Marvika  Dołączyła: 11 Lut 2009
Arti napisał/a:
pawelek-79 napisał/a:
Arti - ja też zacząłem podobnymi zdjęciami, albo nawet gorszymi. Dopiero komentarze innych i zdjęcia innych otworzyły mi oczy

Niech będzie, że robię za czarny charakter tutaj...
Ja też tak zaczynałem, Zenitem z lampą, która się nie odchylała. Robiłem zdjęcia dzieciom, żonie, rodzinie. Do łba mi nie przyszło pokazywać tych zdjęć na forum fotograficznym. Oglądałem galerie, czytałem, szukałem i dość szybko zorientowałem się, że moim zdjęciom daleko, ok daleko do tych zdjęć, które mi się podobały. I nikt mi tego nie musiał mówić. I sam zacząłem szukać czemu te zdjęcia się różnią. Jak inni to robią. Kurde, trochę czasu mi to zajęło. Dalej robię masę gniotów.
Ludzie, to nie jest nasza-klasa, gdzie się pokazuje zdjęcie cioci Krysi, bo zrobiła śmieszną minę... To jest forum fotograficzne! Miejmy jakieś aspiracje, trzymajmy poziom! Czy to naprawdę jest takie trudne, porównać zdjęcia, poczytać jakieś ksiażki, pouczyć się? Czy tylko trzeba czekać na gotowe recepty?
pawelek-79 napisał/a:
Pozwoliłem sobie to przerobić. Po pozbyciu się bałaganu z tła wydaje mi się bardzo fajnym zdjęciem:



A guzik prawda. Nadal kiepskie technicznie zdjęcie do domowego albumu i nawet jak zrobisz z niego "stylowe BW" to takie będzie. A to nie ma być domowy album!



Zgadzam się całkowicie :)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Przepraszam andrzejb za śmiecenie w twoim wątku, ale poczuwam się do odpowiedzi :)

Arti napisał/a:
Czy naprawdę każdemu nowemu logującemu się będziecie powtarzać

Póki mi wystarczy sił to tak. Tak zamierzam robić.

Arti napisał/a:
A może zrobimy dział "Moje pierwsze zdjęcia z Pentaksa?"

seele napisał/a:
do zdjęć z "zachwytami" nie potrzeba forum wystarczy ... galeria.

No właśnie. Tak jak pisze seele. Nie trzeba tworzyć kolejnego bytu dla początkujących. Jest galeria Pentaxa. http://manufactura.home.pl/p-pl/galeria/ Tam można publikować arcydzieła. Ja jednak pozostanę przy forum, jako że tutaj mogę czegoś się nauczyć czytając konstruktywne komentarze innych. Również Twoje Arti! Cenię Twój odmienny punkt widzenia i nie zamierzam Cię przekonać do mojego :) Nie byłoby tutaj komentarzy gdyby pojawiały się tylko arcydzieła a pod nimi same "ochy i achy".
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kochani, w czasie powstawania tego działu udało mi się przeforsować pewien zapis w "zasadach"... i będę się go upierdliwie czepiał...
I ja go rozumiem tak:
zdjęcia, komentarze, dyskusje, oceny, itp. - TAK
pstryki, pierwsze zrzuty z karty, pouczania co do instrukcji obsługi aparatu itp - NIE.
Trzymanie poziomu forum i tego działu, to też trochę szacunku dla oglądających, oceniających i komentujących. Jeśli oni się mają przyłożyć do swoich komentarzy, to trzeba też włożyć nieco wysiłku w to co się prezentuje.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Arti napisał/a:
pstryki, pierwsze zrzuty z karty,

To co dla Ciebie jest pstrykiem i zrzutem z karty, dla innych (początkujących) może być szczytem ich dotychczasowego dorobku. Nie wierzę, że większość początkujących wrzuca tu pierwsze lepsze zdjęcia. Myślę, że pokazują coś w dobrej wierze i niejednokrotnie po zapewnieniu znajomych, że zdjęcia są ciekawe. Z całym szacunkiem, ale porównywanie nawet największych gniotów w "Foto do oceny" z badziewiem z "Naszej Klasy" jest niesprawiedliwe.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
kndr, spójrz jeszcze raz na pierwsze zdjęcie tego wątku... no i powiedz mi, że to jest szczytowe osiągnięcie??
I właśnie o to mi chodzi, że to nie ma być Nasza-Klasa!
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Dajmy szansę autorowi. Niech andrzejb się wypowie i powie nam coś więcej o tym zdjęciu i czy to był zrzut z karty. W końcu to jego wątek.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Pewnie już nie chce się wypowiadać tutaj, bo dawno nic nie napisał.

Ale uświadomienie jest potrzebne. Ja też pierwszy raz wrzuciłem jakiś "pstryk" będąc przekonanym, że to dobre zdjęcie, a to, co inni prezentują i co jest dużo lepsze, to wymagało PS'a i kilku lamp studyjnych.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Przyznaję się bez bicia,że moje zdjęcia nie są przypadkowym "zrzutem z karty".W chwili gdy je dodawałem na forum byłem przekonany,że są dobre.Nie miałem pojęcia,że ta 1. jest aż tak zła.Bardzo przepraszam jeżeli zaniżyłem poziom tego forum ale wydaje mi się,że po to istnieje,żeby się czegoś nauczyć.Wg.Was jak mam się dowiedzieć o błędach jeżeli nie usłyszę oceny a komentarz"Pani Krysi z Naszej-Klasy"jest niemiarodajny.
pawelek-79 napisał/a:
Ale uświadomienie jest potrzebne.
Samo przegłądanie cudzych zdjęć niczego nie załatwi.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
andrzejb napisał/a:
Samo przegłądanie cudzych zdjęć niczego nie załatwi.

Zgadzam się w 100%. Ja bym doradził jeszcze coś, z czego sam korzystam (oprócz komentowania na forum) - dobra książka np. "Okiem fotografa" Michaela Freemana oraz http://www.szerokikadr.pl/poradnik/ (np. Kompozycja dla początkujących).

andrzejb napisał/a:
Bardzo przepraszam jeżeli zaniżyłem poziom tego forum

Moim zdaniem nie ma za co przepraszać bo do tego służy "Foto do oceny", żeby uświadamiać ludzi a Twój przypadek tylko potwierdza edukacyjną rolę forum. Nie daj się! Przeczytaj książkę i poradnik, komentuj innych, rób zdjęcia i wrzucaj :)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
andrzejb, spokojnie.
Pech chciał, że trafiłeś akurat na dyskusję prowadzoną w kilku zresztą wątkach. Nie wszystko co tu sti napisane dotyczy Twoich zdjęć. Część to taki prawdy ogólne i dotyczą ogólnie zdjęć tu wystawianych.
 
Mauros  Dołączył: 12 Lip 2007
Arti napisał/a:
... A może zrobimy dział "Moje pierwsze zdjęcia z Pentaksa?" i wtedy będę cicho siedział...


A może przykleić post "Zanim pokażesz nam swoje zdjęcia - przeczytaj" i umieścić tam kilka wskazówek dot. kompozycji, ekspozycji itepe :?:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jaki procent użytkowników forum zaczął pobyt tutaj od przeczytania regulaminów, FAQ itp. :?:
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Arti napisał/a:
andrzejb, spokojnie.
Pech chciał
Jestem bardzo spokojny,twoje komentarze są trafione i prawdziwe,przyjąłem je z pokorą.Zaczynam zauważać błędy.
Arti napisał/a:
Część to taki prawdy ogólne i dotyczą ogólnie zdjęć tu wystawianych.
W 100% zgadzam się z tobą po obejrzeniu "Foto do oceny".Mało jest zdjęć dobrych,niektóre to się nawet nie nadają na Naszą-Klasę(no bo jak to inaczej nazwać).
kndr napisał/a:
Nie daj się! Przeczytaj książkę i poradnik
Czytam poradniki,posty,przeglądam foty,po prostu uczę się("nie od razu Rzym zbudowano").
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
plwk napisał/a:
Jaki procent użytkowników forum zaczął pobyt tutaj od przeczytania regulaminów, FAQ


A może zakładanie wątków w tym dziale zablokowane do czasu potwierdzenia zapoznania się z FAQ? Tylko nie wiem, czy silnik forum oferuje taką opcję.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Panowie wrzućcie na ... luz.
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
Jeśli mogę to się przyłącze do tej rozmowy :)
Moje zdanie jest takie, że ktoś, kto kupuje lustrzankę dokonuje pewnej decyzji i wyboru.
Osoba dokonująca takiego kroku powinna posiadać podstawowe umiejętności z zakresu fotografii :)
Ja naprawdę nie rozumiem ludzi którzy kupują lustrzankę i robią zdjęcia na Auto, potem zaś bez obrazy dla nikogo :) wchodzą na forum (odpowiadające swojemu systemowi) i dają pierwsze zdjęcia jakie zrobili licząc na ... właśnie na co ? że ludzie zaczną pisać o "wooo jaką superaśna fotka" przecież to nie jest nk, grono czy co tam jeszcze :) tu chodzi o pokazanie pewnych umiejętności i otrzymania w zamian podpowiedzi od innych jak można by te umiejętności podnieść.
Ale jak można pomóc i podpowiedzieć człowiekowi, który nawet nie raczył przeczytać instrukcji obsługi? - na początku pewnie ludzie mają cierpliwość i po raz enty piszą jak i co ...ale po pewnym czasie ją tracą i mają dosyć powtarzania się w nieskończoność, bo komuś nie chciało się przejrzeć innych wątków, poszukać samemu w Internecie, kupić książkę o fotografii ( których jest multum w księgarniach ) albo chociaż obejrzeć jakiś dobrych zdjęć które mogły by go naprowadzić.
W dzisiejszej dobie lustrzanek cyfrowych i ogólnego dostępu do Internetu robi się to powiedzmy szczerze plagą.
(teraz mała dygresja) A co się robi z plagą? - tępic xD

 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
andrzejb, no to jak mawia dzisiejsza młodzież: "szacun"! ;-) Dobrze, że wyciągasz właściwe wnioski z tej mojej pisaniny, to przynajmniej daje mi nadzieję, że nie na darmo się tu wywnętrzam i komuś to się na coś przyda.
A ja chętnie przy najbliższej okazji rozpłynę się w zachwytach.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
jemu chyba już wystarczy tych nagan :mrgreen:

coś w tym tygodniu pentaxiarze lubią oftopy

byle nie przecholować i niewtopić
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
dlugas1982 napisał/a:
jemu chyba już wystarczy tych nagan :mrgreen:


W gwoli ścisłości i sprostowania ^^ ja pisałem ogólnie o nowych użytkownikach :mrgreen:
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
Dla mnie zdecydowanie 2 zdjęcie, najbardziej mi się widzi. Kadrowałbym to inaczej , ale z pozostałych wybieram to.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach