Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Prawdę powiedziawszy zwisa mi cały ów pixelpeeping - cokolwiek by to nie znaczyło. Mi chodzi tylko o to, by nie traktować Kadyszki jak złotego cielca. Troszkę idiotyczny jest jak dla mnie np. sąsiedni wątek z wklejkami cytatów anglojęzycznych. To wszystko służy tylko i wyłącznie nabijaniu jakiejś chorej koniunktury pseudo kultu.
Dla mnie np. temat szumów K10 zniknął wraz z pierwszymi oficjalnymi samplami softu v1.0. I tu powinien być koniec tematu. Tak się jednak nie stało - konieczne okazały się porównania do innych puszek. Pytam się: po jaką cholerę? Jeżeli dany poziom mi odpowiada to w jakim celu mam się eksctytować tym, że jest ciut lepiej w cieniach niż xxx i prawie tak dobrze jak w yyy do 800ISO. Co Wy, kufa, ludzie sami nie potraficie wyciągać wniosków? Powoływanie się na forum użytkowników dpreview jest jak dla mnie niezrozumiałe, zważywszy na fakt, że nie tak dawno nabijano się z nich ze względu właśnie na traktowanie sprzętu niczym przedmiotu kultu religijnego. A t e g o właśnie nie chcę na naszym forum. Za tydzień-dwa zaroi się od wrażeń naszych użytkowników. A ten okres myślę przeżyjemy bez podniecania się bzdurnymi wypowiedziami, dziwnymi testami na PCWord czy rozpieprzającą owłosioną klatę dumę z - jak by nie patrzeć - zwykłego aparatu.
Przy okazji - czy owe cytaty zawierają jakąśodkrywczą myśl/stwierdzenie w porównaniu np. do tego, co Jarek napisał z macania Kadyszki na targach w stanach?
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
Sorki za OT ale nie mogłem się powstrzymać :lol:
Bronek, zazdrościsz mgły?! a gdzie przysłowiowa 'angielska mgła'?
to powinna być w Twojej okolicy codzienność :mrgreen:
 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
Ja tylko chcialbym zwrocic uwage, jako sprawca tematu szumow, ze pozwolilem sobie opisac pierwsze wrazenia z pierwszej lustrzanki - WRAZENIA.
Nie testy, opinie, porownainia, tylko WRAZENIA.
Na dodatek wrazenia AMATORA ktory niedawno zaczal sie bawic kompaktem i spodobalo mu sie to tak bardzo ze sie szarpnal na lustrzanke...

I jakby tak minimalnie zlagodzic wasze stanowiska to w sumie wszyscy mowicie jednym glosem. Przede wszystkim chodzi o spokojne, wywazone opinie nie skrzywione chorym zacieciem w ktorakolwiek strone.
Ale to mozecie Wy , ktorzy macie juz soba kilka aparatow, kilka lat roznych doswiadczen i kilka tysiecy przeczytanych postow ;-)
A dla mnie wszystko jest nowe, ciekawe, dziwne, wrecz podniecajace - caly czas z trzesacymi sie lapkami naciskam guziczki, zaglebiam sie w kolejne poziomu menu, trzaskam fotki na lewo i prawo kombinujac z ustawieniami tak aby zrozumiec co, jak i dlaczego, czytam fora, testy, poradniki, ogladam tony zdjec razem z exifami ;-)
Ubaw po pachy - Moja Pani skwitowala : jak mlody kot w nowym mieszkaniu ;-)

Pozdrawiam wszystkich i wracam do pracy.
(oczywiscie aparat na biurku pod reka)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Michu napisał/a:
odpowiada to w jakim celu mam się eksctytować tym, że jest ciut lepiej w cieniach niż xxx i prawie tak dobrze jak w yyy do 800ISO


prawde mowiac, jest lepiej niz XXX i YYY i cokolwiek innego bys nie porownywal zarowno w cieniach, swiatlach i oddaniu kolorow :mrgreen: Tamten watek mial sluzyc zebraniu i przekazaniu takiej i podobnych informacji, z pierwszej reki.

[ Dodano: 2006-11-28, 11:12 ]
robi, mgle moge sobie poogladac z okna biura. Ale rzadko, bo w Londynie mgla zdarza sie rzadko (czesciej niz snieg, ale rzadziej niz mzawka). W latach 70-tych bylo to duzo smogu ktory wygladal troche jak mgla (jak slyszalem).

[ Dodano: 2006-11-28, 11:15 ]
Michu, te cytaty zawieraja porownaniu do konkurencyjnych aparatow uzywanych przez nowych wlasicieli kadyszki. To moze byc interesujace dla chcacych zobaczyc porownanie K10D np. z D200.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
tref, tak, potwierdzilem ze w niektorych aparatach zjawisko bardzo delikatnych pasow koloru w szumie w czulosci 1600 zachodzi. Oraz ze wyglada znacznie lepiej niz wygladalo podobne zjawisko w pierwszych wersjach firmware deesa. I na tym poprzestanmy na tej grupie, bardzo prosze. Jezeli nie rozumiesz dlaczego, to zajrzyj na forum dpreview sprzed kilku dni.
Rozumiem i wcale nie miałem zamiaru dłużej dywagować - przecież to napisałem.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
te cytaty zawieraja porownaniu do konkurencyjnych aparatow uzywanych przez nowych wlasicieli kadyszki. To moze byc interesujace dla chcacych zobaczyc porownanie K10D np. z D200.

Jakoś nadal nie widzę sensu czytania tego typu wywodów. Co to da? Za pół roku wyjdzie 40D któy będzie lepszy od K10 i wówczas porównania będą w drugą stronę. Czy to cokolwiek zmieni? Czy warto napędzać machinę "bo ja mam lepszy aparat"? Do tej pory sądziełem, że to domena fundamentalistów z forum Nikona i Canona w dniu premiery konkurencyjnej puszki.
Zgadzam się, że Kadyszka to niezła maszyna. ALE pisanie w kółko o tym na naszym forum jest nudne i trywialne. Rozumiem też, że Pentax jest mało popularny/promowany. Może więc o wiele lepszym i konstruktywniejszym rozwiązaniem byłoby informować poprzez tego typu wątki forum fotograficzne typu cyberfoto, forum gazety, czy inne, popularne.
Tutaj, to jak wożenie drzewa do lasu.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Michu, tomecki, po prostu mam powyzej uszu (delikatnie mowiac) tego pixelpeeping ktore zachodzi na forum DPreview i nie chcialbym tego tutaj znowu ogladac Juz wiadomo ze szum na ISO 1600 w niektorych egzemplarzach K10D wykazuje wzory w postaci delikatnych poprzecznych pasow koloru (niebieskiego, w slabym swietle zarowym - ciekawe dlaczego, nie ?).

Nie jestem żadnym szumofobem, wątku o poprzecznych paskach na dpreview nie czytałem (może i lepiej z moim angielskim pewnie bym coś pokręcił ;-) ) właśnie dowiedziałem się o tym zjawisku tu na forum i chciałem zobaczyć fotkę, ot co. A wczynanie bitwy o kadyszkę nie było moim zamiarem, poprostu chciałem stwierdzić stan faktyczny od posiadacza nowego sprzętu. Poza tym nie sposób wszystkiego wszędzie przeczytać w temacie K10D
BTW
Andreas napisał/a:
Ale to mozecie Wy , ktorzy macie juz soba kilka aparatow, kilka lat roznych doswiadczen i kilka tysiecy przeczytanych postow

więcej się nie odzywam bo mam zdecydowanie za moło wiedzy i doświadczenia żeby dyskutować, a do tego jestem kompletnym amatorem, któremu tak jak Andreas-owi po zabawie z kompaktem zachciało się zabawy z DSLR-em a kadyszka bardzo mi się spodobała i pewnie będzie lepiej dla topicu jak już w nim zamilknę.
Z mojej strony EOT i przechodzę w pozycję obserwatora nie mając oczywiście do nikogo żadnych pretensji.
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Pojawienie sie K10D w rekach paru osob na tym forum, zamiast byc milym akcentem (oczywiscie bez przesady!), doprowadzilo do, powiedzialbym, "lekkiego" usztywnienia sytuacji, i to na tyle,ze chwilami robi sie to malo atrakcyjne :-/ Czy do tego tematu nie mozna podejsc z wieksza rezerwa i duzo wieksza dawka humoru??? Mgla mgłą, ale nie musi byc zaraz tak smutno :-D
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
zigger, dokładnie, trzeba wyluzować :-B :-B
Ja Wam pochwalę się, że dzisiaj doszła do mnie przesyłka ... ale nie, nie z K10D :cry: , chociaż nie jest tak bardzo tragicznie - w środku był SMC M 50/1,4. Dobre i to. Teraz mam stylowy przycisk do papieru. :lol:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Michu, takie wywody (porownania najnowszych puszek) beda i nic na to nie poradzisz. Ludzie sa ciekawi i beda szukac informacji, a jak nie znajda - to pytac. Ta grupa wydaje sie do tego odpowiednia. Trzymajmy to w niewielkiej liczbie watkow. Widze roznice pomiedzy porownaniem mozliwosci, dzialania, wygody itd. dzialajacej puszki, a porownaniem zlego, zaszumionego zdjecia.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Owszem, zdaję sobie z tego sprawę, wolałbym jedynie, by nie było ich na naszym forum. Czyż bowiem na danym forum trzeba coś udowadniać? Udowadnianie na forum Nikona, że D200 jest/był lepszy od 20D/5D zahaczało o fanatyzm, tak samo jak deprecjonowanie tego korpusu na forum Canona w stosunku do 20/30D.
Jakiś czas temu niewinnie zaczynający się wątek na naszym forum spowodował ostre kwasy. I nie chodzi mi tylko o to, że straciliśmy przez to SzM, ale o to, że po czymś takim pozostaje zbyt duży niesmak. A z tego typu porównań n i c konstruktywnego nie wynika. To zwykły fetyszyzm.
I dlatego wolę po prostu pisać o latających owcach, niż przeklejać ósmy post z tymi samymi wnioskami.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Bronek napisał/a:
Michu, takie wywody (porownania najnowszych puszek) beda i nic na to nie poradzisz. Ludzie sa ciekawi i beda szukac informacji, a jak nie znajda - to pytac. .


Spoko, tylko niech to wszytsko bedzie OBIEKTYWNE :-) Jesli sa wady to trzeba o tym tez pisac, jesli AF nie jest np. szybki jak sie spodziewano to tez bądzmy obiektywni i o tym piszmy.... (z tym Af to tylko przyklad bo tak naprawde caly czas nie wiemy jak jest naprawde).
Tez uwazam, ze K10D urósł juz nagle do rangi kultu, mimo ze tak naprawde jego wady i zalety wyjda dopiero po jakims czasie, gdy ich wlasciciele zrobia juz troche zdjec i sprawdza sprzet w roznych warunkach... I odnosze czasem wrazenie, ze jak ktos wspomni o jakiejs potencjalnej wadzie sprzetu to i tak dorabia sie do tego ideologię i wade przekształca w zalete :lol:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
Gratulacje dla nabywców - kto trzeci na pudle?

Nie kojarzę, żeby ktoś się zgłosił... to może ja wskoczę?
Chyba, że jeszcze nierozpakowane pudełko się nie liczy?
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
No dobra to mam i ja :-D
I juz testowalem w zaciszu i jest dobrze chodzi wszystko o duze niebo lepiej niz w IST D a tamten mi bardzo odpowiadal teraz jeszce czekam na grip;
wiec Panowie Panie jak ktos ma 3354 czy jakos tak to do dziela ( 4300 - 22% vat) i jeszcze zostaje 18-55 ( moze chce ktos kupic?)
Jest ladny mily nowy robi zdjecia i nazywa sie PENTAX starczy.....ide cieszyc sie dalej :-D
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
pxm, masz racje, tylko ze w zle wykonanym zdjeciu wada jest zdjecie, a nie aparat. Zreszta jak chcesz sobie dyskutowac o charakterze szumow, prosze bardzo ale poza zasiegiem moich oczu - zdjecia (bez ktorych taki watek sie niestety nie obejdzie) sa zwykle tak paskudne ze rania moje poczucie estetyki. I tak juz mocno nadwyrezone.

[ Dodano: 2006-11-28, 16:27 ]
acha, dyskusje o wadach sprzetu, takie gdzie nie trzeba ogladac paskudnych zdjec, mi nie przeszkadzaja. Nawet sam moge sie wlaczyc ;-)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
to może ja wskoczę?

Zajęte !
pi.wa napisał/a:
No dobra to mam i ja :-D

Przy okacji pi.wa - gratulacje.
PS.
Ilu jeszcze jest czajorów?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pi.wa napisał/a:
No dobra to mam i ja :-D

Wskakuj na pudło. Cztery!

Jak donosi agencja TASS, liczba posiadaczy kadyszki na forum p@pl w ostatnich godzinach podwoiła się.
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Czyli przyrost o 100%. Takim czymść nie mogą poszczycić się wyznawcy innych systemów :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pięć? dickkett, ty też? :)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Bronek napisał/a:
Zreszta jak chcesz sobie dyskutowac o charakterze szumow, prosze bardzo ale poza zasiegiem moich oczu - zdjecia (bez ktorych taki watek się niestety nie obejdzie) sa zwykle tak paskudne ze rania moje poczucie estetyki. I tak juz mocno nadwyrezone.


Pisalem ogolnie, nie jestem onanistą, ktory bedzie z lupą szukał szumu na monitorze....
Chodzi mi tylko, by wrazenia o tym sprzecie byly obiektywne (np. w odniesieniu do konkurencji)...

ps.
Choc z drugiej strony chyba ciezko o obiektywizm na forum danej marki ;-)

A tak w ogole to -> :-B


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach