cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
  Obiektywy kitowe do kasetki
Witam wszystkich i przepraszam jeżeli powtarzam oklepany temat - przeglądałem forum ale nie znalazłem wyczerpujących odpowiedzi :) Pytanie jest proste i lamerskie: przymierzam się do zakupu K100d i zastanawiam, który kit wybrać. Docelowo wywalić mogę na całość jakieś 3,5k zł. Myslałem nad tym: http://www.pstryk.pl/opis.php/5741 ale o ile SMCP-DA 18-55mm nie budzi wiekszych zastrzeżeń, o tyle ciekaw jestem opinii nt tego drugiego obiektywu (SMCP-DA 50-200 f/4-5.6 ED). A może macie jakieś sensowniejsze propozycje spożytkowania tej kasy, przy założeniu że ma to być k100d plus możliwie uniwersalny zakres ogniskowych (focę głównie na wyjazdach, bardzo amatorsko - co nie znaczy że nie zależy mi na jakości ;)

Z góry dzięki i pozdrawiam

Jacek
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
cheshirecat75 napisał/a:
który kit wybrać
masz rację, oklepane - z dwóch możliwości jakie bierzesz pod uwagę chodzi ci o szkło dedykowane pod cyfrę a nie zwykły standard. Jeśli standard to 18-55 (przyzwoity za tę cenę), jeśli masz kasę kup 16-45. Co do zakupu 50-200 : to niezły początek dwa szkła jednej serii-to lepsze niż 2mm w dół. 18-55 vs 16-45 nie wiem, bierz dwa nowsze.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hm... DA 18-55 jest co najmniej dobry, a według testów prównawczych z DA 16-45 jest bardzo dobry (róznica w cenie +/- 2000 zł). Natomiast można sądzić, że DA 50-200 nie odbiega od jakości 18-55, więc moim zdaniem oba te obiektywy dadzą pokrycie od 28 do 300 mm. Osobiście nie mam tego 50-200, z drugiej strony rzadko mam potrzebę wyjścia powyżej 100 mm, wtedy używam starego F 35-105. Subiektywnie oceniam, że ten F 35-105 jest ostrzejszy od 18-55, ale za to zaczyna sie dopiero od 52 mm (35 * 1.5) 8-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tref, chyba wciąż lekko skacowany jesteś. Cheshirecat75 nie obawiając się jakości 18-55, chce kupić zestaw z dualkitem. I dlatego pyta o to tele.
Z tego, co pobieżnie się orientuje, jest to całkiem niezłe szkło. Jarek gdzieś nawet dawał sample z niego. Sądzę, że w tej cenie to będzie całkiem miły i kompaktowy zestaw: lekki i o zadawalającej Cię jakości.
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
Cytat
porównujesz dwa różne szkła (różne ogniskowe) - skąd mam wiedzieć co fotografujesz i co Ci potrzebne?


Nieścisle się wyraziłem. Potrzebne mi w zasadzie oba szkła (docelowo chciałbym miec do dyspozycji zakres ogniskowych 27-350, po przeliczeniu oczywiście). Natomiast o ile standardem 18-55, z tego co widziałem, ludzie się posługuja i nie narzekają, o tyle chętnie wysłuchałbym opinii nt tego drugiego szkła SMCP-DA 50-200 f/4-5.6 ED. Fotografuje głównie portrety i krajobrazy i trochę takiej reporterki podróżniczej, więc podstawowym obiektywem na pewno byłby 18-55 (przy czym do portretów mam jeszcze miłe szkło manualne SMC A 1:2,8, 135 mm). AF z ogniskowa od 70mm w górę byłby dla mnie przydatny, ale chciałem usłyszeć opinie, czy ten kitowy wart jest żeby go kupic.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tref, chyba wciąż lekko skacowany jesteś. Cheshirecat75 nie obawiając się jakości 18-55, chce kupić zestaw z dualkitem. I dlatego pyta o to tele.
Z tego, co pobieżnie się orientuje, jest to całkiem niezłe szkło. Jarek gdzieś nawet dawał sample z niego. Sądzę, że w tej cenie to będzie całkiem miły i kompaktowy zestaw: lekki i o zadawalającej Cię jakości.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
chyba wciąż lekko skacowany jesteś
chyba masz rację

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach