suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
[suczong] Begins
Postanowiłem po półrocznej zabawie z kadychą pokazać coś ze swoich dokonań. Próbowałem sił w różnych dziedzinach fotografii, z różnym skutkiem. Fotki robione sigmą 17-70. Co o tym sądzicie?

1


2.


3.


4.


5.
[img][/img]

6.


7.


8.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Podoba mi się ostrość i klarowność kadrów. Najbardziej przypadła mi do gustu 4. Interesujące zdjęcie, fajnie skadrowane. Centralny kadr nie przeszkadza. Podoba mi się też 8. Potrafiłeś znaleźć i pokazać porządek w industralnym środowisku. Poradziłeś sobie, moim zdaniem, z wszechobecnymi chaszczami i bezładnymi rusztowaniami. Wyszło tu bardzo spokojnie. Być może obróbka do B&W powinna być bardziej zdecydowana - mniej szarości chyba by nie zaszkodziło. Na 1 trochę przeszkadza mi przepał, ale ładny widoczek. Na 2 podoba mi się kadr, ale zabrakło mi jakiegoś ciekawego światła. Na 3 nie podoba mi się centralny kadr, ale ostrość i kolory OK. Na 5 pomnik ma tylko 1 skrzydło? Jakoś mi zbyt leci do dołu. Na 6 zbyt dużo nieostrości na pierwszym planie. Męczy mój wzrok, ale kadr ciekawy. Odwrotna ostrość byłaby moim zdaniem lepsza. 7 nie bardzo - centralny kadr i w ogóle to dość nudno :)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!

Podoba mi się 8. Dobre kadrowanie dla mnie, zdjęcie zwraca uwagę.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
suczong, więcej zdjęć kolejowych poproszę. Tamara Ci pięknie wyszła. Gdzie fota była zrobiona?
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
4 moznaby powiedziec "wypas" :-P :mrgreen: :mrgreen:
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
kndr, na początek dzięki za solidną ocenę zdjęć. W 1 już raczej nie dało się uniknąć tych przepałów, chyba że zabawa ze statywem i bracketing. Co do obróbki do B&W też nie jestem przekonany, ale mówiąc szczerze obróbka jakakolwiek nie jest moją mocną stroną. Co do 3, makro to nie jest taka prosta sprawa, szczególnie że obiektyw raczej się do tego nie nadaje, ale kadrowanie mogłoby być trochę ciekawsze. Podobnie w 5 ciężko było mi to umiejętnie ująć, może z większej odległości i trochę bardziej z lewej mogło dać lepszy efekt. 7 to raczej nieumiejętna obróbka, bo niewidoczna jest za bardzo postać po lewej.

Meggido, postaram się coś dzisiaj jeszcze wstawić. Zdjęcia robione w okolicy zakładów chemicznych w Policach.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
suczong napisał/a:
Co do 3, makro to nie jest taka prosta sprawa,

suczong napisał/a:
Podobnie w 5

Photoshop i inne ustrojstwo graficzne twoim przyjacielem jest :)
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
Na prośbę Meggido, Tamara cd...

9.


10.


11.


I odjechała w siną dal...
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Mniam... Dzięki!! :-B Tamara w wersji II, tzw. kanciasta jest rewelacyjna, co zresztą pokazałem budując jej model. Chętnie poproszę jeszcze. :-)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Rozumiem, że 9,10 i 11 są tylko na prośbę Meggido :) 8 jest dużo bardziej udana niż te z nowej serii, choć 9 też nie najgorsza, jak dla mnie.
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
kndr napisał/a:
8 jest dużo bardziej udana niż te z nowej serii, choć 9 też nie najgorsza, jak dla mnie.


Zgadzam się z Tobą w 100%.

[ Dodano: 2009-02-17, 18:12 ]
Kolejna seria:

12.


13.


14.


Na zakończenie coś mrocznego :evilsmile:

15.
 
sahell  Dołączył: 10 Lip 2008
Z nowej serii 13 najlepsza. Z poprzednich najbardziej spodobało mi się 8.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Co temu kotu stało się z oczami?

A swoją droga ostatnia seria spod znaku "dziwnego" makro mi się nie podoba, zupełnie nie mój styl. Na 14 zaś bardzo duży bałagan :( .
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
kulten napisał/a:
A swoją droga ostatnia seria spod znaku "dziwnego" makro mi się nie podoba, zupełnie nie mój styl.

Może nie Twój styl, dla mnie to po prostu makro. Może nie ma w tym nic nadzwyczajnego i tyle. Osobiście, też ostatnio odczuwam, że makro to chyba nie moja działka. Z tego co na razie wiem to do porządnego makro trzeba mieć dużo cierpliwości i raczej solidny sprzęt, a poza tym wydaje mi się trochę odtwórcze, żeby nie powiedzieć nudne. Choć niektóre zdjęcia naprawdę urzekają.

kulten napisał/a:
Co temu kotu stało się z oczami?

Może świąteczna atmosfera tak na niego wpłynęła :?: :evilsmile:
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
suczong napisał/a:

Może nie Twój styl, dla mnie to po prostu makro.


To pokaże Ci czym dla mnie jest makro, oczywiście to już perełki ale chodzi mi o obiekt, sposób jego przedstawienia jak i technikę obróbki. Porównaj: http://www.smashingmagazi...y-shots-photos/
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
kulten napisał/a:
Porównaj: http://www.smashingmagazi...y-shots-photos/

Oczywiście zdjęcia lepsze o klasę albo o 2. Ale nie wiem czy tylko umiejętności o tym decydują. Patrząc jednak na te zdjęcia mam wrażenie że są jakieś sztuczne i ogólnie jeden wielki photoshoping, jakoś działa na mnie to trochę odpychająco. Moje zdjęcia to bardziej takie "zbliżenie", a nie jeszcze makro i ogólnie jakieś takie bardziej naturalne, choć nie mam śmiałości, żeby nazwać je lepszymi.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Myślę, że przekadrowaniem można tym Twoim macro pomóc, na 14 szkoda tego badyla, który wskoczył w kadr bo miejsce urokliwe. 15 pomysł fajny - dał bym trochę ciemniej tylko te "poprawione" oczy zepsuły zdjęcie - "normalne" były lepsze wg. mnie.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Co do nowej serii to na każdym zdjęciu jest coś co mi się podoba i coś co zupełnie mi nie leży :) 12 i 13 - podobają mi się kolory i światło, ale obiekt makro do mnie nie przemawia. Chyba za bardzo pokręcony ;) Na 14 byłoby, moim zdaniem, naprawdę fajnie, gdyby nie te badyle na pierwszym planie (szczególnie po prawej stronie), które wprowadziły chaos do bardzo ładnego kadru. Na 15 podobają mi się demoniczne oczy kota i ramka utworzona z gałęzi, ale trochę brak mi nosa zwierzaka :) W sumie to 15 jest bardzo ciekawa i mam jej najmniej do zarzucenia i dlatego uważam, że jest najlepsza.
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
seele napisał/a:
"poprawione" oczy zepsuły zdjęcie - "normalne" były lepsze

Oczy jak najbardziej normalne, ale raczej lampa wywołała taki efekt. Może kot w ciemności cały czas ma takie oczy, bo wtedy sobie w cieniu siedział(a właściwie Siedziała, nie obrażając nikogo).

seele napisał/a:
na 14 szkoda tego badyla

To się wytnie. Kiedyś jak kupię sobie porządne tele to tam pójdę i porządną fotkę strzelę, jak na razie muszę walczyć z badylami.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Ja niestety się nie zgodzę z większością z Was jeśli chodzi o te zdjęcia:

1- Wygląda jak zdjęcie z małpki, przepalone niebo, takie jakieś kolory.
2- Znowu kolory.. takie mało żywe po za tym zwykły pstryk....
3- Centralny kadr :/ , ale już lepsze kolory
4- Ładne żółwiki... ale bym zrobił zdjęcie lekko wyżej... reszta ok
5- Centralny kadr + niedoświetlona rzeźba
6- Ci ludzie mi tu nie pasują za bardzo...
7- Centralny kard, zdjęcie mało zachwycające ponadto ktoś wszedł w kard... z lewej
8- Uciął bym lekko prawą strone i dół aby rura przebiegała przez zdjęcie...
9- Takie sobie nic niezwykłego
10- Ucięty komin i lampa... w centrum...
11- Ucięty komin i barak w centrum... i .. co to wogóle za zdjęcie... ma przedstawiac drzewa tj liście ?!
12- Brudna matryca kropka po prawej reszta ok nawet nawet
13- Brudna matryca kropka po lewej u góry. Ponadto zdjęcie ok ,, nawet fajne
14- Krzaki na pierwszym planie .... a widok... zwykły taki...
15- Rzeczywiście mroczne oczy... do wykadrowania zdjęcie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach