Który obiektyw jest wedlug Ciebie najlepszy?
Sigma 70-300 APO DG
37% Complete
94 (37%)
Tamron 70-300 Di LD
22% Complete
56 (22%)
Pentax DA 50-200
39% Complete
98 (39%)
 
Hellker  Dołączył: 21 Gru 2008
Glosowanie: Sigma 70-300 vs. Tamron 70-300 vs. Pentax 50-200
Prosze glosowac, mysle ze ankieta pomoze i zmniejszy liczbe pytan na ten temat.
Obecne ceny wedlug serwisu skapiec.pl :
sigma- 690zl
tamron- 570zl
pentax- 530zl

Nie ma opcji dla Pentax DA 55-300 poniewaz kosztuje ponad 1000zl.
podrawiam.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
A gdzie FA80-320 w zestawieniu co? 650-700zł :-)
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
A gdzie DA 55-300 ?
Hę ? 800-1200 zł
 
Hellker  Dołączył: 21 Gru 2008
przepraszam za niedociągnięcia jednak sam mailem taki problem i czytając tematy z tym związane wpadłem na pomysł ankiety... w sumie to w jednym z wątków Czesio proponował coś takiego...

55-300 napisałem ze nie pasuje cenowo do tej trojki, jak ktoś ma kasę na 55-300 to nie będzie myślał nad w/w. ;)
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Ja kupiłem tego Tamrona i nie narzekam. Wybierałem między nim a Pentaxem 55-300. Ale ponieważ tamten był 2x droższy i wówczas trudno dostępny, zdecydowałem się na Tamrona. Z podanych propozycji wybierałbym między Tamronem i Sigmą. Moim zdaniem w codziennym użytkowaniu odsetek udanych zdjęć z obu tych szkieł nie różni się znacząco. Oczywiście jak ktoś będzie wnikał w testy itd., pewnie skłoni się do Sigmy. Także wybieram najtańszą opcję czyli Tamrona.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Miałem i Tamrona i Sigmę APO starą i nową wersję (stara wersja właśnie kończy żywot na aledrogo).
Tamron na w całym zakresie i na 300 wydawał się podobnie ostry co sigma ale mniejsze aberacje APO sprawiały że obraz był ładniejszy (jakby ostrzejszy)
Pentaxa nie miałem to nie wiem - dla mnie ma te 50mm na dole, ale nie ma 200-300mm na górze.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Tamrona powyżej 200mm należy nieco mocniej przymknąć. Inaczej ryzyko mydła jest spore.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Swego czasu miałem Sigmę i ja sobie chwaliłem. Była całkiem dobra (jak na tą cenę), nawet w zakresie 200-300mm.
Tamron jakościowo podobny ale troche bardziej aberrował, szczególnie powyżej 200mm
Petax, fajny i mały ale trochę brakowało mi tych 100mm na końcu...

Głos idzie na Sigmę :-)
 
nakus  Dołączył: 29 Sty 2009
JackDeJack napisał/a:
Sigmę APO starą i nową wersję

Sory, za banalne pytanie, ale czym się te wersje różnią?

W sumie duży + za topic, bo sam właśnie rozmyślam co kupić.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Powiem tak swego czasu ze Zdano robilismy testy w Wieliczce tanich tele.
W porównaniu brały udział
1. Pentax 55-300
2. Sigma 70-300
3. Pentax 80-320
4. Sigma 75-300

I w tej kolejnosci uszeregowałbym te szkła. Z tym że IMHO sigma jest lepsza na krótkim końcu natomiast na długim Pentax.

Porówywane zdjęcia oczywiście były robione z aparatu na statywie. Test dla pewności robiony był na dwóch korpusach.
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
Mam Tamrona, wybierałem między wymienionymi. IMHO ceny jakieś takie nie bardzo podane. Niedawno na allegro szły nowe tamrony za niecałe cztery stówy (chyba import z UK) Ja sam kupiłem nowego na Wyspach za niecałe 400zł. I w tej cenie głosowałbym na tamrona. Przy cenach podanych w ankiecie myślałbym nad sigmą. Tamron ma spore aberracje, ponoć w sigmie tego nie ma, a ostrość podobna. Przy podanych założeniach (mała różnica w cenie) oddaję głos na sigmę, ale jeśli ktoś może dostać tamrona za 400zł to jest to chyba lepszy wybór.
Pentax ze swoją ograniczoną ogniskową dla mnie odpada w przedbiegach.
 
Hellker  Dołączył: 21 Gru 2008
Nie podawalem cen z allegro, tylko ze sklepow internetowych. Ceny podane w ankiecie to: najnizsze ceny w danym dniu wedlug portalu skapiec.pl na polskim ryku. Jesli ktos planuje zakup na allegro badz w uk to porowna sobie ceny tam panujace, uzupelni wiedze przez powyzsza ankiete i miejmy nadzieje dokona szczesliwego wyboru :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wojtek_c napisał/a:
Pentax ze swoją ograniczoną ogniskową dla mnie odpada w przedbiegach.

ee tam, ogniskowa to nie jedyny parametr

miałem T 70-300 i jak będę chciał mieć coś powyżej 200 mm kiedyś, to kupię albo stałkę jakąś porządną (np P 300mm) albo coś dłuższego

a największe prawdopodobieństwo, że nic nie kupię ;-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
nakus napisał/a:
Sory, za banalne pytanie, ale czym się te wersje różnią
stare wersje mają macro tylko na 300mm nowe w zakresie 200-300mm
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Tamron : Sigma 12:8 jak na razie... W sumie trochę mnie dziwi ta tendencja...
 

eNIKa  Dołączył: 27 Maj 2008
Mam Tamrona kupiłem go tak troche z biegu ale jestem zadowolny
- trzeba go przymykać i zdjecia beda ok.
- nie porownywałem go z innymi szkłami z ankiety
- oddałem glos jako uzyszkodnik jednego z nich.

Pozdrawiam
eNIKa
 
nakus  Dołączył: 29 Sty 2009
Dla informacji, na allegro Tarmon kosztuje 529 PLN - nowy ze sklepu, więc chyba nie tak drogo.

Czyż tymi obiektywami nie jest tak, że wszystkie są do siebie dość podobne i w zasadzie, którego by się nie wzięło, to będzie dobrze?
Wasze zdania są podzielone, więc może coś w tym jest?
 

Esco  Dołączył: 14 Paź 2007
Nie chcę się czepiać, ale skoro w ankiecie pytanie sformułowano "który jest lepszy", to co ma do tego cena obiektywu? Nie wpływa na jego jakość, ewentualnie może być odwrotnie. Oczywiście rozumiem, że cena może zadecydować o wyborze, szczególnie w naszych warunkach...
Sam posiadałem tamrona a obecnie sigmę, wg mnie niewielką przewagę w jakości ma ta druga.

Pozdrawiam
 
scordia  Dołączył: 13 Lut 2009
http://www.photozone.de/a...itar%20AF%27%22

wg tego testu kolejność jest taka:

- Pentax
- Tamron
- Sigma
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
scordia, to nie testy tylko opinie użytkowaników. Jeśli cena nie jest brana pod uwagę to sigma przebija tamka

[ Dodano: 2009-02-19, 21:40 ]
Wg Performance sigma jest lepsza.
Sigma AF 70-300mm f/4-5.6 APO macro super II (APS-C) sub-average (2.29)
Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 LD Di macro (APS-C DSLR) sub-average (2.25)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach