darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
Cytat
Coś przeoczylem... pewnie tak i chcialbym sie dowiedzieć co?


1. Przed urzednikami z UP czesto trzeba sie pochwalic lokalem, w ktorym bedize prowadzona dzialalnosc. A to wiaze sie z czynszem, w skali roku wiekszym niz 10 000 zł.

2. Pstrykajac tylko wesela mozesz wogole nie dostac dotacji (urzednicy moga Ci jej nie przyznac) wlasnie ze wzgl. na duze ryzyko niewypału.

karmazyniello napisał/a:
Teraz pytanie do was. Czy ktoś już starał się o pieniądze z UP na taki właśnie cel lub po prostu otworzył w ostatnim czasie taki biznes


Ja jestem na etapei starania sie o dotacje zarowno z UP jak i UE (i tu i tu jest potrzebny biznes plan), wiec widze ze nie jestem na forum sam z takimi planami :]


karmazyniello napisał/a:
marcu będzie to suma ponad 18tys.pln.


Masz farta ! W cieszynie jest to 13000.

opiszon napisał/a:
Już nie dwieście a dobrze ponad trzysta zł. na zus.


Myslalem ze nadal 230 zł.

maniek82 napisał/a:
Na początku marca składam wniosek na "utworzenie swojego miejsca pracy"


Gdzie go skladales ? w UP ?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
siwyyy77 - dzięki za Twój głos. Tylko czekałem na taki komentarz :evilsmile:

Nie będzie łatwo otrzymać dofinansowania komuś kto nie ma żadnego zaplecza w danym charakterze działalności czy to będzie wykształcenie czy też jakiś dłuższy staż bądź jakiekolwiek sukces odniesiony w tym wypadku na polu fotografii.

Jeśli już ktoś chce otworzyć firmę to raczej postara się o utrzymanie na rynku ponieważ dalsze perspektywy rozwoju, mogą stać się zapalnikiem motywującym nas do pracy na własny rachunek co może nam przynieść z czasem większe zyski oraz satysfakcję :-D
Co mi po tym że będę miał 10tys. zamrożone w szklarni jeśli znów stanę się bezrobotny :roll:

[ Dodano: 2009-02-25, 12:53 ]
darius_Er napisał/a:
1. Przed urzednikami z UP czesto trzeba sie pochwalic lokalem, w ktorym bedize prowadzona dzialalnosc. A to wiaze sie z czynszem, w skali roku wiekszym niz 10 000 zł.

2. Pstrykajac tylko wesela mozesz wogole nie dostac dotacji (urzednicy moga Ci jej nie przyznac) wlasnie ze wzgl. na duze ryzyko niewypału.


Dlatego chcę, aby wesela były tylko częścią oferty jednym z dziesięciu punktów na liście :-D

Nie mam lokalu, ale jeden z pkoi w mieszkaniu zamierzam przeznaczyć na mini-studio.
 
jungli
[Usunięty]
darius_Er,

Mylisz sie, nie trzeba sie wykazywac lokalem i wynajmem za gruba kase, wystarczy siedziba/miejsce zamieszkania....

Biznesplan wcale nie jest potrzebny,chyba, ze jest wymogiem twojego urzedu, w pomorskim wystarczy wypelniony wniosek, ktory jakby nie bylo jest skroconym biznesplanem...

Aby byc wiarygodnym dla urzedu, trzeba niestety sie czyms wykazac, ukonczone kursy/szkoly/szkolenia, przynaleznosc do klubu/zwiazku, nagrody/wyroznienia/osiagniecia, mozna tez ryzykowac na mini portfolio, warto miec listy intencyjne, spelniajac powyzsze warunki i majac solidny biznesplan jako bonus, nie ma mozliwosci nie dostac kasy, moga Wam tylko odmowic ze wzgledu na brak funduszy w danym miesiacu ale, w nastepnym ponownie mozecie sie starac i wtedy idziecie w pierwszej kolejnosci po kase.

Owszem, jest szansa na wyciagniecie kasy od urzedu ale trzeba sie wykazac i to jest obowiazkowe, fakturami/rachunkami na zakup sprzetu z harmonogramu biznesplanu, nie wiem czy weryfikuja i sprawdzaja czy faktycznie masz ten sprzet z tego co wiem wystarczaja im rachunki.

Wiadomo, Polak potrafi, tylko pytanie czy warto o te pare zloty sciemniac i do czego takie myslenie prowadzi, jesli tak ktos chce prowadzic firme, to osobiscie mimo, ze moze byc mistrzem swiata w fotografii, nie chce miec z nim stycnzosci, bo dziala de facto na szkode wszystkich.

hej
 

sahib  Dołączył: 14 Lut 2009
Potwierdzam, że w wypadku dotacji z Urzędu Pracy tzw. "papierki" to 90% sukcesu. Jeśli nie jesteś w stanie udokumentować umiejętności jakimś konkretnym papierem, to szanse na otrzymanie dotacji bardzo maleją. Najgorzej jak przy osobie rozpatrującej wniosek trafi się na "służbistę" - wtedy bez dyplomu z uczelni kształcącej w zakresie fotografii pieniążków nie dostaniesz.

(doświadczenia z Łódzkim UP)
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
jungli napisał/a:
Mylisz sie, nie trzeba sie wykazywac lokalem i wynajmem za gruba kase, wystarczy siedziba/miejsce zamieszkania....


To zalezy od branzy w ktorej chce sie zalozyc dzialalnosc (siedziba np. zakladu fryzjerskiego w M3 to raczej sredni pomysl).
Duzo tez zalezy od konkretnego UP i urzednika oceniajacego biznes plan. Warto wiedziec jak to jest u siebie....
Ponoc ze kursy / szkolenia sa istotne, tak jak i wyksztalcenie kierunkowe (niestety nieraz nieodzowne) jak napisal sahib,
 

sahib  Dołączył: 14 Lut 2009
A właśnie, w temacie kursów - w niektórych UP wymagają ukończenia organizowanego przez siebie kursu, zanim w ogóle będzie można ubiegać się o dotację. Ja zostałem postawiony właśnie przed taką sytuacją - było to w styczniu zeszłego roku, a wolne miejsca na kursie zostały tylko w grudniu... Darowałem sobie dotację i jakoś żyję :)
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
sahib napisał/a:
A właśnie, w temacie kursów - w niektórych UP wymagają ukończenia organizowanego przez siebie kursu, zanim w ogóle będzie można ubiegać się o dotację.


to jak w dot. unijnych; niby uczestnictwo w kursie juz jest bonusem, ale sporo osob by pewnie wolalo tej przyjemnosci uniknac. Ale to droga do celu...
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
karmazyniello, a nie masz jakichś innych umiejętności? Bo wchodzenie w fotografię teraz to chyba dość słaby pomysł - każdy ma wujka Franka z lustrzanką, więc rynku na drobne okolicznościowe już praktycznie nie ma. W fotografię reklamową się raczej nie wkręcisz bez znajomości. A żeby przyciągnąć kogokolwiek do portretów musisz zarówno mieć czym się pochwalić, jak i umieć oczarować. Bo chyba nie chcesz robić konkurencji dla legitymacyjnych za piątaka przy dworcu...
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
lRem napisał/a:
karmazyniello, a nie masz jakichś innych umiejętności?


Znam topografię terenu o powierzchni ponad 200km kwadratowych w okolicach koła podbiegunowego gdzie robiłem wycinkę drzew - czy na coś mi się to przyda? Może, ale nie chcę tego więcej robić :-P

lRem napisał/a:
Bo wchodzenie w fotografię teraz to chyba dość słaby pomysł - każdy ma wujka Franka z lustrzanką, więc rynku na drobne okolicznościowe już praktycznie nie ma.


Czy Ty myślisz że wujek Franek nie ma nic lepszego do roboty na weselu jak chodzić i zdjęcia robić kiedy wódka stygnie :lol:
Znam kilka osób które później mówiły; " A, nie mówiłem żeby wziąć fotografa, 'wujek Franek' zgubił aparat, gdzieś za remizą..." albo "-Które to są te zdjęcia z tego profesjonalnego aparatu bo mi się foldery pomieszały i wszystkie wyglądają tak samo, a jest ich 2,5tysiąca? :-/ "

Primo; czy sądzisz że niedoświadczony 'wujek Franek' jest w stanie wykonać lepsze zdjęcia Nikonem D3 niż ja na K10D lub na samym analogu :?:

Secundo; terminy u fotografów są dość gęsto wypełnione, więc o czymś to świadczy.

Tercio; nie chcę się stać kolejnym 'pstrykaczem' w kolejce po klientów. Ja chcę potencjalnych klientów aktualnie istniejącym firmom odebrać ponieważ mogę być od nich lepszy i mogę mieć więcej do zaoferowania :!:

Ps.
lRem napisał/a:
A żeby przyciągnąć kogokolwiek do portretów musisz zarówno mieć czym się pochwalić, jak i umieć oczarować.


Prowadzę blog z gatunku streetphotography, co nie znaczy że nie umiem robić portretów. Po prostu, ludzie zwykle nie życzą sobie aby publikować ich zdjęcia z sesji portretowych :-P Za to mam te zdjęcia na papierze i chętnie Ci je dyskretnie pokażę :-)
Pozdrawiam
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
karmazyniello napisał/a:
Tercio; nie chcę się stać kolejnym 'pstrykaczem' w kolejce po klientów. Ja chcę potencjalnych klientów aktualnie istniejącym firmom odebrać ponieważ mogę być od nich lepszy i mogę mieć więcej do zaoferowania :!:

I to jest dobre podejście do tematu! Życzę Ci powodzenia. Informuj nas na bieżąco, jak sprawy się mają :-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Przydarzyło wam się dziś coś przyjemnego :-> :?:
Bo ja dostałem właśnie pismo z pozytywną odpowiedzią z UP :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Czyli rozkręcasz swój biznes? Gratuluję i powodzenia! :-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Dzięki, rozkręcam na całego :-D
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
karmazyniello, wielka piątka dla Ciebie :!: :-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
karmazyniello napisał/a:
Bo ja dostałem właśnie pismo z pozytywną odpowiedzią z UP
Cuda się zdarzają. Teraz tylko wiatru w żagle.
 
jungli
[Usunięty]
karmazyniello,

Gratuluje, tak musialo byc, bo przeciez ja nie dostalem:(

hej
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Gratuluję!
jungli, :-B za wytrwałość, jak nie teraz to za kilka dni się uda! Zobaczysz uda się!
 
jungli
[Usunięty]
bix,

dni?

:shock:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jungli, no wiesz
2 dni albo
5 dni albo
10 dni albo
20 dni albo
50 dni albo
100 dni ...

oczywiście z szczerego serca życzymy jak najkrótszej wartości :-B
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
karmazyniello napisał/a:
ja dostałem właśnie pismo z pozytywną odpowiedzią z UP :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Gratulacje !


Ciężko było ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach