andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
6.Postanowiłem wrzucić portrecik,wszelka krytyka mile widziana.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
no dobra.. a gdzie reszta?
Toż to co najwyżej pół portretu... :evilsmile:
 
tosiek007  Dołączył: 23 Mar 2009
Panowie wszyscy macie rację (prawie), człowiek miała nadzieję, że to dobre zdjęcie - okazuje się że jednak nie bardzo. Najważniejsze w tym wszystkim jest to żeby nie pisać krytyki w postaci "gniot", "kicha" itp., ale powiedzieć komuś co jest złe. Sam fotografuję Pentaxem dopiero od roku, czytam książki, poradniki, posty a i tak nie wyjdzie tak jak byś chciał. Najważniejsza jest konstruktywna krytyka - wiem , że to slogan, ale .........
szacun for all
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Bardzo lichy portret. Kadr beznadziejny wręcz :( .Balans bieli do poprawki, spójrz na kolor skóry, białek oczu. Zero pomysłu. Beznadziejnie nie doświetliłeś. Oj dużo nauki przed Tobą.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
portret oczu w 100%

ale twarzy/popiersia modelki to juz chyba 30-40%

;-)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
7.
 
MichalR
[Usunięty]
hmm, do fotografii potrzebna jest przynajmniej odrobina estetyki. zwlaszcza dotyczy to portretu, ale nie tylko. przy Twoim portrecie estetyka gdzies zostala z tylu, podobnie zreszta jak technika. po pierwsze zawsze wydawalo mi sie ze portretow nie nalezy ciac dolem na poziomie ust. mysle ze jakby pani z fotki pokazala usta byloby o niebo lepiej. poza tym wypadalo by pania pokazac w jakims ciekawym swietle, bo to co jest na zdjeciu swiatlem ciezko nazwac, to raczej jakis slaby cien.

zdjecia nocne sam lubie, ale wymagaja one lepszych obiektow niz ulica z kilkoma latarniami. polecam jakies skrzyzowania, slimaki, zakretasy uliczne w godzinach szczytu, mosty, zwlaszcza w okresie zimowym gdy wczesnie robi sie ciemno. to co pokazales sie nie wybroni, przede wszystkim przez slabo dobrane miejsce.

pozdrawiam
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Hmmmm...portret to chyba jeden z gorszych jakie widziałem...sorrki, ale kompletnie Ci się nie udał. Usta ciachnięte w połowie, WB, światło...wszystko naraz...Modelka potencjał ma i trzymam kciuki za lepsze wykorzystanie tego....Ulica też mi nie leży - nic tam się nie dzieje...co w zasadzie chciałeś pokazać???
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
8.Może być żabka?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
andrzejb napisał/a:
8.Może być żabka?

Może być....
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
9.
 

pls9  Dołączył: 09 Gru 2007
Jeśli moszna to:
ad7) Technicznie dla mnie bez zarzutu, tzn. proste, ostrość od nosa po siną dal, balans bieli też mi nie przeszkadza (takie ciepłe się zrobiło). Jak napisał MichalR, miejsce nienajlepiej wybrane, może jakiś widok z wiaduktu, kładki? Chociaż z tym to u mnie np. duży kłopot, bo takie "standardowe" miejsca fotografowane nocą wydają mi się oklepane, a w przypadku miejsc znanych i rozpoznawalnych broni się właśnie miejsce a nie zdjęcie.
ad9) Fajne tylko dla mnie ciut zbyt "zimne". Trochę klimatu popołudniowego słońca bym dodał. Albo/i bardziej kontrowe światło, żeby te włoski bardziej podświetlić`?
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
10.Napiszcie co poprawić,każda ocena mile widziana.

11.


[ Dodano: 2009-04-20, 19:50 ]
12.Próba portretu,proszę o sugestie co należy poprawić.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kadr przy portrecie troszke niezbyt szczesliwy
tniesz po ramionach nie pokazujac ich "zakonczenia" przy jasnej bluzce/kurtce tworzy to wrazenie bardzo szerokich ramion. Dol kadru dodatkowo ciety tuz pod biustem - optycznie stworzy z tak skadrowanymi ramionami - taki duzy prostokat.
zobacz cy kobitka nei lepiej bedzie wychodzila profilem lub takie 3/4
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Masz rację z tymi ramionami,teraz dopiero to zauważyłem.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
a ja powiem co mnie sie podoba , o portrecie nie bede pisal bo juz tyle powiedziano, natomiast bardzo swietna 11, dziewiatka też podoba mi sie ;no i kotek też fajnie wyszedł.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
13.Kolejna próba sił.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
10 i 11 przyjemne zdjęcia.
Portrety nie porywają mz.
 
czaras6
[Usunięty]
no trochę żal
do albumu
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Tym razem kilka kwiatuszków,może komuś przypadną do gustu.

14.

15.

16.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach