi się podoba to z babą co trzyma jednookiego niemowlaka, grubas w czapce i dziecko z twarzą spidermana :-o
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
alkos napisał/a:
Obróbka nie podoba mi sie, ale wpasowuje sie w jakis taki swiatowy trend magazynowy...
Na światowym trendzie się nie znam ale mi obóbka zdecydowanie przeszkadza w odbiorze
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Mnie sie podobaja takie kontrasty jak sa na zdjeciach Salgado, czy Gudzowatego, ale za cholere nie wiem jak to zrobic, zeby wygladalo naturalnie :-/
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
To bw z koloru, które wkleił dzerry jak dla mnie wygląda strasznie plastikowo. Byłem na wystawie TT w zamku poznańskim. To były prace o Cyganach i był to kawał dobrej roboty. To co tu widzę, to trochę robi się przerost formy nad treścią, która to dodatkowo treść przykrywa.

Małe OT
Swoją drogą wydaje mi się, że dzisiejsi tak zwani artyści fotografowie zbyt wiele uwagi poświęcają właśnie formie. Byłem dzisiaj na wystawie prac dyplomowych studentów fotografii na poznańskim ASP. Dwa piętra galerii w Słodowni zapełnione, ale takie zdjęcia Zdjęcia to pokazała trójka młodych fotografów. Trzy świetne serie tematyczne na tle dwóch pięter czegoś dla czego wg mnie idealną nazwą jest właśnie "przerost formy nad treścią". Oczywiście wszystko zrobione u promotorów, którzy zowią się prawdziwymi Fotografami.

Na koniec wszedłem do małej galeryjki i patrzę na małe kwadratowe zdjęcia morza na długich czasach i O :idea: iczka zdjęcia sprzedają :-) - podszedłem bliżej i jakież było moje rozczarowanie gdy okazało się, że to jakiś tam ktoś inny. Były też akty Wantucha w słusznych rozmiarach i to prezentuje się zacnie :-) Czysto i bez udziwnień..
EOT ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
alekw napisał/a:
Mnie sie podobaja takie kontrasty jak sa na zdjeciach Salgado, czy Gudzowatego, ale za cholere nie wiem jak to zrobic, zeby wygladalo naturalnie


W ciemni :-P

matth napisał/a:
Byłem dzisiaj na wystawie prac dyplomowych studentów fotografii na poznańskim ASP. Dwa piętra galerii w Słodowni zapełnione, ale takie zdjęcia Zdjęcia to pokazała trójka młodych fotografów. Trzy świetne serie tematyczne na tle dwóch pięter czegoś dla czego wg mnie idealną nazwą jest właśnie "przerost formy nad treścią".


Czego spodziewałeś się po akademii sztuk pięknych - reportażu jak żyletą po nadgarstku?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
alkos, eee nic tam nie miało związku z reportażem. Ale trojgu absolwentów udało się wywołać wielki uśmiech na mojej twarzy, a nie grymas jak przy przeglądaniu pozostałych.. Się da :-P Zwyczajnie większość prac to jakaś przedumana forma typu prezentacje na małych ramkach lcd czegoś co było totalnie bez sensu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matth napisał/a:
prezentacje na małych ramkach lcd czegoś co było totalnie bez sensu.


Wiesz co, nie mógłbym tak nazwać niczyjej pracy dyplomowej, żeby nie wiem jak była niedobra.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
alkos, no ja mogę, bo tak czuję po tym co zobaczyłem. Nie jestem jakimś ułomnym odbiorcą fotografii w końcu, a to chyba nie chodzi o to, żeby studiować 3 lata fotografię żeby skumać o co autorowi chodziło. Sztuka jest dla ludzi, a nie ludzie dla sztuki. Patrząc na tą wystawę po prostu czuję, że jest odwrotnie. Może się czepiam, ale serio to było dziwaczne i nie czułem w tym sensu. Za takie cuś wrzucone tu na forum zostałbym zrównany z podłogą w piwnicy :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matth napisał/a:
Sztuka jest dla ludzi, a nie ludzie dla sztuki.


O nie nie, te czasy sie juz skonczyly. Sztuka jest dla tych, którzy chcą (!) ją zrozumieć.

matth napisał/a:
Może się czepiam, ale serio to było dziwaczne i nie czułem w tym sensu.


Bez obrazy, ale nie myslisz ze brakuje ci wyrobienia w sztuce wspolczesnej zeby te prace docenic?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
alkos, hmm.. Tego nie wiem. Wiem, że sztuka współczesna zupełnie do mnie nie przemawia. Może to ze mną jest coś nie tak, ale skoro dostrzegłem tam trzy promyki nadziei to może nie jest tak strasznie. W każdym razie poszedłem pozytywnie nastrojony, próbowałem skumać o co autorom chodziło, ale w większości przypadków nie dałem rady. Forma przebija treść. Dla mnie - w większości - to po prostu nie były prace z fotografii. Oczywiście całość odbioru jest zupełnie subiektywna i nikogo nie będę przekonywał do swojego zdania :-)

W ogóle to OT rośnie..
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
matth napisał/a:
Sztuka jest dla ludzi, a nie ludzie dla sztuki.

I tak, i nie. Sztuka jest dla sztuki To, że odbiorca "nie ogarnia" swoim umysłem przekazu artysty jest, z punktu widzenia tegoż artysty, rzeczą normalną i pożądaną. Nawet jeśli odbiorcy się wydaje, że "zrozumiał i ogarnął" to i tak wedle artysty "nie ogarnął" wszystkiego i nigdy nie ogarnie.
matth napisał/a:
Dla mnie - w większości - to po prostu nie były prace z fotografii.

A czego się spodziewałeś po studentach ASP. My traktujemy fotografię stosunkowo wąsko i raczej ortodoksyjnie, natomiast artysta "po ASP" (pomimo tego, że z wydziału fotografii) traktuje fotografię jako jedno z tworzyw, takie jak glina, gips, farba).
matth posłuchaj: jeden z moich znajomych (dwie dekady młodszy) malował. Nawet ładnie mu szło i można było z nim pogadać (chociaż był nieco mrukowaty). Jak poszedł na ASP i postudiował rok, kompletnie mu odwaliło. Zrobił wystawkę jakichś powykręcanych drutów, nadpalonych papierosów i tak się przy tym wymądrzał, jakby czytał na głos Tatarkiewicza i przeplatał to cytatami z Kuryluk. Dlatego rozumiem Twoje zdziwienie i zniesmaczenie. A to co napisałem na początku to nieco ucywilizowane wywody pewnej pani teoretyk ;-) (przyznasz, że jest w nich coś intrygującego?)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
technik219, chyba Cię rozumiem ;-) W sumie myślę o tym całym bałaganie podobnie. Jednak nie zgadzam się z tym i tyle. Zawsze mogę być Don Kichotem i walczyć z wiatrakami ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach