tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mklnet napisał/a:
Jeśli chodzi o Samsunga, to przecież są od jakiegoś już czasu na rynku dwa szkiełka AF sygnowane S-K, a nie spotkałem się opinią stawiającą niżej jakośc powłok klona niż oryginału. Jeśli trafiłeś na coś takiego, podeślij linki.
nie spotkałem się, ale też powiem więcej, nie macałem ich osobiście i nie czytałem, również, że są równie dobre jak pierwowzory. Możemy się tak bez końca licytować, masz rację oczywiście, że technologia idzie do przodu, powłoki są coraz lepsze, ale skoro SAM jest w sumie nowym graczem na rynku, a szkła robi zupełnie od podstaw (tzn robiłby, gdyby nie współpraca z P) nie liczyłbym na super rozwiązania. Szczęscie początkującego... chyba nie w takich dziedzinach. Jednocześnie życzę i Tobie i sobie i wszystkim innym użyszkodnikom, żeby szkła S-N były równie dobre jak P (lub minimalnie gorsze), a przy tym cenowo dostępniejsze. Myślę, że P i S zdecydowali, że zrobią szkła P jako te z wyższej półki i S jako te tańsze-dostępniejsze. Nie mam dotychczas potwierdzenia tego w cenach (12-24, 10-17 cały czas sygnowane jako zapowiedzi) ale myślę, że nie byłoby to głupie zagranie. Zobaczymy.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
martini napisał/a:
widze ze rozpętałem burze, z gory sory :D

Martini - nie ma zmiłuj. Za tę prowokacje zwali się do Ciebie ekipa remontowa i wydepilują Ci włosy pod pachami.
Jak na razie, to nikt na 100% nie ma pojęcia o tym, czy są to dokładnie te same szkła, czy jednak ze zmianami nie tylko wizualnymi. Najprosztszą metodą porównawczą byłaby mała konfrontacja np DLa i GX1L z kitami w jakiś słoneczny dzień. Jeżeli są chętni, to co za problem przetestować i na tej podstawie zyskać większą wiedzę, niźli opartą jedynie na gdybaniu.
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
odbiegając troskę od tematu producenci szkieł szukają rynków wszędzie Schneider-Kreuznach swoje szkła będzie montował w tel. komórkowych LG, natomiast Carl Zeiss w Nokii, który następny...
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
sebostek napisał/a:
odbiegając troskę od tematu producenci szkieł szukają rynków wszędzie Schneider-Kreuznach swoje szkła będzie montował w tel. komórkowych LG, natomiast Carl Zeiss w Nokii, który następny...

Montowane to tam będą napisy...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dlatego też czekamy na na S-K z niecierpliwością. Może się wreszcie dowiemy co skrywa ta cisza.
 
M@cieq  Dołączył: 06 Lis 2006
 
Niech się ktoś wreszcie przyzna że używa obiektywów Schneider- Kreuznach do puszek Pentax-a :mrgreen:

[ Dodano: 2006-11-28, 19:34 ]
www.fotopolis.pl/index.php?=4883 :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach