perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Rzecz jakże ciekawa...
zapewne znowu nikogo mi się nie uda zaskoczyć...

czy widzieliście kiedykolwiek coś takiego? (na żywo)

http://www.binocularscana....asp?pid=200007

ciekaFF jestem jak to sie sprawuje ogólnie ;]

adapter K do podpinania teleskopów astronomicznych... hymmm


jeśli nie warte uwagi - ciąć temat
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Primo napisał/a:
adapter K do podpinania teleskopów astronomicznych... hymmm
gdzieś widziałem zdjęcia robione przy wykorzystaniu takiego cuda, znajdę link to podeślę. Nie jest złe, z tego co pamiętam fotki były całkiem spoko.
 
amas  Dołączył: 22 Wrz 2006
Ja mam podobny adapter - jest to pierścień z jednej strony z bagnetem K (aby założyć do lustrzanki) z drugiej gwint T2, na który wkręcamy np. tulejkę 2 cale do wyciągu okularowego teleskopu, albo np. adapter do projekcji okularowej. Bez problemu da się to w kraju kupić, zapewne taniej.
W zeszłym tygodniu robiłem tak zdjęcia, ale przy zwijaniu film się zerwał z kasetki, więc wkurzony wyciągnąłem go ręcznie z korpusu (noc była, myślałem że się nie zaświetli dużo - ale zaświetliło się ;)
Coś nawet wyszło, ale mi się na dokładkę pomyliło i powiedziałem w labie, że to slajd, a to był negatatyw. Wywołali i wyszło "pozytywnie" - mam slajdy z superii ;)
I tak muszę wszystko jeszcze powtórzyć, oby bezbłędnie tym razem.
 

Snorg  Dołączył: 28 Wrz 2006
amas napisał/a:
Ja mam podobny adapter - jest to pierścień z jednej strony z bagnetem K (aby założyć do lustrzanki) z drugiej gwint T2, na który wkręcamy np. tulejkę 2 cale do wyciągu okularowego teleskopu, albo np. adapter do projekcji okularowej. Bez problemu da się to w kraju kupić, zapewne taniej.


Da się. Nie wiem jak teraz, ale niedawno w Poznaniu kosztował 50zł.
Mam trzy obiektywy na T2. To miał być taki uniwersalny gwint producentów niezależnych, który z odpowiednimi przejściówkami pasował do większości systemów. Rozwiązanie jednak się nie przyjęło.
Swoje obiektywy upolowałem na Allegro za grosze (30-100zł) :-P Nikt bowiem nie licytował szkiełek z takimi "dziwnymi" gwintami. A z jakości zdjęć jestem bardzo zadowolony :-D

Pozdrawiam
Snorg
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Snorg napisał/a:
Swoje obiektywy upolowałem na Allegro za grosze (30-100zł)


Moze pochwalisz sie, co to za wynalazki? :-)
 

Snorg  Dołączył: 28 Wrz 2006
alkos napisał/a:
Moze pochwalisz się, co to za wynalazki?


Chętnie :-D

1. Soligor 28/2.8 - mój ulubiony wide, brakuje mu dobrych powłok, ale pod względem ostrości wyraźnie wyprzedza FA 28-70/4 na szerokim końcu.
2. Soligor 90-230/4.5 - nie jest mistrzem ciętego rysunku, ale nadrabia to rewelacyjnym bokehem.
3. Beroflex 500/8 - najsłabszy optycznie z wszystkich moich obiektywów. Kupiłem go ze względu na sąsiadkę z przeciwka ;-) Niestety nie na wiele się zdał, bo za każdym razem nie potrafiłem uspokoić drżenia rąk :mrgreen: W końcu trafił jako pomocnik przy moich ornitologicznych zainteresowaniach, ale też bez większych powodzeń.

Wszystkie te obiektywy mają dodatkowy, ruchomy pierścień przysłony, który ma zastępować "ten taki dzynks" do przenoszenia przysłony do korpusu i pozwalać na swobodne ostrzenie przy pełnej dziurze. W rzeczywistości bardziej irytuje, bo na początku zdarzało mi się zapominać o nim :-|

Pozdrawiam
Snorg

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach