Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
luki17, ta ładowarka nie ma nawet połowy funkcjonalności Techno Line BC700 za 135zł. IMHO opłaca się zapłacić 16zł więcej i mieć "pełen wypas"
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Bronek napisał/a:
luki17, ta ładowarka nie ma nawet połowy funkcjonalności Techno Line BC700 za 135zł.

Ja moge tylko potwierdzic, ze BC700 odwala kawal swietnej roboty. Udalo mi sie zregenerowac stare duracelle 1600, ktore na poczatku procesu wykazywaly ~1200mAh a na koniec ~1450mAh. Niby nic specjalnego ale dobrze wrozy na pszyszlosc innym akumulatorkom.

A jak duze roznice pomiedzy poszczegolnymi egzemplarzami akumulatorkow sa przekonalem sie na przykladzie energizerow 2600mAh. Jedno naladowanie, jedno "zuzycie" do konca w kasetce i po ponownym naladowaniu kazdy ma inna pojemnosc - rozpietosc od 2400-2600.

Uwazam, ze lepiej kupic BC700 z jakims kompletem akumulatorkow niz IC8000 ale z kolei nie warto kupowac niczego gorszego niz BC700 bo to oszczednosc pozorna.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Stanislaw Boryn napisał/a:
Uwazam, ze lepiej kupic BC700 z jakims kompletem akumulatorkow niz IC8000


chyba miałeś na myśli IC8800. Zgadzam się z tym, ale ...

Stanislaw Boryn napisał/a:
ale z kolei nie warto kupowac niczego gorszego niz BC700 bo to oszczednosc pozorna.


... jeżeli ktoś by mi zaoferował solidną, czterokanałową ładowarkę zanim kupiłem swojego Techno Line, za 50zł to bym ją wziął. Ale zaoszczędzić 16zł ? Phi. Nie warto.
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Do ladowarki IC8800 mozna dokupic zasilacz umozliwiajacy korzystanie z niej w samochodzie... (http://www.allegro.pl/item153443978_zasilacz_samochodowy_do_ladow_icharger_ic_8800.html)
Ktos wie czy mozna go tez podlaczyc do BC700?
 
marcin711  Dołączył: 08 Sty 2007
Sorry za wcinkę,

napiszcie proszę jakie aku używacie/uważacie za najlepsze - bo jestem na etapie kupowania.

dzięki, pozdro
Marcin
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ja używam GP 2500, w sumie zawsze używałem GP. Nie wiem, czy najlepsze, ale na pewno nie najgorsze :-) Ładowarka takoż GP, 4-kanałowa, godzinna, kosztowała mnie 160 zeta, ale chyba warto. Wiem, że szybkie ładowarki zużywają aku, ale podchodzę do tego tak, że jak za pół roku padną, to kupie drugie - nie jest to aż taki majątek, żeby za każdym razem czekać po 12godzin - lepiej IMHO w tym czasie potrzaskać fotki :-) ).

Na razie zrobiłem ok. 230 zdjęć z podglądem + maksymalna zabawa z menu (nowy aparat - wiadomo ;-) ) i cały czas po włączeniu pokazuje full, po jakimś czasie pół, ale po kolejnym włączeniu znowu full. Czyli wykorkować jeszcze nie mają zamiaru. To chyba niezły wynik, biorąc pod uwagę, że to ich dopiero drugie ładowanie.

Jedyna rzecz, to to, że nie używam kabelka do zrzucania zdjęć - tylko przez czytnik w laptopie. Sołtys bodajże pisał, że to mocno obciąża aku.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Ostatnio wypstrykałem 1Gb zdjęć (ok 650) baterie wytrzymały to świetnie, potem jeszcze kilkaset - razem będzie pewnie ok. tysiąca i dopiero akumulatorki padły. Energizer 2500, temperatura ok.7-8 C. Ładowarka jakaś tania (ale ciężka jak cholara..). Z zasilania jestem baaardzo zadowolony. Dodam, że zdjęcia robiłem bez lampy i sporo na manualnych szkłach. ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mcgyver napisał/a:
Energizer 2500, temperatura ok.7-8 C.
tych nie znam, skoro mcgyver, pisze, że żyją to ok, ale Energizer NiMH 1850 to porażka, padają szybciej niż muchy. Nieważne jaka jest pogoda, a jak się lapmę włączy to masakra - ledwie jedna karta 512. Za to polecam GP 2500 (w rzeczywistości mają mniej!!!) i Panasonic 2000mAh.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
marcin711 napisał/a:
napiszcie proszę jakie aku używacie/uważacie za najlepsze - bo jestem na etapie kupowania.
Używam GP i Sanyo. Pojemności 2100-2500 mA. Ale ostatnio pokazały się Peneloop firmy Sanyo, mają dużo większą żywotność, jeśli chodzi o trzymanie pojemności w stanie bezczynności. Jeżeli chodzi o ładowarkę, to raczej 4 kanałową, najlepiej BC-700 ( ale troche kosztuje 135 zł).
 
marcin711  Dołączył: 08 Sty 2007
Dzięki - bc 700 już zamówiłem a aku pewnie będą GP i może te nowe sanyo jak ustalę cenę ;-)

dzięki pozdrawiam
Marcin
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
marcin711 napisał/a:
Dzięki - bc 700 już zamówiłem
Miałem także taką zamówić, ale akku się zmieniło :-P ( K10D).

[ Dodano: 22-01-07, 18:15 ]
marcin711 napisał/a:
może te nowe sanyo jak ustalę cenę
Tutaj masz cenę peneloop
 

Kcysiu  Dołączył: 13 Paź 2006
mcgyver napisał/a:
Energizer 2500


Do kaset tez uzywam tych aku i sa super. W sumie to jest juz moj drugi komplet. Poprzednie dzielnie mi sluzyly 2 i pol roku i niestety padly. Ale po takim czasie i formie uzytkowania przez ostatnie 5 miechow mialy prawo. Jednym slowem polecam te akumulatorki.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
gdzies widzialem, ze inny producent (duzy i znany) wprowadzil akumulatorki konkurencyjne do eneloop (tzn. NiMH o drastycznie obnizonym samorozladowaniu), tylko nie pamietam kto to byl i jak sie to nazywa. Mozecie mi przypomniec jak ta konkurencja sie nazywa?
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Producent to GP, ale nazwy tych konkurencyjnych do Eneloop akumulatorków nie pamiętam.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
ReCyko+
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
ttb, dzięki :-)
 
marcin711  Dołączył: 08 Sty 2007
Dla fanatyków ładowania ;-)
http://www.elektroda.pl/r...610103-120.html

polecam
Marcin

ps. jeśli było to sorry
 
Paolo  Dołączył: 01 Lut 2007
A może to napiecie?
Witam
Jestem nowy,dopiero sie zalogowalem i już sie udzielam.
Jezeli chodzi o kwestie akumulatorkow to bardzo istotne jest stabilne napiecie.
Pierwszym waznym elementem jest kondycja waszych akumulatorkow czyli jak dlugo beda dawaly "prad" ok 1,5V minimum z maxymalnym spadkiem do 1,45V. Ponizej tego aparat sie poprostu blokuje dajac komunikat o baterii do "kitu". Zaś natezenie czyli A gwarantuje wam dłuższy czas działania przy załozeniu ze wasze aku daje stabilne V. Na powierdzenie tego proponuje poczytac : Pentax k100 manual, unit 2, strona 26. Jak i polecam zmierzenie napiecia miernikiem po wyjecu padnietych aku, beda mialy ponizej 1,45V. To tyle tytulem wyjasnien pozdrawiam.

P.S. Nie wymieniajcie swoich ladowarek wiekszosc jest OK. Lepiej zainwestowac w Aku
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Paolo, nie gniewaj się, ale głupoty piszesz. Poniżej 1.45V to będzie miał zazwyczaj każdy akumulatorek NiMH - również krótko po naładowaniu. Znamionowe napięcie akumuilatorków NiMH to 1.2V - naładowane mają zwykle ok. 1.3-1.4V, w trakcie rozładowanie napięcie spada, zazwyczaj zasilane urządzenie uznaje, że akumulatorki sa rozładowane i odmawia współpracy przy napięciu 0.9-1V (oczywiście pomnożonym przez ilość akumulatorków - zazwyczaj są one łączone szeregowo)
 
Paolo  Dołączył: 01 Lut 2007
Marku prawdopodobnie masz racje.
pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-02-01, 10:17 ]
Natomiast co do ładowania znalazłem coś ciekawego, warto przeczytac:

http://baltrade.pl/bn/?p=bw_bat_chafaq&c=lado

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach