FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Mam pytanei do posiadaczy K10 - ile średnio można zrobic zdjęć na jednym naładowaniu?
kumpel kupil i twierdzi, ze tylko ze 200 zrobil plus intensywne przeglądanie
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Ja około 600-650 na oryginalnym
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Witam,

chciałbym dołożyć swoje 3 grosze do tego wątku.
Kasetkę mam od tygodnia i również zauważyłem w niej denerwującą przypadłość odnośnie wskaźnika poziomu baterii. Tak jak w opisywanym wcześniej przypadku raz pokazuje połowę, raz całość a za chwilę pusto. Wyłączam aparat, włączam go od razu i znowu full. Trochę byłem tym zaniepokojony, ale widzę, że nie tylko ja mam ten problem.
Odnośnie liczby fotek to za pierwszym ładowaniem około 350-400 do tego zabawy z menu i... sami wiecie jak to jest mieć nowu sprzęcior ;-) Drugie ładowanie i narazie około 300 fotek a wskaźnik baterii... no niby pokazuje full, ale ile jeszcze faktycznie zostało to nikt nie wie. W szczególności, że w trakcie focenia kilka razy zmieniał zeznania. :-)
Aktualnie używam aku GP 2500 i starej ładowarki Pentagrama (4 kanały). Kupiłem ją kiedyś w zestawie z aku tejże firmy. Szczerze mówiąc aku Pentagrama niezbyt żywotne. Ładowarka w zasadzie działa, mam nadzieję, że odpowiednio. Koło 6 godzin mi ładowała za pierwszym razem. Za drugim nie jestem pewien, ale odniosłem wrażenie, że zamknęło się to w 4 godzinach. Nie wiem czemu.

Pozdrawiam!
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
sculptor napisał/a:

chciałbym dołożyć swoje 3 grosze do tego wątku.
Kasetkę mam od tygodnia i również zauważyłem w niej denerwującą przypadłość odnośnie wskaźnika poziomu baterii. Tak jak w opisywanym wcześniej przypadku raz pokazuje połowę, raz całość a za chwilę pusto. Wyłączam aparat, włączam go od razu i znowu full.

W kadwusetce ten sam problem.
Pozatym mam wrażenie, że jest coś nie teges z zasilaniem.
Za kilka dni sprawdzę jak sytuacja wygląda na enelopach, bo narazie jade na paroletnich aku zakupionych w stanach.

Co do GP 2500 to kupiłem parę miesięcy temu w MM.
Zakup to władowanie pieniędzy w błoto. Trzy z nich ładują się tylko do 1800 mAh, a czwarta do
900 (!). Sprawdzane na ładowarce BC-700.
Po forum elektrody te aku zbierają bardzo złe opinie.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Kup via Internet ładowarkę BC-700 i nowe markowe AA np. Sanyo 2700mAh. Po zakupie ustaw komplet na tryb Refresh - powinno to trwać prawie tydzień.
Po tym zabiegu ja mam ponad 3000 zdjęć z nowo naładowanych Sanyo 2700mAh.
Ale o BC-700 było już sporo informacji... Możesz robić pomiar jakości AA. Wystarczy, że masz jeden AA trafiony o pojemności np. tylko 700mAh - i masz efekt ze wskaźnika K100.
Musisz mieć jednakową pojemność akumulatorów.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Cały czas mnie zastanawia, po co komuś informacja ile zdjęć zrobi na komplecie aku? Tak czy siak powinno się mieć 2 lub 3 komplety. Jak coś nie gra to wymieniam i już.
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Moje eneloopy mają już rok. Ładuję je minimalnym prądem w BC-700 zawsze rozładowując do końca przed ładowaniem (discharge/charge). Zapełniam na nich 4GB kartę i ani na moment wskaźnik nie spada mi poniżej 100%.
Problemy z AA zaczynają się gdy używa się szybkich ładowarek dodawanych zwykle do kompletów baterii - zajechałem tak trzy komplety baterii w pół roku nim wymieniłem ładowarkę.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Raven napisał/a:
Cały czas mnie zastanawia, po co komuś informacja ile zdjęć zrobi na komplecie aku? Tak czy siak powinno się mieć 2 lub 3 komplety. Jak coś nie gra to wymieniam i już.

O tym co powinno na szczęście decyduje właściciel puszki.
Jeden "powinien" mieć nawet 5 kompletów, innemu starczy jeden ale chciałby właśnie wiedzieć ile można zrobić zdjęć, żeby określić żywotność.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Samochód też powinien mieć cztery koła, a zazwyczaj ma pięć... ;-)
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Powinieneś mieć już ponad 500 postów a masz ponad 100 :mrgreen:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Zazwyczaj nie OTuję, ale jakoś tak to forum... ;-)
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
LINK
Tu znajdziecie aku godne polecenia.
A tak na poważnie, mi starcza komplet naładowanych Pentagramów 2500mAh na jakies 400-500zdjec. Wskaznik faktycznie jest irytujący. Pokazuje "pusty" by po ponownym włączeniu pokazać "pół". Ostatnio w takich warunkach zrobilem jeszcze 50zdjec.
Na początku aku starczały na duzo mniej, wiadomo,okres fascynacji, lampa, menu, sprawdzanie czy czyszczenie matrycy działa (kilka razy).
Teraz norma to tak 500zdjec

 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
w takim razie nie wiem jak to jest u mnie, ale ostatnio komunię świętą mojego dziecka obfotografowałem 1200 zdjęciami BEZ ładowania aku - niestety nie pamiętam ich parametrów ;) ale pojemność to 2650
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Dziękuję za spostrzeżenia. Wątek ładowarki BC-700 faktycznie się przewinoł kilka razy, ale wczoraj już nie miałem czasu sprawdzić. Dzisiaj na spokojnie o niej poczytam i może się skuszę.
Co do tych ładowarek dodawanych do baterii to faktycznie coś w tym jest. Tą moją ładowałem aku pentagramy i padły bardzo szybko. Do tego stopnia było to irytujące, że aku penta chyba 2400 trzymały 2x krócej od kupionych półtora roku wcześniej duracellów 1800. Dura były ładowane na takiej wolnej ładowarce, której nazwy nie pamietam (chyba czeska jakaś), ale pamiętam, że była dosyć ciężka. :-) A ładowarka penta bardzo lekka. :-) Wątek lekkości też z resztą się tutaj już przewinął. :-)

Nawiasem mówiąć dobrze jest wiedzieć ile się zrobi zdjęć na komplecie aku. Przy założeniu, że wskaźnik w kasetce wariuje i w żaden sposób nie można go traktować miarodajnie, to wtedy jedynym wyznacznikiem jest niestety przybliżona liczba zdjęć. :-)

Pozdrawiam!
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Im więcej prądu żre aparat tym szybciej wyładowują się akumulatorki.
Najdłużej chodzi mi aparat w trybie MF. Ostatnio bawiłem się AF i widzę duży spadek żywotności akumulatorków.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
sculptor napisał/a:
Nawiasem mówiąć dobrze jest wiedzieć ile się zrobi zdjęć na komplecie aku. Przy założeniu, że wskaźnik w kasetce wariuje i w żaden sposób nie można go traktować miarodajnie, to wtedy jedynym wyznacznikiem jest niestety przybliżona liczba zdjęć. :-)

A i tak zgodnie z prawem Gumpersona komplet padnie w najmniej odpowiednim momencie...

Drugi komplet aku mam właściwie zawsze w kieszeni bluzy :-)
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Cytat
Najdłużej chodzi mi aparat w trybie MF. Ostatnio bawiłem się AF i widzę duży spadek żywotności akumulatorków.


Normalka - zobacz jeszcze jak będzie z włączonym/wyłączonym shake reduction. Można się zdziwić...
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Cytat
Normalka - zobacz jeszcze jak będzie z włączonym/wyłączonym shake reduction. Można się zdziwić...


Może jednak nie będę włączać...
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Może to będzie naiwne pytanie, ale ja naprawdę o prądzie, bateriach, ładowarkach, itd. nie mam zielonego pojęcia, a do tego już zdecyodwanie zbyt wiele razy się na Allegro naciąłem.

Polecany wyżej BC-700 i aku Sanyo są chociażby na tej aukcji:
http://allegro.pl/item368...2700_sanyo.html

Rozumiem, że mogę śmiało kupować - sprzęt jest oryginalny i faktycznie wart polecenia? (Też mam wariujące wskaźniki w kasetce i raczej bylejaką ładowarkę Energizera.)

EDIT: A jak by wypadło waszym zdaniem porówanianie z zestawem Camelion? http://allegro.pl/item366...ku_aa_2700.html Też ma funkcje rozładowywania i powolnego ładowania.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Alojzy N. napisał/a:
Też ma funkcje rozładowywania i powolnego ładowania.

Ale nie ma Eneloopów.

Ja bym wybrała zestaw nr jeden. Zresztą mam taki :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach