mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Jurek napisał/a:
Dla Urzędu Skarbowego wystarczy że rodzic - właściciel mieszkania wyrazi zgodę na piśmie na prowadzenie DG w jego mieszkaniu przez zameldowane tam dziecko. Potrzebna jest też kopia prawa własności do tego mieszkania przez rodzica.
Tak jest w moim US ale co urząd to inaczej mogą interpretować przepisy.


Dziwne... Jak zakładałem działalność na mieszkanie rodziców, to było zero problemów. Mogę ją tam prowadzić jeśli mam tam stałe zameldowanie i nic nie musiałem przedstawiać. A w US to już się w ogóle o to nie pytali.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon, rozważam jeszcze wszystko dokładnie, ale na tę chwilę K7 + S10-20 + T17-50 + S50-150 + oczywiście akcesoria, oprogramowanie, system, monitor, kalibrator .. niestety nie jest zbyt dobry czas na zakupy, bo to co bym chciał nie mieści się w moim zasięgu (a 1,5roku temu by się mieściło), a na początek jednak chciałbym w miarę uniwersalny zestaw. Dobrze, że we wniosku wystarczyło wpisać "Zestaw fotograficzny" a nie trzeba było opisywać szczegółowo w związku z czym mam jeszcze czas do namysłu. Może jakieś sugestie? Na zestaw fotograficzny mam z dotacji 13.000zł. Reszta to osprzęt komputerowy (z czego większość pochłonie monitor z kalibratorem) i oprogramowanie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
sołtys napisał/a:
Może jakieś sugestie? Na zestaw fotograficzny mam z dotacji 13.000zł.

ciężko coś doradzić, bo jak za taką kwotę, to
sołtys napisał/a:
K7 + S10-20 + T17-50 + S50-150
wydaje się solidnym zestawem (szkoda że zamiast tego Tamrona nie 16-50 czy ta nowa Sigma z HSM ale rozumiem że w kosztach się po prostu nie zmieści)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
szkoda że zamiast tego Tamrona nie 16-50 czy ta nowa Sigma z HSM ale rozumiem że w kosztach się po prostu nie zmieści

Niestety. Aha - do tego prędzej czy później Ciamciang 85/1.4 i w zapasie ewentualnie FA50/1.4 ....... chciałoby się 31 :roll: :roll: :roll: ale z czasem 8-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
sołtys, gratulacje i powodzenia :-D
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
sołtys napisał/a:
Reszta to osprzęt komputerowy (z czego większość pochłonie monitor z kalibratorem) i oprogramowanie.

sołtys gratulacje! :-B Nie wiem, czy będziesz też drukował? Jeśli tak, to warto zakupić tez kalibrator do drukarki, a najlepiej (i taniej) zestaw kalibrator/spektrofotometr.

Polecam ten (wg mnie najlepszy stosunek jakość/cena - sam chcę go zakupić, bo używałem):
http://www.wzorniki.eu/op...unki-photo.html

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Iza, dziękować :mrgreen:
andrusz, dziękować :mrgreen: Nie wykluczam drukowania w przyszłości nieokreślonej, ale obecnie o tym nie myślę.
 
maniek82  Dołączył: 24 Lut 2009
Koledzy pochwalcie się, jak wam tam idzie z tym biznesem? Po takim czasie to już wiecie czy zrobilibyście to jeszcze raz.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hmmm... Z tego co pamietam z zajec marketingu [kilka godzin ;-) ], to to, czy biznes utrzyma se na rynku czy nie, mozna oceniac dopiero po 3latach istnienia. :-)
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Gosia - 3 lata to mało... moja firma przez 3 lata generowała straty, potem przez 2 lata zajefajne zyski, rok była na zero a zeszły znowu zakończyłem na minusie ;-)

ale ten rok bedzie lepszy!!!!

[edit] nie działam w branży foto!!
 

sebekq  Dołączył: 10 Lip 2009
A jak Wam idzie koleżanki i koledzy w tych waszych firmach? Biznes plany się sprawdziły :?:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
sebekq, przeczytaj 4 ostatnie posty.
 

sebekq  Dołączył: 10 Lip 2009
jorge.martinez napisał/a:
sebekq, przeczytaj 4 ostatnie posty.


I co mam z nich wywnioskować? Pawgra nie działa w branży foto, mygosia opowiada o zajęciach z marketingu... a ja pytam tych co założyli firmy korzystając z dotacji jak im idzie. Nie będę tu każdego wymieniał bo kilka osób jest a czytając wątek od początku wiadomo o kogo chodzi.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
sebekq, przeciez nie odpowiedzieli na post maniek82. Nie sadze, ze Twoje powtorzenie ich zmobilizuje.
 
maniek82  Dołączył: 24 Lut 2009
Chłopakom coś chyba nie wypaliło, bo się nie chwalą...a szkoda bo wielu tu pewnie z niecierpliwością czeka na jakąś wiadomość.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jakby im wypalilo, to chwalenie sie sukcesem przed 5tysiacami uzytkownikow majacych aparaty nie byloby dobrym zagraniem marketingowym :mrgreen: :mrgreen:
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
mygosia napisał/a:
Jakby im wypalilo, to chwalenie sie sukcesem przed 5tysiacami uzytkownikow majacych aparaty nie byloby dobrym zagraniem marketingowym :mrgreen: :mrgreen:


Miliardem Internautów!
Wszak dział widoczny bez logowania ;)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
lRem napisał/a:
Miliardem Internautów!

Hmmm az tylu zna jezyk Polski ? ... niby są tłumacze google ale nie wierze że one poradzą sobie z tymi niuansami jezykowymi i zabawami słownymi jakie królują na forum ;-)
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
Spokojnie dadzą radę. Tak samo jak przy Japońskich newsach często cytowanych na forum ;)
 

kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
Panowie dopiero robią zakupy.więc jeszcze się nie rozkręcili :]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach