plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
JackDeJack napisał/a:
Gdzieś czytałem o problemach z doładowaniem w BC700 przy prądach ładowania 200mA - jakieś błędy pomiaru czy cuś, ale nie pomnę gdzie.

Ktoś pisał, że w zasadzie przy tym prądzie ładowania czujnik ma prawo głupieć.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
ja dawno nie mierzyłem ile bateria wydoli fotek,dlatego strzelam że 300 zrobi bez problemu oryginał . Za jednym podejśćiem rzadko czynię 300-400 ujęć, machnę 30 później tydzień spokoju, później 100, następnie miesiąc spokoju i sam już nie wiem, która bateria siedzi w środku :)

ale potestuję za niedługo żywotność obydwóch baterii :mrgreen:
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Mam dwie sztuki na zmianę i każda "wyciąga" po jakieś 450 - 500 zdjęć (JPG + RAW) non stop... :mrgreen:
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
michal5150 napisał/a:
W trybie M nie da się przypisać ISO do przedniego pokrętła. W menu nie ma takiej możliwości.


Bo nie trzeba tego robić. Jest to funkcjonalność dostępna na stałe pod kombinacją przycisk "OK" + przednie kółko, wprowadzona w jednej z wersji firmware. Przynajmniej tak jest w GX-10, ale myślę, że w K-10D powinno być tak samo.
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
MarcinG, dokładnie tak jak piszesz.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ano, kółka w M działają tak samo jak w P, tyle że wartości nie dobierają się automagicznie
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Automagicznie albo autozielonoguzikowo się dobierają. ;-)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Trzy kieliszki wina i zebrało mi się na zwierzenia. Więc zwierzę się, że strasznie żałuję sprzedaży mojego K10D. Wkurzał mnie niemiłosiernie wolny AF. Sprzedałem. Kupiłem N D300. AF szybszy. Ale kolory... to już nie to samo :(.
Jeśli K-5 będzie robił tak samo dobre fotki jak K10D to chyba wrócę do Pentax'a :).
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
a.d.a.m,
nie pij już więcej. ;-) :-B
- błądzić - rzecz ludzka 8-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
a.d.a.m, :-B
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
a.d.a.m, wszyscy popełniamy błędy - łączymy się w bólu :-B
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
a.d.a.m, penitenziagite! :evilsmile:
[edycja]
Jedyną, prawdziwie irytującą wadą k10 jest wskaźnik baterii- niech ich wciórności.

 
Robinson  Dołączył: 07 Kwi 2008
Do takiego samego wniosku doszedłem po niespełna dwutygodniowym uzytkowaniu D90. Zieleń poprostu mnie odstraszyła. Sprzedałem ten przereklamowany aparat, zakupiłem K-7 , i już sie uspokoiłem ;). Wczesniej używałem Ds2
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
w k10d to dopiero zieleń ;-)
 
Robinson  Dołączył: 07 Kwi 2008
Powiem szczerze, ze wolałem kolory z matry CCD , na niskich ISO szumy tez były przyjemniejsze, no ale coz to se ne wrati ;)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Robinson napisał/a:
Powiem szczerze, ze wolałem kolory z matry CCD , na niskich ISO szumy tez były przyjemniejsze, no ale coz to se ne wrati ;)
jak nie, jak tak ... 645D naprzykład.
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
Właśnie ze względu na znakomitą reprodukcję kolorów korpus K10D jest wciąż moim podstawowym narzędziem pracy, i jeszcze przez jakiś czas będzie, dopóki nie padnie migawka.

Zresztą, przeszedłem z nim bardzo dużo, sprawdził się w rozmaitych, nieraz bardzo trudnych warunkach zdjęciowych, i sprzedać go, to tak, jakby sprzedać przyjaciela... :)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
kzachert, Nie wiem ale ja tych mitycznych kolorów z K10 jakoś nie dostrzegam ,może żle patrzę miałem wcześniej Olka E-420 i kolory są podobne .
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Porównywałem zdjęcia z mojego K10D z fotkami Nikusiowymi i Olkowymi znajomych i w życiu bym się nie zamienił... :evilsmile:
Ale dodam, że szkła mieli lichutkie... :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach