klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Jak to Waszym zdaniem powinno wyglądać? Można podawać ceny.

mnie brakuje:
- 200/4 af, bez zadnych tam gwiazdek i o ogniskowej 200 a nie 201 czy inne 203 dla wybranych:P, powinien byc maly, zgrabny i lekki, ostry od pelnej dziury, dawac smietankowe tlo, kosztowac 1.5kpln za nowy i byc dostepny rownie ciezko jak kit 18-55, a i ma byc czarny :mrgreen: , powinien tez fajnie chodzic na manualu
- 85/2(2.8) takze af bez gwiazdek i zarowiastego pokrycia obudowy sugerujacego zamoznosc posiadacza :mrgreen: , znaczy sie tylko czarne wersje, cena hm 1-1.5kpln, trudnosc zakupu jw.
- 15/2.8 fish af, zabojczo ostry, w cenie i jakosci wykonania sigmy ex o takowych parametrach
ps. co do dwoch pierwszych to zupelny unreal, nikt nie robi dzis tanio stalek, lud ich i tak nie kupi (bo zooooooom to postawa), swoimi sugestiami cenowymi zapewne gleboko bym urazil producenta :mrgreen: , co zas do trzeciej pozycji to...zarobi sigma (raz mi wyszlo np ze pentax=sigma+nowa lodowka, rentierem nie jestem, nie mam tez tatuazu z logiem pentaxa, nie tesknie do nieparzystych ogniskowych :mrgreen: )
pozdrawiam
kp
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dwa posty wyżej napisałem:
Cytat
chcialbym coś podobnego do FA* 300 ale tańszego (z cyfrą daje ładną jasną ogniskową)
Dziś miałem okazję pobawić się FA*300/4.5 - gdyby wypuścili podobny ze światłem 3,5 tylko za cenę 2,5kPLN Będę zajmował kolejkę.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
gdyby wypuścili podobny ze światłem 3,5 tylko za cenę 2,5kPLN
Wiesz, nowy FA* 300/4,5 kosztuje ponad 4000 u nas, więc nie sądzę, że wypuszczą tańszego z lepszym światłem. Mimo wszystko masz racje, miło by było, by coś takiego wypuścili :-) .............wiem, pomarzyć można :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Argawen, podobno szkła pod APS-c mają być tańsze. Przynajmniej w cywilizowanym świecie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Wiesz, nowy FA* 300/4,5 kosztuje ponad 4000 u nas, więc nie sądzę, że wypuszczą tańszego z lepszym światłem. Mimo wszystko masz racje, miło by było, by coś takiego wypuścili .............wiem, pomarzyć można

wiem ile kosztuje i dlatego chciałbym żeby było coś tańszego... Chyba się zapaliłem na tą Twoją lufę (bardziej zapaliłem się na to, co przytaszczył Sebostek, ale mnie nie stać :-( )
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Argawen, podobno szkła pod APS-c mają być tańsze
Miejmy nadzieję :-P ( DA 50-135/2.8 :mrgreen: )

[ Dodano: 03-12-06, 22:13 ]
tref napisał/a:
bardziej zapaliłem się na to, co przytaszczył Sebostek, ale mnie nie stać :-(
Nie tylko ciebie :-/
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ale się cieszę, że ktoś ze znajomych ma i mogłem pooglądać
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
O jakim obiektywie mówicie, jeśli można spytać?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
O jakim obiektywie mówicie, jeśli można spytać?
No, ja to mam na myśli Kadyszkę :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
no ja trochę większy korpus :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Nie załapałem. Na K10 też mam ochotę :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
645n
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
tref napisał/a:
645n

Nigdy tego nie widziałem z bliska.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Nigdy tego nie widziałem z bliska.
Naprawde robi wrażenie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zdano napisał/a:
Nigdy tego nie widziałem z bliska.
nie żałuj, powinni je sprzedawać z nalepką o terści: patreznie na ten sprzęt grozi chorobą, ale ponieważ chcąc kupić 645 przeważnie wiesz już jak on wygląda i co ma, więc z ta informacja jest już za późno-jesteś zarażony
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
patreznie na ten sprzęt grozi chorobą
... weneryczną
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu, wg mnie bardziej psychiczną, ale jak widzę każdy przypadek jest inny :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No fakt. Zagolopowałem się. Onanizm (sprzętowy) raczej właśnie chroni przed chorobami wenerycznymi.
A tak wogóle, to o czym jest ten wątek?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
O niebezpieczeństwach, jakie czyhają na fotografa hobbistę. :mrgreen: :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
najgorszym jest Lens Buying Addiction (ADL), więc cały czas jesteśmy on-topic

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach