Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
triger napisał/a:
E... Taki przełącznik na k10 przecież jest (chyba, że nie skumałem żartu i sypnąłem jak Cpt. Obvious :lol: ), pod kółkiem do zmiany trybów. WTF.


Bo to w d80 takiego fajnego przełącznika nie ma ;-)
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Ale co to jest przycisk "trybu ekspozycji"? Tu wychodzi ciemnota ale nigdy o czymś takim nie słyszałem.

A tak swoją drogą to teraz ciężko o puchę z taką ilością przycisków i przełączników jaką dysponuje k10D. Takiego K7/K5 wykastrowali z dużego kółka wyboru punktów AF, przycisku od bracketingu, fn, przełącznika stabilizacji.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
schwefel napisał/a:
Ale co to jest przycisk "trybu ekspozycji"? Tu wychodzi ciemnota ale nigdy o czymś takim nie słyszałem.

Pewnie się testującemu pomerdało z Nikonami D200 i D300. Tam nie ma zwykłego kółka z trybami tylko przyciski. Trzeba przycisnąć i trzymać przycisk "mode" i jednocześnie kręcić tylną rolką i w wyświetlaczu obserwować kiedy pojawi się odpowiedni tryb (Av, Tv, M itp). To było dla mnie irytujące do tego stopnia że bez żalu pozbyłem się D200 na rzecz K10D ;-)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Witajcie, nie wiem co jest grane - ale linki do starych tematów o gripach nie działają , ani nie ma przycisku - "nowy temat , pisz nowy temat" - "Jaki grip do przechodzonego K-10".

Właściwie to Phottix jest wystarczający aż nadto, ale grip za 1/3 ceny używanego body, to chyba lekka przesada. CameronSino - to już sporo mniejszy koszt, choć bez pokręteł i guzików, ale na sterowaniu z gripa nieszczególnie mi zależy, raczej chodzi o baterię i uchwyt niż sterowanie.

jako użytkownicy macie swoje doświadczenia - więc zapytam:
Czy ktoś już stosował zamienniki i z jakim skutkiem.
Czy można jakoś zablokować spust by zapobiec przypadkowym wyzwoleniom migawki - Czy wystarczy nie włączać aparatu gripowym włącznikiem?
Czy ktoś kupował na e-bayu w firmach z chin czy hongkongu? podobno jest jakaś firma - naciągaczka grasujaca w sieci... te gripy sa na stronie : http://shop.ebay.pl/i.htm...6.c0.m270.l1313 - Grip ze wszystkimi guzikami i 2 baterie za stówę z przesyłką - brzmi kusząco.
Co sądzicie?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
MAX581, jeśli sprzedawca ma prawie 26 kilo ocen z rajtem 99,3% positfo to chyba jednak nie naciągacz :idea:
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
No tak, ale jeszcze jeden drobiazg - nie kupowałem na ebaju (choć mało brakowało) i nie znam tego pay pal , czy muszę mieć jakieś specjalne konto? Jeszcze nie płaciłem "zagranicznie" z konta więc jęsli ktoś już to robił - proszę o pomoc. :oops:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Na początek poczytaj jakie są warunki płacenia za transakcję http://www.paypal.pl/pl
Jeżeli chcesz kupować na e-Bay to posiadanie konta pay-pal jest niezbędne.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Jest tego trochę, i jeszcze umowa, a praktycznie - jak płacę np. 150 zł ale w USD to ile mnie to kosztuje? Ktoś wie? 8-)
 
BAN Wilczasty  Dołączył: 08 Gru 2011
hej, odkopię trochę.
Czy to normalne w kadyszce, że przyciski +- , AF oraz OK na body latają? Tzn nie są sztywno osadzone w body tylko mają luzy?
Doszła dziś do mnie puszka i boję się, żeby te przyciski nie powypadały :)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Wilczasty napisał/a:
Czy to normalne w kadyszce, że przyciski +- , AF oraz OK na body latają?
nie
Wilczasty napisał/a:
mają luzy?
delikatne ewentualnie
 
BAN Wilczasty  Dołączył: 08 Gru 2011
a OK lekko wystaje? Tzn u mnie mogę go lekko nacisnąć a dopiero potem docisnąć, aby go uaktywnić. Coś jak spust migawki :P
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
jeśli działa dobrze i nie przekłamuje to możesz zostawić - u mnie OK dość głośno chodzi (klik), ale nigdy nie przyglądałem się czy wystaje i jak się wciska ;-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Raczej nie maja latać

Chyba masz jakiś wyświechtany egzemplarz
 
BAN Wilczasty  Dołączył: 08 Gru 2011
16k przebiegu raptem :)
ogólnie, oprócz przycisków wygląda jak nówka.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Ok, aż sięgnąłem po mojego staruszka GX-20 (to de facto to samo body, co k-20d, a to z kolei odziedziczyło ciało po k-10d ;-) )
U mnie przycisk ok rusza się na boki jak mikrojoystick, tak samo +/- i AF. OK klika dość głośno. Tak było od nowości, tak samo było w moim starym k-10d. Inne przyciski nie "latają", bo mają inny kształt i są zapewne inaczej mocowane. Nie martwiłbym się na zapas, tylko ciezył puszką :mrgreen:

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach