milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Obiektyw do siatkowki :)
Witam,
szukam obiektywu ktory nada sie do fotografowania na meczach pilki siatkowej. Moje wymagania co do niego to:

    *ogniskowa ~100mm
    *jasnośc maks. 2.8
    *musi byc tani
    *manualny tez jak najbardziej :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
to może Pentax SMC100/2.8? :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A nie lepiej 180mm? Wtedy ten bylby najlepszym wyborem - szczegolnie zwracajac uwage na cene kontra jakosc przy pelnej przyslonie :-)

http://www.praktica-users...son2.8_180.html
http://www.mflenses.com/content/view/47/29/
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
180mm to trochę za dużo, no i wolał bym raczej obiektyw z bagnetem a nie z gwintem...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tak sobie właśnie dumam nad optyką do siatkówki - no bo często powtarzanym argumentem przy wyborze szkieł firmowych i niefirmowych są powłoki SMC, ale w przypadku fotografowania siatkówki to powłoki są chyba mniej istotne, co nie?? no chyba, że przy siatkówce plażowej :mrgreen:

czy fotografując sport w hali powłoki też mogą mieć znaczenie?? w sumie źródła światła są dość wysoko
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
soltys - raczej nie.... chyba ze fotografujesz spod siatkarek ;-)

a co do tematu - polecam obiektywy makro (tamron 90/2.5 itp): ich zaleta jest maly skok pierscienia ostrosci, co pozwala na szybkie przeostrzanie - jak mniemam potrzebne w sporcie :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
idealnym obiektywem do podanego przez Ciebie zastosowania jest
Pentax FA* 80-200/2.8
niestety nie spełnia warunku: tani, ponieważ jest on powalająco drogi, a dorwać takiego używanego graniczy z cudem
Koledzy polecają Ci stałki, nie wiem czy słusznie, w sporcie zoom bywa przydatny ale może to tylko moje wygodnictwo.
Osobiście, nie mając kasy na ww Pentaxa, postawiłbym na:
Sigmę 70-200/2.8 EX DG APO lub Tokinę 80-200/2.8 AT-X 828 AF PRO
oczywiście jest to moje zdanie, z którym Koledzy nie muszą się zgadzać.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram, jeśli się robi zdjęcia zawodowo to napewno masz racje pomijając fakt, że nie są manualne
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
a co do tematu - polecam obiektywy makro (tamron 90/2.5 itp)

Taki, to i do siatkówki, i do tęczówki się nada.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Wszystko fajnie ale ja bym chcial nabyc to szklo tak za 300zl :) Nie ma byc to profesjonalne podejscie do tematu, tylko powiedzmy zadawalajaco amatorskie, glownie do prezentacji na www. A stalki moga byc jak najbardziej. A co powiecie na jakies 135mm/2.5?
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Pentagram napisał/a:
Osobiście, nie mając kasy na ww Pentaxa, postawiłbym na:
Sigmę 70-200/2.8 EX DG APO lub Tokinę 80-200/2.8 AT-X 828 AF PRO


Ta sigma też jest tania jak ****. Cena tej Tokiny jeszcze ujdzie ale i tak manualne można dostać dużo taniej.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo, jak do 300 zł - to poszukaj Takumara na bagnet 135/2.5, albo jakiegoś niezależnego 135/2.8, albo przebolej niewielką stratę światła i kup SMC-M 135/3.5.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo, a jeszcze takie pytanko - do cyfrówki czy wprost przeciwnie?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
no do cyfry, do cyfry...
No nawet jest teraz taki takumar 135/2.5 na allegro, ale mowie ze te 2.8 to jes najmniejsze swiatlo, bo pozniej juz za dlugie czasy, a musza byc w okolicach 1/500 ...
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Nie wiem jak mocne jest oświetlenie na takim meczu ale 1/500 będzie ci trudno uzyskać. Po za tym przy sporcie z manualem 135 i 2.5 co 5 zdjęcie trafisz z ostrością.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach