dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Tym wątkiem ostudziliście moje zapały na K10D...
Nie odbierzcie tego jako złośliwość ale jakoś tak miałem przeczucie że im mniej skomplikowanych mechanizmów w aparacie tym lepiej...
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
...a ja to odbieram jako typową przypadłosć lustrzanek. Chociaż miałem cichą nadzieję, że tego K10D nie będzie miał. Mam nadzieję że Pentax szybko poprawi to i bedzie przynajmniej statystycznie jak u innych.
Ma to Canon, ma to Nikon. Tylko niewielka częśc przedstawionych w testach ich obiektywów trafia w 100% w cel. W najlepszym przypadku jest to od kilku do kilkunastu procent nietrafionych ostrzeń, które należy przyjąć za zadawalające. Do tego dochodzi grupa obiektywów które maja stały FF/BF.

Testy na optyczne.pl o tym świadczą.

http://www.optyczne.pl/index.php?test=all
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Po raz któryś tam zapytuje czy problemy FF\BF dotknęły również użytkowników kasetki?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
o raz któryś tam zapytuje czy problemy FF\BF dotknęły również użytkowników kasetki?
Kurcze, przecież moje wypociny dotyczą Kasetki
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Moze chodzilo o uzytkownikow nabywajacych K100D czy K10D przy uzyciu kasetki z gotowka, a nie kupujacych na raty?. Jak nabywca na raty - to ma FF - a jak za gotowke, to ma BF :mrgreen:

BTW, gdzie zgubilem linka, gdzie na swojej www uzytkownik wypasionego Canona mial tabelke, z ktorej wynikal wstrzasajacy wynik pomiaru - wiecej jak 50% fot przy uzyciu AF nie trafiala w cel - tak wynikalo z jego statystyki.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Kurcze, przecież moje wypociny dotyczą Kasetki

:shock: o fu..., kur...., kurde chciałem powiedzieć, argawen, ja cały czas myślałem że masz kadyszkę, no to teraz to już wogóle mam doła :-x
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
a czy rodzaj pomiaru, tzn. jednym czujnikiem albo wielopolowo ma wpływ na wyniki pomiaru?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dialer napisał/a:
Tym wątkiem ostudziliście moje zapały na K10D...

Nie dziwię się. Ale, tak jak już napisali - z tym musi się liczyć każdy, kupujący DSLRa, jakiegokolwiek. Pomijając Canonierów i Nikoniarzy - podobne problemy mają użytkownicy też DS, K100D.
dialer napisał/a:
Nie odbierzcie tego jako złośliwość ale jakoś tak miałem przeczucie że im mniej skomplikowanych mechanizmów w aparacie tym lepiej...

A jaka to złośliwość - toż to świynta prowda.

Jeszcze jedno - wczoraj (po ponad roku) zauważyłem w DS, że centralny punkt ostrości nie jest centralnie w środkowym kółku (spota), ale minimalnie przesunięty w prawo... :shock:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
kurde chciałem powiedzieć, argawen, ja cały czas myślałem że masz kadyszkę, no to teraz to już wogóle mam doła :-x
he he, chciałbym :mrgreen: Ale takiej kasy za Kadyszke nie dam, w życiu(4000)

[ Dodano: 06-12-06, 16:29 ]
sołtys napisał/a:
a czy rodzaj pomiaru, tzn. jednym czujnikiem albo wielopolowo ma wpływ na wyniki pomiaru?
Nie wiem, zawsze wykorzystuje środkowy czujnik.

[ Dodano: 06-12-06, 18:16 ]
Tok'Ra napisał/a:
a jak za gotowke, to ma BF :mrgreen:
Tutaj trafiłeś :mrgreen:

[ Dodano: 06-12-06, 18:27 ]
Co się tyczy prób z żywym organizmem, to różnie, ale więcej trafionych. Nie ma różnicy, czy jest SR ON czy OFF. Wziąłem sobie jutro wolne, to będzie czas na totalne przestrzelenie.
Jarek Dabrowski napisał/a:
Co ciekawe, ostrząc manualnie jest trochę lepiej, ale niewiele... też FF
u mnie z MF jest OK, zdarzały się pudła, ale to normalne.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Co ciekawe, ostrząc manualnie jest trochę lepiej, ale niewiele... też FF

:shock: myślałem że FF/BF to choroba dotycząca AF. To od czego tak naprawdę zależy ta przypadłość?
Jarek Dabrowski napisał/a:
z tym musi się liczyć każdy, kupujący DSLRa, jakiegokolwiek

A film SLR-ów to nie dotyczy?
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
Wytłumaczenie dla występownia FF/BF zarówno przy AF jak i MF jest tylko jedno: nie pokrywają się tory optyczne. A mamy ich przecież aż 3. Jeden, gdzie światło pada na matrycę, drugi - na matówkę i 3ci na czujniki AF. A dokładniej chodzi o ich różne odległości od ogniska obiektywu. Tak sobie wydumałem i chyba słusznie...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
valdi99, no ale mam nadzieję że to można jakoś wyregulować??
Coś mi sytuacja przypomina ś.p.KM d7d :-/
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
zorzyk, tylko Ciekawe czy ktoś to już z kadyszką ćwiczył? i czy jak podkręcisz na jedym szkiełku czy na drugim będzie dobrze? ktoś tu niedawno zasiał plotkę o celowo skopanym sofcie AF :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
ktoś tu niedawno zasiał plotkę o celowo skopanym sofcie AF
- no ....wlasnie ja slyszalem ze cyklisci z alkaida sie dogadali i na naszym kontynencie jako 5,4,3 i 2 kolumne wyslali agentow mossadu zeby zgwalcili agentow CIA ktorzy przekazuja inforamcje GRU.......
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
- no ....wlasnie ja slyszalem ze cyklisci z alkaida się dogadali i na naszym kontynencie jako 5,4,3 i 2 kolumne wyslali agentow mossadu zeby zgwalcili agentow CIA ktorzy przekazuja inforamcje GRU.......
Fafniak, chcesz zdobyć platynową spację?
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
If autofocus is so great, why have the autofocus camera makers come out with "focus bracketing"? :mrgreen:

http://medfmt.8k.com/third/af.html
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
tomecki napisał/a:
mam nadzieję że to można jakoś wyregulować?


A można, Zorzyk podał linka co i jak. Opis na dpreview.

Od spodu korpusu są 3 śrubki regulujące, sęk w tym, że nikt nie wie na pewno, która dokładnie od czego... dlatego przestawiłem wszystkie o równy kąt obrotu. Pomogło i to bardzo, nietety nie ze wszystkimi szkłami, ale znaczna większość (tych najważniejszych dla mnie) ostrzy mi teraz w punkt, lub prawidłowo ostrość potwierdza. Ale nadal coś jest na rzeczy, bo przy manualnym ostrzeniu nadal mam lekki BF, niby akceptowalny, ale mnie wnerwia!
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
valdi, żeby się tylko nie skończyło tak, jak u mnie, gdy zacząłem regulować tzw. skos głowicy w magnetofonie :mrgreen: rozregulowałem na amen i przy każdej taśmie musiałem sobie kręcic :mrgreen: :mrgreen:
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
 
zorzyk napisał/a:
żeby się tylko nie skończyło tak, jak u mnie, gdy zacząłem regulować tzw. skos głowicy w magnetofonie


Magnetofon załatwiłem sobie identycznie, jak ty

Jednak z DSem poszło mi lepiej.

[ Dodano: 2006-12-07, 10:54 ]
A propos - pomóżcie mi wybrać - żeby nie być offtopic, założyłem osobny wątek

http://manufactura.home.p...opic.php?t=2045

[ Dodano: 2006-12-07, 10:59 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
wczoraj (po ponad roku) zauważyłem w DS, że centralny punkt ostrości nie jest centralnie w środkowym kółku (spota), ale minimalnie przesunięty w prawo... :shock:


Jarek - a jak to sprawdzić?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach