Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
  Problem z dostępnością SMC poniżej 28mm
Zauważyłem, że prawie w ogóle nie ma na aukcjach stałek SMC poniżej 28mm, np. 15, 20 czy nawet 24. Czyżby tak mało ich wyprodukowano?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Culminar napisał/a:
Czyżby tak mało ich wyprodukowano?

A może nikt nie chce sie takich szkiełek pozbywać :-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Możliwe też, że poniżej "28" i powyżej "50" był jakiś znaczny skok cenowy i nie było ich aż tyle na rynku.
"50" była pewnie najczęściej dodawanym obiektywem "kitowym", a "28" pierwszym, w miarę dosteonym finansowo szerokim kątem. Acha, potem zaraz była chyba 135/3.5 - to trzecie miejsce na liście dostępności.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nie przesadzajmy, ostatnio właśnie był wysyp SMC 28 i 35 (nawet K się trafiło, nie powiem czyje). Trzeba patrzeć, czaić się i polować. Do ataku.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Odp: Problem z dostępnością SMC poniżej 28mm
Culminar napisał/a:
Zauważyłem, że prawie w ogóle nie ma na aukcjach stałek SMC poniżej 28mm, np. 15, 20 czy nawet 24. Czyżby tak mało ich wyprodukowano?

tref napisał/a:
Nie przesadzajmy, ostatnio właśnie był wysyp SMC 28 i 35 (nawet K się trafiło, nie powiem czyje). Trzeba patrzeć, czaić się i polować. Do ataku.

Tref, to nie to, żebym się czepiał, nie obraź się :-) , ale zauważyłem, że masz pewien problem z czytaniem ze zrozumieniem :mrgreen: albo może trzymaniem się tematu wątku.
Culminar pytał o stałki poniżej 28mm, a nie o 28 i 35mm :-)
A to, że trzeba polować na co ciekawsze obiektywy to akurat prawda. Za to jaka radość jak się już upoluje :-B
Od wiosny widziałem na Allegro tylko raz obiektyw SMC 20mm/4 i raz chyba 24mm. W tym samym czasie jakieś 3 razy 15mm na niemieckim Ebay-u, 20mm i 24 oraz 18 też się zdarzają, niestety na ogół osiągają dość wysokie ceny (jak dla mnie) więc póki co się nie zaopatrzyłem w żaden z nich (15mm powyżej 500euro). Ich słaba dostępność wynika raczej z połączenia wysokiej ceny (tym bardziej wysokiej na polskim rynku) i dużej wartości kolekcjonerskiej/sentymentalnej, jak już ktoś taki obiektyw kupi to po prostu żal mu się z nim rozstawać.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
gebi napisał/a:
Tref, to nie to, żebym się czepiał, nie obraź się , ale zauważyłem, że masz pewien problem z czytaniem ze zrozumieniem albo może trzymaniem się tematu wątku.
nie ja po prostu ślepy i roztrzepany jestem - ale jeszcze parę lat i wydorośleję :mrgreen: nie obrażam się. No i oczywiście nie napisałem, ze własnie 24 widziałem na aledrogo.
Skoro mogę się poprawić i uszczegółowić -> propnuję zajrzeć TU jakie były szkła w produkcji w tym zakresie. Tylko jedna M-ka, 4A, 8K, 2DA, FA i FA*. Wiadomo, że seria K jest jaka jest więc się ludzie nie pozbywają.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
tref napisał/a:
nie obrażam się

To dobrze, bo już przez chwilę przestraszyłem się, że za ostro napisałem. Na żywo, łatwiej jest się zorientować czy ktoś żartuje, czy mówi śmiertelnie poważnie, zaś kiedy idzie o słowo pisane to zdecydowanie łatwiej o nieporozumienia i niesnaski. :-) :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
gebi, spoko. Myślę, że należałoby wprowadzić jakiś XYZ kod intonacji wspomagający znaki przestankowe. Interpretacjał byłaby łatwiejsza, ironii przez wykrzyknik sie nie wyczuje. Ja sie nie obrażam ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach