karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Cytat
Ciężko było ?


Napisać Biznes Plan, niekoniecznie (dzięki jungli za pomoc :-B ). Najcięższe było oczekiwanie na decyzję oraz luka w pamięci bo nie pamiętam którą listę życzeń (czyt. lista zakupów) dołączyłem do wniosku - druga lista mi się gdzieś zapodziała, więc muszę ich poprosić o wgląd do papierów. Obie listy zawierają same "dobroci", więc co by tam nie stało będzie ok :-D
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
karmazyniello, Gratulacje. Powodzenia !!!
 

sever  Dołączył: 07 Maj 2008
karmazyniello trzymam kciuki co by się udało,
sam właśnie siedzę nad papierami i zastanawiam się czym uwieść panie z UP,
może ty masz jakiś patent, tudzież asa z rękawa, bo mam pewne obawy po ostatniej rozmowie w UP odnośnie ewentualnych zmian w liście życzeń wymuszonych np mało stabilną sytuacją na rynku, znudzona pani rzekła mi:
"niech pan lepiej się martwi o to czy pan dostanie dotację,
a nie czy aparat będzie z lustrzanką czy bez" :shock:
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
sever napisał/a:
"niech pan lepiej się martwi o to czy pan dostanie dotację,
a nie czy aparat będzie z lustrzanką czy bez"


To jest mocne :evilsmile:
Nadaje sie na cytat tygodnia :mrgreen:


Ja bym wpisał do biznes planu aparat z lustrzanka w jednym hehe
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
sever, poszło PW.

darius_Er napisał/a:
sever napisał/a:
"niech pan lepiej się martwi o to czy pan dostanie dotację,
a nie czy aparat będzie z lustrzanką czy bez"


To jest mocne :evilsmile:
Nadaje sie na cytat tygodnia :mrgreen:


:lol: :lol: :lol:
 

sever  Dołączył: 07 Maj 2008
Karmazyniello jeszcze raz dzięki za pomoc :-B Dzisiaj otrzymałem informacje o przyznaniu mi dofinasowania :mrgreen: piszę to ogólnie żeby wszyscy wiedzieli że dobry człowiek z Ciebie jest. Pozdrawiam
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
sever, no to świetnie, gratuluję własnego biznesu i co by Ci z wiatrem szło :mrgreen:
Heh, jaki tam ze mnie dobry człowiek :oops:
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Podklejam się do wątku...
No więc też staram się o dotację z UP na rozpoczęcie własnej działalności no i mam do wypełnienia coś takiego:
Cytat
III. DANE DOTYCZĄCE PLANOWANEJ LOKALIZACJI DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

1. Adres (siedziba) planowanej działalności gospodarczej.:....................................................
a) Lokal własny :
liczba pomieszczeń:....................................................
powierzchnia w m2:....................................................
b) Lokal wynajęty (lub przyrzeczenie najmu)
liczba pomieszczeń.:....................................................
powierzchnia w m2.:....................................................
czas zawarcia/deklaracji zawarcia umowy najmu (dzierżawy, użyczenia) od...........do
2.Stan techniczny pomieszczeń (planowane remonty):....................................................

No i pojawił się problem, bo mieszkam w domu rodziców i chciałbym też tutaj prowadzić swoją działalność gospodarczą. Ale nie jest to ani lokal własny, ani lokal wynajęty więc jak wypełnić powyższe pola?
I drugi problem to jak musi wyglądać umowa poręczenia?? Macie jakieś wzory??
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
domyślam sie ze "własny" chodzi o to ze nie wynajęty czyli nie bedziesz ponosil dodatkowych kosztów za wynajęcie

i nie chodzi tu o prawo własności ;-)
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
ArturMaly napisał/a:
Ale nie jest to ani lokal własny, ani lokal wynajęty

Radzę - koniecznie spisz umowę z rodzicami na wynajem za symboliczne 100zl/m-c w innym przypadku przyjdzie ktoś z urzędu skarbowego i naliczy przychód wg średniej krajowe (czyt. dowolna wysoka wartość) i podatek od tego + odsetki i będzie smutny koniec :(
 

sahib  Dołączył: 14 Lut 2009
Witek napisał/a:
ArturMaly napisał/a:
Ale nie jest to ani lokal własny, ani lokal wynajęty

Radzę - koniecznie spisz umowę z rodzicami na wynajem za symboliczne 100zl/m-c w innym przypadku przyjdzie ktoś z urzędu skarbowego i naliczy przychód wg średniej krajowe (czyt. dowolna wysoka wartość) i podatek od tego + odsetki i będzie smutny koniec :(

W wypadku mieszkania z rodzicami wystarczy umowa użyczenia - nikt się w skarbówce do tego nie przyczepi.
 
krzychu128  Dołączył: 05 Lut 2008
Dokładnie, wystarczy umowa użyczenia. Sam tak robiłem - w skarbówce wystarczy.Wpiszesz 1m2 i będzie OK. Przy zakładaniu działalności musisz mieć status prawny (czy jak to się tam nazywa) do lokalu.
Gratuluję, z ciekawości sprawdziłem , w moim urzędzie w ciągu jednego dnia wpłynęło 70 wniosków, z czego tylko 30 mogło zostać rozpatrzonych. Tak że nie jest łatwo. Ja gdy zakładałem działalność to się nie starałem bo nie spełniałem warunków.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
sahib, czyli wystarczy że spiszę umowę o użyczeniu i pytanie czy muszę wysnuć jakieś pismo do skarbówki czy coś??
A i może macie jakieś wzory takiej umowy użyczenia pomieszczenia bo mogę znaleźć tylko umowy użyczenia dla całego lokalu :/

Pozdrawiam
 

zbtomek  Dołączył: 11 Cze 2008
Witek, Witek napisał/a:
ArturMaly napisał/a:
Ale nie jest to ani lokal własny, ani lokal wynajęty

Ja już mam przyznane środki i jestem chwila przed podpisaniem umowy z urzędem pracy, ale nie tylko foto ale i wideofilmowanie. Działalnośc jest na moją dziewczynę, a lokal wynajmować będzie ona od moich rodziców.. chce iść ostro po bandzie i wynajmować za 1zł na umowie, bo w urzędzie powiedzieli, że umowa musi być.. jestem ciekaw czy to przejdzie. Orientuje się ktoś w tych sprawach??
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
zbtomek, ale jeżeli wynajmuję od rodziców to nie ma ulgi podatkowej do jakiejś tam kwoty??
Najwyżej napisze się umowę o wynajem za 10zł/miesiąc :evilsmile:
 

sahib  Dołączył: 14 Lut 2009
ArturMaly napisał/a:
sahib, czyli wystarczy że spiszę umowę o użyczeniu i pytanie czy muszę wysnuć jakieś pismo do skarbówki czy coś??

Zanieś jak będziesz rejestrował działalność - jak spytają to pokażesz, jak nie, to wrzucisz w segregator ;) Użyczenie w obrębie najbliższej rodziny nie jest opodatkowane.

Cytat
A i może macie jakieś wzory takiej umowy użyczenia pomieszczenia bo mogę znaleźć tylko umowy użyczenia dla całego lokalu :/

Poszukam, ale dokumentów przy sobie nie mam.
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Dla Urzędu Skarbowego wystarczy że rodzic - właściciel mieszkania wyrazi zgodę na piśmie na prowadzenie DG w jego mieszkaniu przez zameldowane tam dziecko. Potrzebna jest też kopia prawa własności do tego mieszkania przez rodzica.
Tak jest w moim US ale co urząd to inaczej mogą interpretować przepisy.
 
krzychu128  Dołączył: 05 Lut 2008
Panowie, ale większość wzorów jest w internecie w formacie MS Word, można sobie samemu do własnych celów dostosować. Chyba nie jest problemem wpisanie "lokalu o powierzchni 1m2".
Przykład: http://biznes.elfin.pl/wzory/umowa_uzyczenia.doc
Nie trzeba żadnego wynajmu, wystarczy umowa użyczenia, w skarbówce sobie ksero zrobią i oddają. To jest najmniejszy pryszcz w porównaniu z pozostałymi dokumentami, nie wiem w czym problem.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Karmazyniello jeszcze raz dzięki za pomoc [...] piszę to ogólnie żeby wszyscy wiedzieli że dobry człowiek z Ciebie jest :-B

Się podpisuję obiema nogami i rękami gdyż:
sever napisał/a:
Dzisiaj otrzymałem informacje o przyznaniu mi dofinasowania
:mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
sołtys, brawo :!:
jaki konkretny zestawik masz na oku :?:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach