siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Alojzy N., generalnie najważniejsze by była 4 kanałowa...
Co do porównania po co ładować sie w coś nieznane/nieprzetestowane BC-700 ma tysiące zadowolonych użytkowników w necie.
Do tego eneloopy lub ich odpowiedniki innych marek, naładowane nawet po kilku miechach zadziałają ;-)
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Alojzy N., jak się naciąłeś na Allegro to kup w sklepie. Ja kupowałem BC-700 TUTAJ i do tego Sanyo R6/AA Ni-MH 2700mAh i GP ReCyko R6/AA 2100mAh.
Jak pisał kolega Szumak, aku ładuje najniższym prądem i dodatkowo kożystam z funkcji discharge/charge. Po niemal roku takiej zabawy te sanyo nadal pozwalają na dwukrotne zapełnienie 2GB karty pamięci. GP ReCyko kupiłem jako zapas gdyby jednak sanyo nie dały rady. Tak jak sanyo eneloop charakteryzują się tym że mogą długo leżeć naładowane, nie tracąc przy tym pojemności.
Mam nadzieje, że moja wypowiedź okaże sie pomocna :-B
Pozdrawiam.
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Ten pierwszy zestaw też bez Eneloopów - chociaż Sanyo. Ale skoro takie chwalone, to je sobie pewnie dokupię i po sprawie. ;)

[ Dodano: 2008-05-31, 16:54 ]
siwyyy77, cynamonowy - Dzięki za pomoc, wszystko już chyba jasne. Jedno tylko pytanie zostało - nowe akumulatorki (czy to Eneloopy, czy inne jak to zwykłe Sanyo 2700) warto przed użyciem odświeżyć?
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
No ja się naciąłem już dwa razy na zwykłe sanyo (widac nabyłem podróbki), choć i kupując eneloopy nie masz gwarancji, no chyba że kupisz u pewnej osoby ;-)
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Alojzy N. napisał/a:
nowe akumulatorki (...) warto przed użyciem odświeżyć?


raczej nie zaszkodzi, ja przed pierwszym użyciem użyłem discharge/charge i chyba tak sie powinno robić. Może sie ktoś mądrzejszy wypowie ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Alojzy N. napisał/a:
(czy to Eneloopy, czy inne jak to zwykłe Sanyo 2700) warto przed użyciem odświeżyć?

Eneloopy nie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak piszą, ale ja odświeżałem i okazało się, że miały duże różnice w początkowej pojemności. Wyrównało się dopiero po odświeżaniu.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Może podzielę się spostrzeżeniami po zakupie BC-700.

Ładowarę i aku Sanyo 2700 (nie eneloopy, zwykłe) zakupiłem w hurt.com.pl czyli tam gdzie cynamonowy. Najpierw zrobiłem test pojeności moich GP 2500. Wyszło mi, że mają po około 1600mAh. Potem zrobiłem test tych Sanyo... i wyszło, że jeden ma 1600, dwa po 1300 a czwarty 600 mAh.... :-( Kurde mam pecha czy trzeba je odświerzać tak jak plwk? Czy może to wina ładowarki i źle pokazuje? Jakie konkretnie pojemności mieliście zaraz po zakupie aku?

Aha...
Na dziś popołudnie potrzebuje obu kompletów, bo szykuje się mocne focenie, dlatego nie ryzykowałem rozpoczynania "refresh". W którymś poście ktoś napisał, że odświerzanie aku trwa około tygodnia? To prawda?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
sculptor napisał/a:
odświerzanie aku trwa około tygodnia? To prawda?

Tak
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
plwk pamiętasz może pojemności swoich aku zaraz po zakupie i pierwszym teście?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O ile dobrze pamiętam to najgorsza miała poniżej tysiąca a najlepsza około 1900.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
plwk dzięki za info. Po dzisiejszej sesji foto wrzuce je do odświerzania. Jakoś ten tydzień przeboleje. :-)
 

PrOmYk  Dołączył: 25 Lut 2008
Nowy (moj) rekord eneloopow - 1000 zdjec!
(Z czego 640 w jednej serii)
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
jest ciepło więc i z akumulatorków można znacznie więcej wyciągnąć, ja np moimi kompletami GP 2600/2500/2300 przemieszane w zależności od pojemności (prawie dwu latnie) w zimie (temp ok 0 i trochę poniżej) ciężko dobić do 300, a ostatnio jak robiłem było coś ok 27-29st, to spokojnie 650 zdjęć w jednym dniu tuż po ładowaniu i jeszcze nie padły, niestety GP jak jest zimno szybko się wyładowują, wystarczy drugi komplet wrzucić do plecaka i po kilku godzinach już przynajmniej w połowie były wyładowane, być może wpływ ma również ładowarka, wymieniłem ostatnio na BC700 i używam funkcji "rozładuj" najniższym prądem, zauważyłem że im wyższy prąd ładowania akumulatorki do znacznie niższej pojemności były ładowane
 

PrOmYk  Dołączył: 25 Lut 2008
Dwa komplety to podstawa!
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
mam trzy ale chyba już swoje przeżyły i może trochę jeszcze pociągną, ale na dłuższy wyjazd będę musiał się zaopatrzyć w nowe
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Mam jedno spostrzeżenie... a w zasadzie dwa :-)

Wczoraj, podczas popołudniowej sesji (taki festynik na świeżym powietrzu z paroma zdjęciami w hali podczas siatkówki) zrobiłem ponad 500 zdjęć, co chwilę przeglądałem, kasowałem, używałem stabilizacji i ogólnie miałem cały czas włączony aparat przez praktycznie 4 godziny. Wskaźnik baterii nie tylko mi nie wariował, ale pokazywał cały czas full. Było to na nowych bateriach Sanyo 2700. Mało tego, nawet do końca nie były naładowane i miały różne pojemności, bo odświerzam je dopiero teraz, wcześniej za mało czasu było.
Tak jak pisałem w którymś tam poście wcześniej na aku GP 2500 miałem cały czas problem z wyświetlaniem poziomu baterii, zmiana aku to załatwiła. :-) Odświerzę jeszcze te GP i zobaczymy czy to kiepska jakość tych aku czy po prostu miałem złą ładowarkę i pieprzyła mi ogniwa. Jak narazie moja nowa BC-700 przez tydzień będzie zajęta. :-)
A kolejne spostrzeżenie... (typu OT) kurcze przydałby mi się jakiś jasny tele... :-( Bez niego nie ma co się pakować na hale i próbować robić zdjęcia podczas meczów... :-(

Konkluzja: warto kupić dobre aku i ładowarkę. :-)
...no i teleobiektyw... :-P
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
PrOmYk, normalka.. :D tyle mniej więcej wytrzymują.

własnie przyszla do mnie bc 700. Wziąłem się za refreshowanie moich starych aku. Ale nie wiem czy dobrze to zrobiłem ^^

ustawiłem prąd na 250 i teraz wartości te zmieniają się o kilka jednostek.

ps.
ile może trwać refresh GP 2100?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nawet 3 dni. :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do tygodnia

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach