andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Wybrałem jeszcze dwa z "moją"modelką.Wiem,że zrobienie dobrego portretu to nie lada sztuka.....Proszę napiszcie co poprawić.
21.

22.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
21.
Niech zgadnę - kitem focone? Kadr się odrobine przechyla, zieleń za bardzo razi, poza modelki też taka sobie. Takie sobie zdjątko z kompaktu do rodzinnego albumu, albo do postawienia mężowi na szafce nocnej po wieczornej kłótni z podpisem "pocałuj mnie wiesz gdzie".
22.
Dużo bliżej mu do portretu, zadbałeś o portretowe rozmycie tła. Kwadratowy crop troche mi jakos nie leży w tym przypadku. Nad okularami pewnie innie sie poznęcają.
No i ta "dystorsja" ciut ponizej centrum kadru trochę ... zniesmacza w sumie przyzwoity portret.
Tak czy siak 22>21.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Wito76 napisał/a:
21.
Niech zgadnę - kitem focone? Kadr się odrobine przechyla, zieleń za bardzo razi, poza modelki też taka sobie. Takie sobie zdjątko z kompaktu do rodzinnego albumu, albo do postawienia mężowi na szafce nocnej po wieczornej kłótni z podpisem "pocałuj mnie wiesz gdzie".
22.
Dużo bliżej mu do portretu, zadbałeś o portretowe rozmycie tła. Kwadratowy crop troche mi jakos nie leży w tym przypadku. Nad okularami pewnie innie sie poznęcają.
No i ta "dystorsja" ciut ponizej centrum kadru trochę ... zniesmacza w sumie przyzwoity portret.
Tak czy siak 22>21.


Nie idzie się nie zgodzić.
Tekst o dystorsji dobry :mrgreen: .
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Wito76 napisał/a:
No i ta "dystorsja" ciut ponizej centrum kadru trochę
Tekst przedni :mrgreen: ,tylko jak "modelka" przyjdzie z pracy to da mi popalić.Hmmm...Mam taką nadzieję,że na szybko wymyślę jakieś nowe znaczenie dystorsji.Macie może jakieś propozycje nowego znaczenia?
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
andrzejb napisał/a:
tylko jak "modelka" przyjdzie z pracy to da mi popalić.Hmmm...Mam taką nadzieję,że na szybko wymyślę jakieś nowe znaczenie dystorsji.Macie może jakieś propozycje nowego znaczenia?

Może tak-> było ciepło i słonecznie ... no to i obiektyw się rozciągnął 8-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nie za bardzo ostatnie dwa portrety mz. Raczej do albumu :-) .
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Podążaj raczej w tę stronę:



 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
dybon ,dzięki za sugestie,bardzo mi się podobają,ale z moją wiedzą i umiejętnościami to ja o takich fotach mogę co najwyżej pomarzyć.Przekonałem się na własnej skórze jaki to ciężki kawałek chleba(zrobić przyzwoity portret).Trzeba jeszcze dużo się nauczyć, pooglądać,poczytać i potrenować.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ćwicz, masz modelkę, która jeszcze chce pozować, nie odpuszczaj.
U mnie w domu tylko córa daje się fotografować, na żonę mam embargo.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
andrzejb, czemu się tak samo-dołujesz? ten tytuł i w ogóle..
oczywiście, że potrzebny jakiś samodystans, ale nie aż tak mocno, wg mnie..

fotografia i umiejętności w niej to droga, czasem ktoś na początku jedzie szybciej, a potem zwalnia, czasem ktoś na początku wolniej, ale potem załapie ciąg.. nie należy się tym przejmować; fakt, warto wiedzieć, gdzie się jest aktualnie, ale bez jakiegoś stresu czy niskiej samooceny - po prostu masz jeszcze jakąś drogę do pokonania..

tak mnie naszło... :-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Każdy od czegoś zaczynał. Nie poddawaj się i ćwicz oko i obróbkę.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
SQ6GIT,kulten ,nic z tych rzeczy o dołowaniu,po prostu realnie oceniłem swoje miejsce w szeregu.

[ Dodano: 2009-05-22, 14:17 ]
Teraz zupełnie coś innego.Pierwsze podejście do tematu i światełko zastane.
23.

24.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Jak na pierwsze próby nie jest źle. Nie jestem pasjonatem takiej fotografii więc za dużo napisać nie zdołam. Ale dużo lepiej to wyszło niż portrety.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
no wlasnie troche ostatnio uparles sie na portrety. A moze jednak w makro lepiej sie sprawdzisz a moze jeszcze w czyms innym? W sumie w makro tez mozesz robic portrety np biedronce :-P
Ostatnie lepsze :)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
25.Portrecik z dzisiejszej sesji łąkowej.

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Prawie jak namalowane ale dostarcza to dodatkowego uroku. W sumie mi się podoba mimo, że fanem macro nie jestem.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Podoba mi się 18 i 24.
Na 25 brak mi nieco światełka, ale generalnie nie jest źle. O poprzednich zdjęciach w zasadzie wszystko zostało już powiedziane. Reasumująć: ćwicz dalej. Jest coraz lepiej. :-)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Andrzeju....jest lepiej i to widać ;-)
Natomiast dochodze do wniosku że makro wychodzi Ci lepiej niż portrety. Wrzucaj dalej coby prześledzić postęp :-D
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Muszę udoskonalić dyfuzor do lampki,żeby bardziej przymknąć przesłonę i w rezultacie otrzymać większe GO.
26.

27.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Troszkę ostrośc poszła nie tam gdzie trzeba ale i tak jest znów znaczący postęp. Mógłbyś oba te kadry oprawić w kwadrat i dać białą ramkę i będzie już w ogóle przyjemnie :mrgreen: .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach