roket  Dołączył: 15 Lis 2008
W Olkach jedynie dominuje zieleń a Pentaksach niebieski ,na kiciorach.
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
roket napisał/a:
ja tych mitycznych kolorów z K10 jakoś nie dostrzegam

najpierw sprawdźmy czy widzisz kolory w ogóle :-P
http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0
I nie, monitor to nie jest żadne usprawiedliwienie :evilsmile:

I na koniec, zapraszamy do zakładki "Full CS" 8-)
K10D - http://www.dxomark.com/in...ors/Pentax/K10D
E-420 - http://www.dxomark.com/in...rs/Olympus/E420

Co tu dużo mówić - kadyszka jest klasą samą w sobie, ustala pod względem kolorów pewien standard stając w szranki nawet ze ściankami MF :!: :shock:
http://www.dxomark.com/in...se-One/P65-Plus

Miażdżenie K10D jest jeszcze bardziej widoczne kiedy przełączymy się ze światła dziennego na żarówkę - miaaaazgaaaa :shock: (lewy górny róg nad przestrzenią kolorów - opcja CIE-A)

Ciekawe, może odpowiada za to właśnie ten 22-bitowy przetwornik, bo jeśli tak, to ja go chce z powrotem :evil:
 
jq  Dołączył: 29 Sty 2008
Wybacz pytanie ale jakbyś to wyjaśnił to może nie będę czuł potrzeby zmiany puszki :)

"Miażdżenie K10D jest jeszcze bardziej widoczne kiedy przełączymy się na ze światła dziennego na żarówke - miaaaazgaaaa :shock: (lewy górny róg nad przestrzenią kolorów - opcja CIE-A)"
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Yura, Tylko dla czego nie widać tych różnic na zdjęciach .
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
roket, ja widzę :-P
jq, wejdź w podane przeze mnie linki i tam przejdź pod zakładki o nazwie Full CS - masz taką planszę z przestrzenią barwną, gdzie sobie suwasz suwaki dla wartości ISO i czy cienie, midtony, czy światła - kółeczka zakreślone określają precyzję w widzeniu poszczególnego koloru - jak zauważysz im wyższe ISO tym kółeczka większe - czyli mniejsza precyzja - sęk w tym że k10d ma najmniejsze kółeczka :mrgreen:
A teraz przełącz na CIE-A nad przestrzenią po lewej - to zobaczysz jak aparat radzi sobie z odwzorowaniem kolorów w świetle żarowym - tam przewaga k10d nad konkurencją jest jeszcze większa - stąd miażdżenie :->
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
roket, a masz szeroko gamutowy profesjonalny monitor i odpowiednie zarządzanie kolorem? ;)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Yura, Z tym światłem żarowym coś musi być , dzisiaj robiłem zdjęcie w lesie i przez pomyłkę użyłem żarowego i po skorygowaniu w programie graficznym kolorystyka mi odpowiada , na WB zdjęcie wyszło totalnie zielone nijakie ale już go nie mam więc nie porównamy .
A oto w żarowym.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
roket, masz rozjechany monitor, na tym zdjęciu kolory są fatalne.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Yura napisał/a:
Ciekawe, może odpowiada za to właśnie ten 22-bitowy przetwornik, bo jeśli tak, to ja go chce z powrotem :evil:

Za to odpowiada raczej CCD...
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
White, Raczej nie , znalazłem inne robione na pochmurne.
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
roket napisał/a:
kzachert, Nie wiem ale ja tych mitycznych kolorów z K10 jakoś nie dostrzegam ,może żle patrzę miałem wcześniej Olka E-420 i kolory są podobne .


Nie wiem, jak jest w przypadku Olka, choć gdzieś słyszałem pozytywy o tym systemie w kontekście rejestrowania obrazu. Przy identycznych ustawieniach balansu bieli i ekspozycji przy fotografowaniu tej samej sceny mój Pentax oddaje kolory bliższe naturze, niż konkurencyjny Nikon w podobnym przedziale cenowym, który maluje, jakby mu ktoś na obiektyw żółtko jajka wycisnął. Piszę o konkretnych warunkach fotografowania.
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
marucha, w Nikonach d60, d80, d200 i w Sony Alpha 100 miałeś tą samą identyczną matrycę co w k10d, a w tym teście, porównane do k10d, wypadają naprawdę cieniutko, więc to nie jest zasługa tego konkretnego CCD, to musi być związane z "tym czymś" co odpowiada za interpretację informacji na poziomie przetwarzania, a skoro kadyszka pokazuje miejsce w szeregu nawet dla PhaseOne, to musi to być coś wyjątkowego, a to co było wyjątkowe w tym aparacie (oprócz własnej immanentnej oślepiającej swoim blaskiem wyjątkowości), to był właśnie ten cały przetwornik.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
Wciąż na fali: Pentax K10D


http://www.swiatobrazu.pl...k10d-23799.html


:mrgreen:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Wszystko niby ok, ale ze zdaniem "Obsługa Pentaxa K10D jest dosyć nieprzyjazna, menu jest słabo czytelne, na korpusie brakuje przydatnych przycisków (np. trybu ekspozycji)." to ja się za nic zgodzić nie mogę ;-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
No dla mnie to też dziwne stwierdzenie, że ta puszka jest nie ergonomiczna. "Lekkie" przegięcie, ale grunt że po tylu latach jeszcze im się chce pisać coś miłego o k10d
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Facet pewnie od lat używa Nikona i dlatego każda inna puszka jest dla niego nieergonomiczna.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Fenol, super cytat. Autorowi zapewne brakuje przycisku "Call Spock" jak w K-1.
"ultradźwiękowy system czyszczenia matrycy"- wyśmienicie, kadycha jest jak wino- im starsza, tym lepsza (więcej bajerów).
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
plwk napisał/a:
Facet pewnie od lat używa Nikona i dlatego każda inna puszka jest dla niego nieergonomiczna.

Też tak uważam...

Cytat
Autor miał aparat w rękach i pozostaje przy swoim zdaniu. Nie jest to zresztą jedynie moja opinia:) W porównaniu do np. D80, podobnego "półkowo", obsługa jest niemal spartańska.

...czyli K10D jest świetny, ale D80 jest świetniejszy. :shock:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Po przyzwyczajeniu się do kadyszki też mi się 'spartańsko' używa d80 ;-) no jak może nie być na korpusie np. osobnego przełącznika między pomiarami światła? Normalnie zacofanie i era kamienia łupanego ;-)

A już najbardziej zaskakująca rzecz w Nikonie... jak można pomniejszać zdjęcia na podglądzie przyciskiem, który się znajduje powyżej przycisku do powiększania? Niepojęte, toż logicznie przycisk od powiększania powinien być wyżej :mrgreen:
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
E... Taki przełącznik na k10 przecież jest (chyba, że nie skumałem żartu i sypnąłem jak Cpt. Obvious :lol: ), pod kółkiem do zmiany trybów. WTF.

A co do porównania do D80 - tam wszystko jest jakoś odwrotnie, zaczynając od bagnetu, kończąc na drabince ekspozycji w wizjerze (sic!)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach