domin82  Dołączył: 21 Lis 2006
K100D - Zużycie baterii
Czesc,

Kupiłem Pentaxa K100D, niestety na komplecie baterii DURACELL robie 80 zdjec, na nowych akumulatorach GP pojemnosc 2400 robie rowniez okolo 80 fotek. Nie wydaje wam sie ze cos chyba jest nie tak.

Pozdrawiam Dominik
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
1. Pełną pojemność akumulatorów uzyskasz po kilku cyklach ładowania i rozładowania.
2. Zapewne dużo się bawisz nowym nabytkiem, przeglądanie menu, oglądanie zdjęć na wyświetlaczu a to bardzo mocno zżera prąd. Minie Ci pierwsza fascynacja i okaże się, że z kompletu akumulatorów wyciągasz ponad 500 fotek.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jabym nie panikował-jakas plaga poboru prądu ostatnio na forum. plwk ma rację, myślę, że to to.
 

domin82  Dołączył: 21 Lis 2006
1) Wiem ze akumulatorki dopiero po kulku cyklach są w 100% naładowane

2) Nie bawie sie zbytnio aparatem to nie moja pierwsza cyfrówka, po kazdym zdjeciu 2-3 sekundowy Preview i tyle.

3) Jak wytlumaczycie ze na blank nowych bateriach nie alkaicznych jest "Batery Depleted"

Czasami wloze baterie i dziala ok, za 5 minut te same baterie nie działają.

Na bateriach typu Duracel czy Energizer gdzie ich pojemnosc znacznie przekracza pojemnosc akumulatorków 1.2v 2400 mAh 100 zdjęć to napewno za mało.

Samo to ze baterie połączone są szeregowo wiec powstaje z nich ogniwo 6V 2400 mAh, dla przykładu Nikon ma standardowa baterie 1300 mAh 7.4V i robi okolo 800 zdjęć. Nie to ze czepiam sie szczegółów ale ogniwo 2400 mAh powinna naprawde długo utrzymac taki aparat, nawet przy przegladaniu zdjec, ale tak jak mowie moje przeglądanie ogranicza sie do maks 2-3s po kazdej fotce.

Sięgne chyba po miernik i sprawdze jaki pobór ma moje cacko.

Prosba do was ile mniej wiecej robicie fotek swoimi aparatami.

BTW: w Tunezji zrobiłem w sumie okolo 400 zdjec z czego na aparacie zostało okolo 330. Wykorzystałem do tego 4 komplety Alkaicznych Baterii. Plus 2 komplety Akumulatorów ( jeden komplet 20 fotek na drugim nie odpalił aparat ).
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Mój K100D też mnie zdziwił na początku w kwestii zasilania. Miałem nakupionych do starej Minolty Z3 pół torby różnych wynalazków z Allegro typu 2800 czy 2950 mAh noname i aparat nie chciał na nich startować. Łykał jedynie Energizer'y 1700 i jeszcze któreś. Po prześledzeniu tego forum zakupiłem Cameliony 2700 mAh i siedzą w aparacie od ok. 2 tygodni, zrobiłem już na nich ok. 200 fotek, sporo przeglądałem i wyświetlacz nadal pokazuje full. Nie używałem co prawda wbudowanej lampy, wszystko na zewnętrznej robiłem, ale i tak jestem pod wrażeniem ich wytrzymałości. Zaszalej i kup sobie komplet Camelionów na próbę i będziesz miał porównanie.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
domin82 napisał/a:
3) Jak wytlumaczycie ze na blank nowych bateriach nie alkaicznych jest "Batery Depleted"

na zwykłych aparat ma prawo nie ruszyć, mój discman też prostestuje.

domin82 napisał/a:
2) Nie bawie się zbytnio aparatem to nie moja pierwsza cyfrówka, po kazdym zdjeciu 2-3 sekundowy Preview i tyle.

Jeśli porównujesz do kompaktów to różnicę widać niewątpliwie. Jeśli do innego DSLRa to ...cóż wygoda używania AA jest czymś okupinona.

domin82 napisał/a:
Na bateriach typu Duracel czy Energizer gdzie ich pojemnosc znacznie przekracza pojemnosc akumulatorków 1.2v 2400 mAh 100 zdjęć to napewno za mało.

Nie mozna wprost porównać baterii do akumulatorów. Tutaj jest taki mój post na ten temat:
http://manufactura.home.p...ighlight=#19976

Ale może zdarzyć się też tak, że komplet aku jest walnięty na samym początku. Dwa razy miałem pecha i kupiłem kwartet NiMH z których jeden całkowicie od nowości nie dawał ani milivolta a po naładowaniu sam rozładowywał się po 2 dniach.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
A orientuje sie ktos jak do akumulatorow AA mają sie te CRV-3, jesli chodzi o wydajnosc?
Sa wydajniejsze te ostatnie?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
domin82 napisał/a:
GP pojemnosc 2400

ja coprawda na DLu, ale na takich bateriach robie około 300-400 zdjęć (podgląd i odszumianie mam wyłączone, z lampą nie robie praktycznie w ogóle) - właśnie założyłem nowy komplet i po pierwszym ładowaniu (ładowarka orginalna GP - PowerBank Rapid2) zrobiłem około 3xpojemność karty (285) - nie liczyłem coprawda dokładnie ile zrobiłem (napewno nie mniej niż tawartość), ale napewno zdecydowanie więcej niż 80.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Panowie wszyscy piszecie o aku, IMHO ważniejsza jest ładowarka, o czym boleśnie się przekonałem nie raz, proponuję zakupić dobrą ładowarkę cena około 160zł i wtedy potestować, większość ładowarek szybkich i tanich poprostu niszczy aku.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki, oo przepraszam, zaznaczyłem w swojej wypowiedzi jakiej ładowarki używan :-P ;-) :-B
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
DS em na energizerach 2500 z ladowarka energizera robie zwykle 8 kart gigowych w rawach, wiec jakies 800 zdjec nie wierze zeby AS tyle potrzebowal, albo akumulatoru do dupy albo ladowarka aparat bym podejrzewal na samym koncu - choc kto wie moze i trefny.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aa tak btw z tego co zauważyłem to zdecydowanie najbardziej prądożerne jest zgrywanie zdjeć na kompa ... najwyższa pora zakupić czytnik nie tylko z tego powodu
 
brozekpit  Dołączył: 19 Cze 2006
Podobnie jak MKw używam Energizerów 2500. Spokojnie powyżej 500 zdjęć z dość częstym podglądem.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
sołtys napisał/a:
aa tak btw z tego co zauważyłem to zdecydowanie najbardziej prądożerne jest zgrywanie zdjeć na kompa ... najwyższa pora zakupić czytnik nie tylko z tego powodu


Moim skromnym zdaniem najbardziej prądożerne w KaSetce jest błyskanie lampką. Tak na marginesie ważne jest też jak aparat zinterpretuje stan rozładowania. Czasem nowy firmware poprawi ten stan i sprzęt może dłużej działać. Fajnie by było w przypadku KaSetki bo mam taką jedną latareczkę którą mogę sobie przyświecać niemal z godzinę akumulatorkami po wyjęciu z aparatu.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
tomecki, oo przepraszam, zaznaczyłem w swojej wypowiedzi jakiej ładowarki używan

:oops: zawsze się znajdzie ktoś co człowiekowi wytknie coś :mrgreen:
P.S. Oczywiście sołtys, podał jaką ładowarką się posługuje, pozdrawiam i w ramach pokuty stawiam :-B :-B :-B
P.S2. MKw, świetny wynik nawet w moim byłym fujiku wymienianym za jednego z najmniej prądożernych kompaktów nigdy takiej ilości nie osiągnołem, a jaką masz ładowarkę?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki, wiesz, to był tylko taki hłyt, żeby zwrócić uwagę czytających na fakt, że ładowarka jest rzeczywiście ważna a trzeba zaznaczyć i zwrócić honor, że jako pierwszy to podszepłeś ;-) :-B
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
Krzycho, to mnie teraz zaskoczyles z tymi Camelionami! Mam dwa komplety 2600 i obydwa "siadaja" po 100-150 fotkach. Myslalem, ze to po prostu tani produkt bo komplecik w pudeleczku koszowal rowno 5 Euro [Conrad Elektronik] Musze w takim przypadku kilka razy roz i naladowac. Z GP 2600 tylko dobre doswiadczenia; 500-700 zdjec!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Starczy, że jeden akumulator z kompletu jest walnięty i może być taki efekt.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
hamster napisał/a:
Ale może zdarzyć się też tak, że komplet aku jest walnięty na samym początku. Dwa razy miałem pecha i kupiłem kwartet NiMH z których jeden całkowicie od nowości nie dawał ani milivolta a po naładowaniu sam rozładowywał się po 2 dniach.


równie dobrze od samego początku może być walnięta ładowarka - jak sam się przekonałem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
MKw napisał/a:
choc kto wie moze i trefny.
ktoś mnie wzywał? HEh skoro powrócił temat ładowania z uporem maniaka podlinkuję
wątek o żywotności przy ładowaniu-czytajcie moje linki w tym zakresie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach