Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Moze pentax w reklamach powinien pisac ze jest to FMFC (Full Manual Focus Camera) ???
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
No wiec wykonałem parę prób z 77 w dziennym świetle i prawdę mówiąc są raczej takie same efekty :-/ . Na kilkanaście strzelonych fotek jedna trafiła bezbłędnie, przy jednej ostrość uciekła gdzieś daleko( może nie trafiłem). Muszę jeszcze popróbować, bo to chyba nie jest jeszcze dla mnie wiarygodne. Oto próbki:
Tutaj ostrzyłem na czarną kulkę łączącą barierki.
AF

Manual

Tutaj na tą małą buteleczkę. Zwróćcie uwagę na krople na poręczy.
AF

Manual

Tutaj AF całkowicie się zgubił, ale może nie trafiłem. Celowałem w kawałek białej planszy reklamowej wystającej zza cegieł.
AF

AFcrop

Manual

Manualcrop


To na razie tyle. Jutro może znajde wiecej czasu. Może uda mi się namówić kumpli jako modeli, to zobaczymy jak to wychodzi z żywym organizmem :-P

[ Dodano: 05-12-06, 18:19 ]
Kurcze, miała do mnie dzisiaj przyjść pożyczona Sigma 100-300/4 i figa :-( Okazało się, że do końca roku nie ma szans ją dostać. To też bym sobie przetestował na FF/BF :mrgreen: .
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ja tak samo, biorę jutro kadyszkę do pracy.

Póki co, po angielskiemu, ludzie żalą się tu:
http://forums.dpreview.co...thread=21105316

Wygląda na to, że problem jest bardzo losowy - ale często powtarza się FF z 77 Ltd.

A jak sie ma sprawa dokladnosci AF Z1p i 77 dla podobnych przyslon co ustawiales na K10d?
Alek
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek napisał/a:
A jak się ma sprawa dokladnosci AF Z1p i 77 dla podobnych przyslon co ustawiales na K10d?

Nie fociłem takim zestawem.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Alek napisał/a:
A jak się ma sprawa dokladnosci AF Z1p i 77 dla podobnych przyslon co ustawiales na K10d?

Nie fociłem takim zestawem.

Szkoda, jestem b ciekaw jak wlasnie z analogiem jest. Swoja droga, dobrze oceniasz dokladnosc Z1p ze szklami AF w trybie AF?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hm...przeglądając trochę fotek zrobionych wcześniej tym 77mm mam więcej trafionych, aniżeli tych złych. Tylko te dobre to zaczynają się od f 2.5. Koniecznie muszę w weekend wypstrykać parę "filmów" :-P na tej 77 Limited. Ech... , dzisiaj dopiero środa :-/
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
czy u was poprawnie wyświetla fotki testowe argawen-a? ja widzę tylko logo 24cośtam :cry:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tomecki - to bariera rodzicielska. Musisz przyłożyć do monitora dowód osobisty i na głos wypowiedzieć imię i nazwisko oraz podać NIP.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dodam, że chodzi o moje imię i nazwisko a NIP Micha.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
A ja mam tylko nip i pesel Krystyny z gazowni, pewnie się nie nada :-(
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
... czytany wspak.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
czy u was poprawnie wyświetla fotki testowe argawen-a? ja widzę tylko logo 24cośtam :cry:
U mnie wchodzi bez problemu. Przed wrzuceniem tych fotek sprawdziłem, czy wejdzie się z linków podanych przeze mnie.
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Jeżeli robicie testy na linijce to moze nie trafiać.
Postawcie cos w miejscu ostrzenia tak by było prostopadłe do osi obiektywu.
Optyczne pL stawia kartonik z szachownicą pod kątem 45deg.
Tu jest opis takiego testera i metody.
http://www.focustestchart.com/chart.html
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Czy tylko ja nie widzę testowych fotek :evil: to napewno jakaś prowokacja, Michu z Jarkiem dali mi żółtą kartkę i jak się okazuje działa ona także poza forum :shock: przyznajcie się bez bicia bo będę zmuszony przypiekać was rozgrzanym węglem ;-)
argawen, po kliknięciu w twoje miniaturki mam to:



a nie możesz wrzucić tu :http://imageshack.us
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
tomecki to wszystko przez Twój autoprtret. :-P :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spróbujmy
AF

Manual

crop z AF, ale tu mogłem ostrość zgubić. Celowałem w tą białą reklamę za cegłami.

Manual


[ Dodano: 05-12-06, 23:44 ]
Dobra, idę spać. Jutro o 5 rano wstaje. Zobaczymy jak wyjdą próby na żywych modelach :mrgreen:

[ Dodano: 05-12-06, 23:45 ]
Asus napisał/a:
Optyczne pL stawia kartonik z szachownicą pod kątem 45deg.
Z tym to jeszcze gorzej wychodzi, albo ja coś partole :-/
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Wielkie dzięki argawen, w końcu działa jak należy, widać juryzdykcja Jarka i Micha tam nie sięga.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rozładowałem baterię.
530 szczałów, głównie RAW, trochę RAW+, kilkadziesiąt jpgów, mnóstwo łażenia po menu, ostrzenia, włączania, wyłączania. Dużo przeglądania na LCD i usuwania. Praktycznie wszystko z SR. Dzisiaj na dworze, jak testowałem swojego frontfokusowego Limiteda, pokazała mi, że już chce do ładowarki, ale po powrocie do normalnej temperatury zrobiłem jeszcze kilkadziesiąt zdjęć.
Zamiennik Minoltowski pasuje jak najbardziej (dobrze jest mieć kumpla z D5D).

Z tym FF, to jeszcze muszę powtórzyć testy bez SR, ale wygląda na to, że mam stały, niezależny od niczego frontfocus, mierzyłem na focuscharcie - przy 50mm @1.7 i 77mm @2.0 - i punkt ostrzenia wypada mi mniej więcej na skraju GO, która w warunkach testowych wynosiła ok. 1cm. Jak pokazały testy w terenie, spokojnie da się z tym żyć i robić zdjęcia.
Co ciekawe, ostrząc manualnie jest trochę lepiej, ale niewiele... też FF (jedna próba na cztery trafiona idealnie w punkt).
Na 35/2 FF też mam, ale tu, ze względu na większą GO - jest on całkowicie pomijalny (nie robię nim zdjęć z 30cm).

W sumie to chyba dla mnie dobrze, że problem jest dokładnie powtarzalny i niezależny od niczego - wtedy wystarczy chyba w serwisie coś tam podkręcić i będzie hulać, tak myślę. Zobaczymy, co na to Pentax.

Nie wytrzymałem i zrobiłem też testy DSem. Wszystko w punkt.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pomyliłem wątki :oops:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie wytrzymałem i zrobiłem też testy DSem. Wszystko w punkt.
- zamien AF na tego z DS-a :-P

A tak na serio to koniecznie napisz jaka jest reakcja serwisu pentaxa

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach