Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Normalny telekonwerter nic nie zmienia w odległości na jaką ostrzy obiektyw podpięty do body za pośrednictwem tego konwertera. A z takimi dość egzotycznymi konwerterami to różnie może być ;-)
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
wufel napisał/a:
czy ten telekonwerter ostrzy w nieskończoność bo mam Vivitar 2X makro fokusing telekonwerter i brakuje mi czasem kilku metrów żeby coś wyostrzyć dlatego jestem ciekaw czy telekonwertery tak mają czy makro ma inne parametry

ma ten konwerter (wersja ze stykami), oczywiscie ostrzy na nieskonczonosc (uzywalem z 35/2, 50/1.7, 85/1.4, 200/2.8, sigma 70-200/2.8 - bez problemow w calym zakresie, tylko upewnij sie czy go max skreciles (makro na zero) jesli chcesz go uzyc jako zwiekszenie zakresu tele dzialajace w calym zakresie (zakladam ze samo szklo ktore podpinasz do tego tc ostrzy na nieskonczonosc bez problemow)
pozdrawiam
kp
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Miałem kiedyś identyczny telekonwerter (chyba nawet jeszcze leży gdzieś w szafie) i problemów z ostrzeniem na nieskończoność nie było. Ten konwerter to połączenie telekonwertera z helikoidalnym pierścieniem pośrednim. Kręcąc pierścieniem ostrości na konwerterze powodujesz dodatkowe odsuni ecie obiektywu od konwertera co zwiększa skalę odwzorowania. Biała skala pokazuje skaęa odwzorowania dla dołączonego standardu 50mm naostrzonego na nieskończoność, niebieska skalę odwzorowania po naostrzeniu tego samego obiektywu na 0.45m (minimalna odległość ostrzenia wielu obiektywów 50mm Pentaxa).
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
jutro jeszcze raz sprawdzę z ta ostrością ale wydaje mi się że miałem ustawienie oo i musiałem podejść do obiektu żeby można było złapać ostrość,czy sprzęt kenko to też "egzotyka"
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
wufel napisał/a:
czy sprzęt kenko to też "egzotyka"

nie, od zawsze robia konwertery.
pozdrawiam
kp
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
niestety ale dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz ten konwerter i niestety nie ostrzy w nieskończoność,macie jakieś pomysły czy ten Vivitar tak ma :-(
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
wufel napisał/a:
macie jakieś pomysły czy ten Vivitar tak ma

sprawdz z innym szklem, jesli story sie powtorzy, tzn Twoj egzemplarz 'tak ma'
pozdro
kp
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
sprawa ostrzenia w nieskończoność załatwiona,rozebrałem pomyślałem i dałem do przetoczenia koledze,1,5mm.zrobiło swoje konwerter ostrzy w nieskończoność,myślę że ktoś wcześniej przy nim majsterkował bo były ślady piłowania a może ktoś składał z kilku jeden :?: i dlatego nie pasowała odległość soczewki od matrycy ale teraz jest ok :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach