rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
No rozumiem że nie każdy przepada za angielskim, moja poprzednia wypowiedź nie była oceną Twojego postu tylko moimi wrażeniami po zapoznaniu się z zawartością tego bloga....

Co do menu... to ja tak na prawde rzadko z niego korzystam, w GX-10/K10D wszystko co potrzebne jest na body i do menu zaglada sie na początku żeby poustawiać aparat pod siebie, a potem prawie można o nim zapomnieć - przynajmniej w moim przypadku. Inna sprawa że język angielski mi nie przeszkadza...

Rafał
 
jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
rafalf, nie odebralem tego jako ocene :-B chcialem tylko podkreslic ze jednak co nasze to nasze :) interesuje mnie czy poruszanie sie po menu sprawia jakies probemy chodzi mi o dostep do ustawien bo czytalem rozne opinie,bywaly tez takie ze to nie jest lustro dla poczatkujacych
 

Hubolsky  Dołączył: 13 Lis 2007
Ja mam mieszane uczucia co do obsługi w języku polskim. Kilka latek współpracowałem z D70s, potem zapadła decyzja o zmianie. Pomysłów była kilka między innymi D80 z polskim menu. Jak widać jestem z wami, a moje spostrzeżenie jest takie, że dla mnie ważniejsza jest ergonomia, funkcję i cena, niż polski napis w menu wybierz rodzaj zdjęcia: JPG, RAW. Jak by było w GX polskie menu to chyba bym i tak używał ang. - tak z przyzwyczajenia :-)
Pozdrawiam!
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
Zawsze mnie podniecało hackowanie softu w aparatach, a tu przegapiłem, bo nie mam K10D...


No i temat zszedł był na poparcie lub nie, dla polskiego menu.
A mnie tak naprawdę chodziło o bardziej wyrafinowane działania.
Na przykład przeróbkę softu w MZ-5n tak, żebym mógł wstępnie podnosić lustro.
Bo w menu w cyfrówkach, można wybrać język i jeżeli nawet będzie polski, a go nie lubimy, to można wybrać inny. A zmusić aparat do robienia czegoś, co on nie potrafi, to insza inszość.
 
bonifacy  Dołączyła: 05 Sty 2011
jurekr,
Wiem że już troche to jest starawy temat ale szukam oprogramowania do pentaxa k10d w jezyku polskim. Na stronie która pojawiła się na forum: http://pentax-faq.blog.pl...hp?nid=12295969 już nie zawiera pliku z tłumaczeniem. Czy ma ktoś gdzieś może ten plik zachomikowany? próbuje to odkopać ale nigdzie nie moge znaleźć.
Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O ile pamiętam to tamto menu było z błędami ortograficznymi. Chciałabyś się takim chwalić?
 
bonifacy  Dołączyła: 05 Sty 2011
Błędy to tylko szczegół, nie mają dla mnie znaczenia
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Dla mnie mają, są niczym uśmiech pięknej dziewczyny bez dwóch jedynek.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
a_czacha napisał/a:
Dla mnie mają, są niczym uśmiech pięknej dziewczyny bez dwóch jedynek.
:mrgreen: :-B
 
bonifacy  Dołączyła: 05 Sty 2011
 
no tak, ale mi nie chodzi o opinie na temat tego czy polskie menu z błędami jest ok czy nie. Mi chodzi o plik z tym tłumaczeniem. Jeżeli jednak ktoś go jeszcze ma, to byłabym bardzo wdzięczna za udostępnienie
 

Kalmar  Dołączył: 01 Gru 2007
Czy nadal ten plik jest Ci potrzebny?
Mam go w archiwum ale prawdę mówiąc nigdy go nie zastosowałem więc nie wiem jak działa i jakie ma błędy.
 
bonifacy  Dołączyła: 05 Sty 2011
tak :) nadal szukam. Byłabym wdzięczna... :-D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja jednak przestrzegałbym przed wgrywaniem takiego "czegoś" jeżeli aparat zaliczy zwięchę - będziesz miała niezły kłopot
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak pamiętam była do tego specjalna procedura instalacji. Też odradzam wgrywanie tego. Polecam zapoznanie się z instrukcją obsługi i skonfigurowanie aparatu za jej pomocą.
 

Kalmar  Dołączył: 01 Gru 2007
Poza tym był tam pewien problem z plikami RAW.
Jest to opisane w tym wątku:http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=12310
Rzecz, która mi jeszcze przyszła na myśl jest taka,że ta wersja to 1.30 a w tej chwili do K10D najnowszą jest wersja 1.31 więc nie da się zainstalować 1.30 PL jeśli ktoś ma najnowszy soft Pentax'a.

Opis autora przeróbki dotyczący wgrywania:
http://pentax-faq.blog.pl...hp?nid=12295969

Poniżej jest link do archiwum rar z tym plikiem:
fimware_1_30_pl.rar
Weryfikacja:
suma kontrolna md5

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach