gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Trzeba zatem szyfrować informacje, tak aby wyszło, że np.sołtys-owi dobrze idzie sprzedaż samolotów (jak w tych tłumaczeniach wywiadów z japońskiego :mrgreen: ).
 

kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
Czyli są konkretne terminy składania wniosków,nie mogę teraz pójść i złożyć?


Na stronie Pup była taka wiadomość:

"Z uwagi na wysokość środków będących w dyspozycji, Urząd przyzna 13 dotacji (uwzględniając aktualnie obowiązującą maksymalną kwotę jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej)"


Czyli dla 13 osób z tego co zrozumiałem,przecież w takim mieście jak Wrocław 13 a pewnie składających 1000 małe szanse ... :shock:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
kabu, praktycznie w kazdym PUPie jest inaczej.
Idz do swojego i sie zapytaj.
Czasem sie czeka - potem sklada.
Czasem sie sklad - i potem czeka.
A czasem mowia, ze nie ma co skladac ;)
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
Ej, to zakupy, nie ciąża. Nie powinno to trwać 9 miesięcy :-P
 

kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
Może ich zamknęli za niepłacenie Vat'u i jakiś różnych przekrętów fotograficznych,typu zrobienie jakiemuś politykowi zdjęcia na golasa i wstawienie na portal matrymonialny ? :] Albo zwyczajnie stwierdzili że Pentax nie nadaję się do pracy i zmienili system a wraz z tym forum :]
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
To drugie ;-)
 

kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
Tak,przecież to oczywiste :] Ja też niedługo przechodzę na coś szybszego:]
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
No to napiszę coś od siebie. Pisząc wprost u mnie póki co zleceń za wiele nie ma (jeśli pominąć te dla znajomych to praktycznie wcale). Są szanse na sesje w okolicach maja, czerwca, ale pewności nie ma póki co. Innymi słowy "marketing kuleje".

Obrazowo opisując myślę, że to trochę podobnie jak przy zdawaniu egzaminów - są tacy, którzy nie umiejąc za wiele potrafią iść, jak to się mówi, przebojem i zaliczają czasami na 5.0. Są i tacy, którzy mają wiedzę, ale tej przebojowości im brak i czasami albo zaliczają gorzej albo wcale.

Na pewno trzeba zmienić myślenie - wcześniej fotografowało się dla siebie, dla przyjemności. Teraz dochodzi trochę różnych, różnistych obowiązków.

Nie tracę optymizmu jednak 8-)
 

kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
Może jakaś reklama lepsza? Więcej ogłoszeń na portalach ogłoszeniowych? Teraz okres studniówkowy- śmignięcie po szkołach z zostawieniem ulotki na tablicy ogłoszeniowej w szkole, przy okazji zdjęcia klasowe itp. - reklama ważna sprawa,bez tego ani rusz:] Dostałeś dotacje, jaki sprzęt zakupiłeś?:]
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
Jak lepsza, to raczej iść do szefostwa liceum z ,,czekoladkami'', skuteczniejsze :/
 

kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
Szkoda wszyscy zakładają działalność,wszystko jest jak na dłoni opisane jak to robić,ale mało kto się później na ten temat wypowiada jak to się ma w praniu :]
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
kabu, nikt nie chce konkurencji ułatwiać pracy :evilsmile:
 

kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
Ja na wakacje otwieram coś oficjalnie,tylko będzie inny system więc także nie wiem czy zdołam coś tu napisać:)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
kabu, nie zdołasz bo co?
zablokują Ci dostęp do forum za posiadanie C, N, S lub innych?
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
tatsuo_ki, nie mam więcej pytań :)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
prowadzę swoją firmę od ponad 3 lat.
tak długo jak ją prowadzę, myślałem żeby zająć się ślubami.
w 2008 roku zacząłem próby, darmowe zdjęcia u znajomych, w 2009 zrobiłem trochę zleceń.
Gdybym nie żył z innych rzeczy, to bym nie dał rady.

Żeby żyć z robienia ślubów - moim zdaniem - trzeba zacisnąć pasa na 2-3 lata, pracować na niskich bardzo stawkach i wypracowywać sobie popularność. Potem podnosić ceny itd.

Zlecenia przychodzą tutaj prawie tylko poprzez innych ludzi (zadowolonych klientów, znajomych itp). Mało jest zleceń złapanych przez ogłoszenie czy stronę www.
Po 2 latach widzę, że ktoś się do mnie co jakiś czas odezwie z pytaniem o wolny termin.

W różnych miejscach czytałem już o zostawianiu albumu u fryzjera który czesze do ślubów, u wizażystki czy florystki, sam reklamowałem się na portalach ślubnych i w google. Moje doświadczenia oraz opinie które czytałem pokazują, że to niewiele daje. To jest po prostu zamknięte koło - im więcej robisz - tym więcej masz zleceń (bo masz większą popularność). W to koło trzeba jakoś wskoczyć. Da się z całą pewnością - pytanie, czy ma się na to tyle samozaparcia.

pozdrawiam
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
w mnieszych miastach łatwiej niż w takim Poznaniu...
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
mdraht napisał/a:
w mnieszych miastach łatwiej niż w takim Poznaniu.


Chyba masz rację, nigdy o tym nie myślałem.
Z drugiej strony, w Poznaniu możesz wziąć za zdjęcia 2000-3000 tys, w małym miasteczku nie dostaniesz tyle.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
gilby napisał/a:
Zlecenia przychodzą tutaj prawie tylko poprzez innych ludzi (zadowolonych klientów, znajomych itp).

W związku z tym problemem jest opracowanie odpowiedniej oferty jak się startuje w tym biznesie. Z jednej strony wysokie ceny nie są dla klienta uzasadnione jeśli nie ma się dużego doświadczenia. Z drugiej strony niskie ceny na początku sprawiają, że z tego "niskiego" pułapu może być ciężko się odbić gdy "zlecenia przychodzą od zadowolonych klientów".

Niskie ceny na początku mogą sprawić, że tak będziemy postrzegani na rynku. Czy chcemy być postrzegani jako "tani proszek"? Jeśli ktoś działa w szarej strefie lub dorywczo być może nie robi mu to różnicy. Jednak gdy ktoś chce działać w tym biznesie na poważnie to nie jest to najlepsze rozwiązanie na dłuższą metę (pisząc w skrócie).

Jak więc wskoczyć w te tryby nie będąc postrzeganym jako "tani proszek"? Póki co mam kilka pomysłów tylko gorzej z wcieleniem ich w życie, z ich realizacją. Wymagają na pewno pewnego przygotowania w tym merytorycznego no i niestety czasu, którego jak zawsze brakuje.

[ Dodano: 2010-01-12, 16:33 ]
Aha. Poza tym trzeba mimo wszystko pamiętać, że "nie tylko ślubami ten biznes stoi" :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach