k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
maser jak chcesz to włącz sobie zdjęcia seryjne i podłącz aparat pod zasilacz :evilsmile:
Chodzi o jakość zdjęć a nie ilość :D
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
:-) Wiem, kompaktem taką ilość zrobiłem w miesiąc.
Teraz już jest znaaacznie spokojniej.
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
maser napisał/a:
:-) Wiem, kompaktem taką ilość zrobiłem w miesiąc.
Teraz już jest znaaacznie spokojniej.

Bez przesady, ja 9000 ledwie w 2 lata wycpykałem. Pytanie : co ty z nim robiłeś??? :mrgreen:
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
reastdignity napisał/a:
co ty z nim robiłeś??
Pstrykał... robił wszystkim i wszystkiemu... :lol:
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
No cóż, to były raptem dwa obozy, targi pewnego rodzaju sprzętu, impreza po nich etc....
:mrgreen:
Da się. jak się człowiek spręży a tematów sporo.
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
maser napisał/a:
Sprawdziłem u siebie.
Pierwsze zdjęcie 214 klapnięć migawki (testują ?) teraz po roku niecałe 8 tysięcy zdjęć.
Dobry czy zły wynik?


Chyba słabo ;) K7 mam od października a jest chyba ponad 20000 klapnięć.
K10 poszedł po dobrych dwóch latkach ze stanem 75000 i nic mu nie dolegało.
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
A bo tak sobie pstrykam. Powolutku, może mniej po cichutku, jakoś nie mam parcia na ilość lecz jakość.
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
 
maser napisał/a:
A bo tak sobie pstrykam. Powolutku, może mniej po cichutku, jakoś nie mam parcia na ilość lecz jakość.

Odczyt z dnia dzisiejszego - 49004, jak tak dalej pójdzie to do końca roku dobiję do 100000
 

amdman_24  Dołączył: 16 Lip 2010
Aparat mam od 19.07.2009r, gdy go kupiłem z FJ miał na liczniku 243, teraz pokazuje że mam 17750! :shock: , kurcze jak tak dalej pójdzie do dość szybko go zajade :-? , ciekawe bo z licznika w aparacie wynika że zrobiłem 16250, widać że z liveview korzystało się częściej niż sądziłem.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
raczej z podglądu GO - algorytm to też wlicza...
 

amdman_24  Dołączył: 16 Lip 2010
pawgra napisał/a:
raczej z podglądu GO - algorytm to też wlicza...


:shock: Jesteś pewny ?, przecież podgląd GO nie wyzwala migawki, tylko przymyka przysłonę do wartości w jakiej zamierzam wykonać zdjęcie, ciemnieje obraz na matówce to wszystko, przy okazji widzę czy kwiatek będzie w całości ostry...Tylko że jak to policzę z LV skorzystałem max 100-150...Mimo to i tak chyba za dużo tych zdjęć robię...
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
amdman_24, nie pamiętam dokładnych nazw ale tak jak piszesz jest przy podglądzie mechanicznym a możesz ustawić cyfrowy i wtedy robiona jest fotka, która nie jest zapisywana i podgląd masz na LCD.
 

amdman_24  Dołączył: 16 Lip 2010
deckard napisał/a:
amdman_24, nie pamiętam dokładnych nazw ale tak jak piszesz jest przy podglądzie mechanicznym a możesz ustawić cyfrowy i wtedy robiona jest fotka, która nie jest zapisywana i podgląd masz na LCD.


Nigdy z tej funkcji nie korzystałem, nie licząc sprawdzenia jak to działa, dla mnie jest to zupełnie nieprzydatne...Tak czy siak migawka jest wyzwalana, wolę zrobić pełnoprawne zdjęcie. Korzystam przeważnie z poglądu w wizjerze, sporadycznie z cyfrowego, jak np. nie mam zamiaru położyć się na ziemi aby zrobić zdjęcie np. ślimakowi czy marcowemu kwiatkowi , tu przy okazji widzę że LV musi iść w parze z odchylanym ekranem, np. jak w E620 [wybierałem właśnie między E620 a SGx20, czasem myślę że mogłem go kupić :-/ ]
 
Emilia  Dołączyła: 25 Sie 2010
Witajcie, odświeżam temat. To mój pierwszy post i pierwszy pentax... będzie, bo jutro odbieram używanego K200d kupionego na allegro. Nie wiem, czy nie podchodzę paranoicznie, ale zamierzam sprawdzić przebieg migawki; sprzedawca podaje ok 9k. Tak więc zabieram laptopa, sczytam zdjęcie i... czy czekają mnie jakieś niespodzianki? Z tego co przeczytałam w tym wątku zdarzają się problemy ze znalezieniem/odczytaniem przebiegu. Nie mam żadnego zdjęcia zrobionego k200, nie mam więc jak sprawdzić, czy PhotoMe 0.79, który sobie ściągnęłam, pokaże co trzeba. Może ktoś z Was mógłby wystawić takie zdjęcie na próbę? Czy zadziała dla jpgów, czy muszę sprawdzać raw?
Dzięki za pomoc! :)
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Wczytujesz RAWA do PhotoMe i pod wartością Shutter Count masz aktualny przebieg.
Zaraz wrzucę jakiegoś rawa na serwer i podam ścieżkę to sobie sprawdzisz.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Emilia napisał/a:
Czy zadziała dla jpgów
Zadziała
 
Emilia  Dołączyła: 25 Sie 2010
Dziękuję, już sprawdziłam na zdjęciu od k33la, działa :) Jutro chwila prawdy ;)
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Emilia napisał/a:
Czy zadziała dla jpgów, czy muszę sprawdzać raw?

Zadziała, ale musi to być plik nietknięty przez żadne oprogramowanie...
 
Emilia  Dołączyła: 25 Sie 2010
Ok, test wypadł pomyślnie (<11 tys. zdjęć). No to mam K200d.
Dziękuję za pomoc :)
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Emilia teraz to czekamy na fajne zdjęcia :D
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach