Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Olympus składa broń - koniec wojny na megapiksele
Olympus składa broń - koniec wojny na megapiksele

Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy ale wydaje mi się, że jest to też efekt ograniczenia jaki niesie za sobą 4/3. Zakopując topór w tej bezsensownej wojnie, poprawiając zakres tonalny, kolorystkę i szumy Olek może z dnia na dzień zacząć oferować w nowych modelach jakość obrazu lepszą od konkurencji, która nadal % więcej przykłada się do ilości megapikseli. Tylko jak to przyjmie Kowalski? Dla niego 15MP będzie zawsze lepsze od 10MP... Zacznie się stopniowe uświadamianie?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Brawa dla Olka! :-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Wydaje mi sie, ze bedzie tak jak ze skanerami. Amatorskie skanery zatrzymaly sie kiedys na ok 3000 dpi i od tamtej pory raczej nikt nie przywiazywal uwagi do rozdzielczosci przy wyobrze skanera. Mysle, ze inne firmy zrobia to samo. Po cholere tak naprawde komukolwiek wiecej pikseli niz to, co oferuja aktualne matryce?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Po cholere tak naprawde komukolwiek wiecej pikseli niz to, co oferuja aktualne matryce?

Do zastosowan amatorskich nie widze sensu wiecej niz 12mpix. No chyba, ze ktos ptaki robi i music mocno kadrowac zdjecia ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Pan Kowalski, o którym mówiłem wyżej :lol: On MUSI mieć te MP bo inaczej wychodzą mu źle zdjęcia... albo brak mu pełnej klatki :mrgreen:

Cytat
brt | 2009-03-06 10:54:13
Cóż, Olympus zawsze był do tyłu jeśli chodzi o ilość piksli. Jak się nie udało dogonić konkurencji to odwracają kota ogonem...

 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
dan napisał/a:

Do zastosowan amatorskich nie widze sensu wiecej niz 12mpix. No chyba, ze ktos ptaki robi i music mocno kadrowac zdjecia ;-)


A po wykadrowaniu okaże się i tak, że zdjęcie poruszone albo nieostre :)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Tak, tylko, ze te piksele nie sa potrzebne fotografii pana Kowalskiego, tylko instynktowi zdobywcy pana Kowalskiego, ewentualnie ego tegoz pana, co na jedno wychodzi :-) Chciec to nie zawsze znaczy potrzebowac ;-)
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
No i w końcu micro 4:3 bez lustra będzie rządzić światem, IMO w ciągu 5-10 lat entry level lustrzanki niezależnie od posiadanego live view i możliwości kręcenia filmów oddadzą rynek wynalazkom typu Panasonic G1/GH1
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Moim zdaniem tytuł "składa broń" został niezbyt trafnie dobrany, gdyż sugeruje poddanie się lub wręcz porażkę. Moim skromnym zdaniem taką odważną decyzję należy rozpatrywać w kategoriach zwycięstwa. Brawo dla Olka.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
nie sa potrzebne fotografii pana Kowalskiego, tylko instynktowi zdobywcy pana Kowalskiego

Ja mam taka obserwacje, ze to cecha narodowa Polakow.

Jaki jest najbardziej popularny samochod rodzinny w Polsce? 4-drzwiowy sedan z zacieciem sportowym (koniecznie na duzej feldze - lepiej przeslizguje sie po dziurach i swietnie trzyma sie w koleinach ;-) )

A rower do miasta? XC full suspension.

Narty do jazdy rekreacyjnej? Fischer Word Cup SL.

Itd. ;-)

[ Dodano: 2009-03-06, 11:13 ]
A! Zpomnialbym!

Ruter bezprzewodowy do kawalerki? Linksys WRVS4400N ;-)
 

Zybi_S  Dołączył: 26 Sty 2009
Witam

A problem chyba jest tu:

System OLYMPUS'a 4/3 ma matrycę o fizycznej wielkości 17,3 x 13 mm
17,3 x 13 = 224,9
Matryca PENTAX'a 23,4 x 15,6 mm
23,4 x 15,6 = 365,04

365,04/224,9 około 1,623

Marketingowo podaje się ilość pikseli na całej matrycy.

Gdy obie matryce mają taką samą ilość pikseli - matryca OLYMPUSA ma wyraźnie większą gęstość upakowania pikseli (co powinno dać większe szumy)

Np. 10Mpikseli OLYMPUS'a to ponad 16Mpikseli dla PENTAX'a
14 Mpikseli PENTAX'a to około 8,63 MPiksele dla OLYMPUS'a

Marketingowo muszą upakować wyraźnie gęściej piksele na swoich matrycach.

Pozdrawiam
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dan napisał/a:
A! Zpomnialbym!

Ruter bezprzewodowy do kawalerki? Linksys WRVS4400N ;-)

brawo dan :!:

o ja biedny, w kawalerce mam Netgeara typu "ustaw i zapomnij" zamiast Linksysa :-P



a co do Olka, to brawa, może P też pójdzie tą drogą

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zybi_S napisał/a:
Marketingowo muszą upakować wyraźnie gęściej piksele na swoich matrycach.

Teraz juz nie musza :-P
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
dan napisał/a:
A rower do miasta? XC full suspension.

Narty do jazdy rekreacyjnej? Fischer Word Cup SL.


Tak, to się da zauważyć (choć, kiedy ostatnio byłem na nartach, to królowały wypasione sportowe atomiki).
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
taki koniec był do przewidzenia , mimo że pierwszą moją cyfrówką był olympus c770 ( lubiłem ich ) , to przy przejściu na system dslr , szukałem firmy z przyszłością . Technologia 4/3 od początku wydawała mi się raczej mało rozwojowa . Teraz prawie cała para marketingowo produkcyjna olka pójdzie w mikro , a w laboratoriach może już pracują nad zaadoptowaniem pełnej klatki do systemu 4/3 :evilsmile: . Nie ma zmiłuj muszą coś wymyślić , ponieważ patrzeć jak w najbliższym czasie zobaczymy prawie 20 mega na DX/APSC .
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
pikolo napisał/a:
to przy przejściu na system dslr , szukałem firmy z przyszłością
Rozumiem, ze ilosc pikseli jest kluczowa dla twojej przyszlosci fotograficznej?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
pikolo, Olympus ma przed soba swietlana przyszlosc.. to jedna z najmadrzejszych decyzji ogolnofotograficznych na rynku w ostatnim czasie.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Cytat
Rozumiem, ze ilosc pikseli jest kluczowa dla twojej przyszlosci fotograficznej?

sory ale nie do końca mnie zrozumiałeś ( albo rozumiesz , sory za sarkazm ) , nie da się dwóch rzeczy od siebie oddzielić , przyszłości rozwoju firmy i swojej jeżeli wchodzi się w jakąś technologię , chyba że kogoś stać na skakanie pomiędzy systemami dslr . To co napisałem były i są tylko i wyłącznie moje odczucia , ja uważam że lepszym wyjściem był mój zakup lustrzanki pentaxa niż olka.

Cytat
pikolo, Olympus ma przed soba swietlana przyszlosc.. to jedna z najmadrzejszych decyzji ogolnofotograficznych na rynku w ostatnim czasie.

ja lubię olympusa ze względu na sentyment , to znaczy lata spędzone z małpką olympus c770 . A przetrwa wszystko dlatego że jego główny dochód to cyfrowe kompakty.

Cytat
to jedna z najmadrzejszych decyzji ogolnofotograficznych na rynku w ostatnim czasie
można dyskutować , ja nie będę , czas pokaże co się urodzi na rynku foto . Można przecież wyprodukować lusterko na przykład z matrycą 18 mega i dać też możliwość robienia zdjęć z sRAWami w rozdzielczości 10 mega , tak robi kanon . :-B dla wszystkich proroków i guru :D

PS idę do pracy :/ będę po dwódziestej trzeciej @.O
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Co jest potrzebne ludziom do robienia zdjec? SYSTEM :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:lol:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pikolo napisał/a:
Można przecież wyprodukować lusterko na przykład z matrycą 18 mega i dać też możliwość robienia zdjęć z sRAWami w rozdzielczości 10 mega , tak robi kanon .

ale taka możliwość magicznie nie zmniejszy gęstości upakowania matrycy niestety

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach