dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
nie porównujemy puszek tylko robimy nimi fotki ;-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Zgłasza się kolejny użytkownik K10D.
Zastanawiałem się nad KX. Jako, że brat kupił KX-a, więc postanowiłem kupić K10D.
Aparat jedzie do mnie, więc jeszcze nie macany.
Przebieg 4320, 2 obiektywy sigma 18-50 3,5-5,6 DC + SMC M 50 mm f2.0 + 2 baterie + torba.
Cena za taki zestawik - 1300 zł (po znajomości :))
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
Mam pytanie odnośnie K10:
1. czy z obiektywami manualnymi i M42 trzeba wprowadzać korektę? (miałem gx20 i tam mnie to dobijało)
2. jak sprawdzić przebieg K10?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Przebieg sprawdzisz tym
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
dlugas1982 napisał/a:
nie porównujemy puszek tylko robimy nimi fotki

Ale ja właśnie robiłem zdjecia. Akurat były 2 obok siebie i tak jakoś samo się porównało. Noo ale co tam - slajdy tez mają słabą dynamikę a są super :-P

TM_Mich napisał/a:
sigma 18-50 3,5-5,6 DC

ekscentryczny pomysł :lol:
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale co porownywales? jpgi na ekraniku? No chyba w jpgach nie robisz :-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Ta Sigma jako gratisik był, więc nie odmówiłem :)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Tez od niedawna posiadam K10 za którą dałem 1360 zl z kitem , co do przebiegu trudno powiedzieć w tej chwili niecałe 140 zdjęć ale puszka miała zmienianą płytę główną , sama puszka jest bardzo wygodna troszkę zbyt gruby grip ,co mnie zdziwiło to że w rzeczywistości jest ona dużo mniejsza niż mogło to się zdawać na początku .
Fajna puszka z wad należy wymienić trochę głośne lustro i wskażnik naładowania baterii , w pozycji półbaterii udaje mi się zrobić 4-5 zdjęć po czym koniec , ale jedna sprawa jest rewelacyjna kiedy wyciągam z torby aparat z czerwonym logo na pasku na moment milkną migawki wokół :-P .
Teraz myślę zastąpić kita DA 16-45mm f/4 ED AL myślę że to dobry pomysł.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Mam już kadyszkę parę lat, ale jakoś nie przypisałem sobie do przedniego pokrętełka czułości. Można to uczynić? I czy wówczas w trybie M nie będzie problemu z ustawieniem czasu?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ekajana, kółka definiujesz osobno dla każdego z trybów

czyli - jak przypiszesz przednie kółko do ISO na Av, to w M, Tv, ... nic się nie zmienia

chyba że chcesz to uczynić właśnie w trybie M - wtedy nie wiem jak się zachowa właściwie (nie próbowałem takiego myku)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
roket napisał/a:
z wad należy wymienić wskażnik naładowania baterii , w pozycji półbaterii udaje mi się zrobić 4-5 zdjęć po czym koniec

U mnie spokojnie 40 - 50! A 4 - 5 kiedy wskaźnik baterii pokazuje już nic! :mrgreen:
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
U mnie spokojnie 40 - 50! A 4 - 5 kiedy wskaźnik baterii pokazuje już nic!
się zgadzam i potwierdzam
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
Ekajana napisał/a:
Mam już kadyszkę parę lat, ale jakoś nie przypisałem sobie do przedniego pokrętełka czułości. Można to uczynić? I czy wówczas w trybie M nie będzie problemu z ustawieniem czasu?


Nie powinno. Czułość zmienia się przednim kółkiem przy wciśniętym przycisku "OK". Bez tego zmienia się czas. Tak jest w GX-10. Myślę, że w K-10D będzie tak samo.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
dlugas1982, Na bank wymiana aku. :?:
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
W trybie M nie da się przypisać ISO do przedniego pokrętła. W menu nie ma takiej możliwości.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
roket, kwestia ile zdjęć robisz na full baterii

firmówka czy zamiennik ?

Ja się czasem gubię, który mam obecnie wsadzony, ale pod koniec zamiennik właśnie potrafi po połowie wskaźnika szybko się wyczerpać, dlatego mam dwie i sobie na bieżąco wymieniam.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Mam oryginał ,max to 170-200 zdjęć bez flasha .
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
roket napisał/a:
Mam oryginał ,max to 170-200 zdjęć bez flasha .


U mnie na oryginale i zamienniku (nie zauwazylem roznicy) wychodzi na oko jakies 400 zdjec, ale pod koniec tez glupio sie zachowuje, "polowa baterii" oznacza, ze moge zrobic jeszcze tylko kilkanascie zdjec i tak bylo od samego poczatku. Dlatego wlasnie kupilem drugi akumulator, zawsze jeden dodatkowy i naladowany mam w plecaku, tak na wszelki wypadek :-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
200 to średnio, mój chyba pod 300 podchodzi i więcej, ale to też różnie bywa, kwestia warunków, najlepiej dokupić zamiennik (lepszy lub gorszy) i mieć dwie zawsze naładowane na full
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
roket napisał/a:
Mam oryginał ,max to 170-200 zdjęć bez flasha
Sebastian napisał/a:
U mnie na oryginale i zamienniku (nie zauwazylem roznicy) wychodzi na oko jakies 400 zdjec
dlugas1982 napisał/a:
200 to średnio, mój chyba pod 300 podchodzi
U mnie K200 robi 800 na komplecie lopków, jak aku zdychają po 500 fotkach to zaczynam się stresować.
Obecnie po przestawieniu się na ładowanie w BC700 prądem 500mA po 500 fotkach włączenie aparatu daje Full Battery, przy wolnym ładowaniu 200mA te same aku zdychały po 450-500 zdjęciach.
Gdzieś czytałem o problemach z doładowaniem w BC700 przy prądach ładowania 200mA - jakieś błędy pomiaru czy cuś, ale nie pomnę gdzie.

[ Dodano: 2010-09-21, 23:28 ]
Się napisałem, a nie dodałem pytania-podsumowania:
Gdzie tu zaleta dedykowanego akumulatora :?: :shock:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach