michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
powalos napisał/a:
spotkałem się z opinią, że praktycznie wszystkie "ruskie" lustra bez kłopotu pracją w całym zakresie z tymi przejściówkami. Pzzdr.

Te lustra mają możliwość odkręcenia jednej śrubeczki i przestawienia jednego członu optycznego tak, żeby ostrzyły "poza nieskończoność". W efekcie, przy założeniu adaptera z kołnierzem, czy nawet przy użyciu najcieńszego pierścienia pośredniego (żeby odsunąć szkło od pryzmatu), da się ostrzyć na nieskończoność.
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
dżejpi napisał/a:
Właściwa przejściówka włożona i obrócona w prawo do oporu powinna być zewnętrzną powierzchnią na równi z powierzchnią gniazda. Wszystkie z kołnierzami lub wystające ponad płaszczuznę gniazda uniemożliwjają ostrzenie ze szkłami na gwint M 42.
Przejściówka w puszkę (jesli nie wystaje), w nią obiektyw - powinno być ok.


przejściówka-nie wystaje nic a nic. Heliosa dokręciłem bardziej w prawo i jest chyba ok. Co prawda zdjęcia zrobiłem w domu przy wieczornym świetle. Zobaczymy w weekend w ciągu dnia. :-B dżejpi
 

sinner  Dołączył: 03 Mar 2009
witam


Cytat
qrde zakrecilem sie strasznie... jak w koncu przejsciowka nr 4 zachowuje sie z K200d i Heliosem ... np 44- 2 ?? bo juz nic nie rozumiem :/


mam ten sam "problem" co dawid2202, mianowicie niedoświetla mi w trybie Av i musze korygowac Ev do +2. na manualu zapierdziela jak japonski motorek :)

odkrecilem blaszke i wkrecilem na stale adapter na obiektyw.
 

maros76  Dołączył: 01 Cze 2009
witam
uściślając ten temat ... jaką najlepiej kupić przejściówkę m42 i w jakim sklepie (proszę o link) - do k200d) ...
pozdr.
Marek
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
 

maros76  Dołączył: 01 Cze 2009
już zmieniłem - sorry
ten adapter ma akurat napis k/m ... co laikowi może się kojarzyć, że przeznaczony do modelu k/m ... :lol:
pozdr.
Marek
 
Windman  Dołączył: 25 Maj 2008
Mam obiektyw od Zenitha TTL Helios 44-m tak jest napisane
jaką mam kupić przejściówkę do naszego systemu
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
masz napisane dwa posty wyzej....

a co do tego adaptera to moj zaczal sie przekrecac w body ?? blaszke mam wyjeta :/
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
Podłączę się do tematu z moim pytaniem.
Chcę kupić adapter M42- bagnet K.

Chciałbym żeby dało się ostrzył w nieskończoność i idealnie byłoby jak by się zdejmował z obiektywem. Czy istnieje taki?

Czy warto zainwestować w taki adapter aby był używany z Heliosem i Carl Zeiss Flektogon 2,4/35? Czy szkoda zachodu z tym przełączaniem?
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
pl65, możesz zdjąć blaszkę i nakręcić go mocno na gwint, ale nie ma pewności, że jednak któregoś razu bagnet nie przytrzyma mocniej i się wykręci. A jak ma ostrzyć w nieskończoność to tylko bez kołnierza. Dodatkowo w niektórych Heliosach dupka gwintu wystaje poza kołnierz przejściówki i nie jest możliwe takie rozwiązanie jak powyżej. Mi się przynajmniej nie udało na 58/2.
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
A taki adapter nie da się wkręcić na obiektyw a potem wyjmować go z obiektywem: http://allegro.pl/item676...konczonosc.html ?

O co mi chodzi? Nie chcę za bardzo odkręcać obiektywów w korpusie bo boję się o jakieś paprochy mi się dostaną...

Jeszcze jedno, wyczytałem że trzeba wytrzeć farbę pod gwintem na obiektywie. Chyba wystarczy w jednym miejscu a nie na całej szerokości?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pl65 napisał/a:
Chyba wystarczy w jednym miejscu a nie na całej szerokości?

Tam gdzie styki w bagnecie
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
A to nie będzie robić zwarć w stykach?

I czy tym "magicznym" guzikiem w K-m jest przycisk +/- ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pl65 napisał/a:
A to nie będzie robić zwarć w stykach?

Ma robić zwarcie
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
a ten "magiczny" guzik to jest ten co napisałem? I jak go stosować w trybie AV i M?
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
ten wygląda trochę jak numer 4 tylko jakąś śrubkę ma.






zamówiłem na ebayu. podróż z kraju środka, do środka europy trochę mu może zająć. zobaczy się jak z sonarem hula, a w najgorszym razie na mieszku do makro skończy :D
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
identyczny kupilem na alledrogo, odkrecilem blaszke, po jakims czasie zaczelo sie pierunstwo w body okrecac :/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach