Emilia  Dołączyła: 25 Sie 2010
Nie chcę offtopować, ale krótko napiszę ;) Dziś ruszam na Podole, z upatrzonymi miejscówkami na foto (stare wsie, cmentarze, zamki no i przyroda). Na razie przegryzam instrukcję, parę rzeczy mnie przerasta, tak że dziękuję Wam jeszcze raz za pomoc i trzymajcie kciuki. Oby ten kloc (sporo waży, jeszcze z gripem) mnie nie przerósł ;)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Emilia, dobrze masz, u mnie leje od rana. I się na zanosi coby miało przestać. A miałem skoczyć do ogrodu dendrologicznego dzisiaj (trafiło mi się wolne) - a tak idę do Kina ratować czas SALTem...
 
Tadam  Dołączył: 26 Sie 2010
Witam,
Mam pewien problem. Niedawno kupiłem Pentaxa K10D na allegro i chciałem sprawdzić jego przebieg programem PhotoMe (wersja 0.79). Niestety nie pojawia mi się pozycja shutter counter :-( . Powinna ona znajdować się w zakładce "Manufacturer notes", a u mnie tej zakładki brak ( są tylko : Image, Additional Image Data (1), Additional Image Data (2), Camera). Czy ktoś ma jakiś pomysł? Dodam, że wersja firmware to 1.30.
Proszę o pomoc ;-)
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
Tadam napisał/a:
Witam,
Mam pewien problem. Niedawno kupiłem Pentaxa K10D na allegro i chciałem sprawdzić jego przebieg programem PhotoMe (wersja 0.79). Niestety nie pojawia mi się pozycja shutter counter :-( . Powinna ona znajdować się w zakładce "Manufacturer notes", a u mnie tej zakładki brak ( są tylko : Image, Additional Image Data (1), Additional Image Data (2), Camera). Czy ktoś ma jakiś pomysł? Dodam, że wersja firmware to 1.30.
Proszę o pomoc ;-)

A załadowałeś surowe zdjęcie czy jakieś ulepszone np: przez fotoszopa, bo jeśli tak to brak tych informacji ??
 
Tadam  Dołączył: 26 Sie 2010
Nic nie było ulepszane, ani edytowane. Ładowałem prosto z aparatu, a także zrzucając na kompa, bez żadnego efektu :(
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zarzuć zdjęciem na maila opiszon (małpiszon) pentax.org.pl
 
Tadam  Dołączył: 26 Sie 2010
opiszon napisał/a:
zarzuć zdjęciem na maila opiszon (małpiszon) pentax.org.pl

Już poszło
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dobra, chyba wiem w czym problem

dostałem od Tadam RAWa DNG, wywołałem w RawTherapee

w exifie rzeczywiście nie ma pozycji shutter count, nie ma też wielu innych (właściwie większości) pozycji z exifa

jest za to wpis "manufacturer - www.marzecino.com", czyli że w podmiotowej kadyszce znajduje się szeroko znany i niepolecany zhackowany firmware z polskim menu

jak widać, wycina on większość exifu z pliku :-o

jakby ktoś chciał zobaczyć, to oryginał po kliku w miniaturę
 
Tadam  Dołączył: 26 Sie 2010
A jak mogę zmienić firmaware na inny, oryginalny?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
http://pentax.org.pl/view...r=asc&start=100 tu są linki i opisy jak wrócić do 1.10 tyle ze dotyczylo to oryginalnego 1.30 , czy ktos ćwiczył na tym zhakowanym nie wiem , zawsze jest jakies ryzyko .
Opiszon a próbowałeś innym programem -exiftool chyba też czytał przebieg - może ten zhakowany firmware nie kasuje danych a tylko PhotoME nie potrafi go przeczytać , bo to nie za ciekawe jeśli fizycznie kasuje :-/

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a po co wracać do 1.10 :?: wystarczy chyba zmienić na 1.31 - ten to powinien się na dowolną wersję nałożyć (nawet na obie hackowane)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Może się nałoży , ciekawe czy ktoś próbował .
 
Tadam  Dołączył: 26 Sie 2010
Wielkie dzięki opiszon za poświęcony czas i dobre porady.
Wgrałem ten firmware i już pokazuje mi wszystkie dane :-) .
Gość na aukcji podawał, że przebieg to 15-20 tys., a okazało się że jest 11800, więc jestem podwójnie szczęśliwy.
Jeszcze raz dzięki
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Coś ostatnio ci sprzedawcy z Alledrogo zawyżają przebiegi ,moja K10 miała mieć 1800 a według PhotoMe miała 29 ,widocznie kadyszki jak wino. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
roket, no tak, ale twoja miała zmienianą płytę główną, jeżeli dobrze pamiętam
widocznie na poprzedniej było 1800 przebiegu, a przecież migawki pewnie w niej nie wymienili :-P
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
Heh, nudziło mi się, więc pobawiłem się menu serwisowym w k10d i co? W kadyszce nie dość, że można sprawdzić ilość klapnięć, to jeszcze jest nawet termometr :mrgreen:

Włączamy debug mode, wchodzimy do menu aparatu wybieramy zakładkę set-up, strzałeczka do góry - taka sama procedura jak przy korekcie AF, z tym że teraz wybieramy opcję capture/system test i uzupełniamy pola test item dowolnymi liczbami, byle tylko pozycja test item1 czyli druga od góry miała przypisaną wartość 1 - czyli np wpisujemy od góry 01000 i wciskamy ok. Wyświetla się nam ekran gdzie na czerwonym tle literki RLS oznaczają przebieg (można sprawdzić - zobaczyć jaka jest liczba, zrobić parę klapnięć, uruchomić ekran jeszcze raz i liczba nam się odpowiednio zwiększy), zaraz obok jest pozycja temp i można sprawdzić jaka jest temperatura elektroniki i jeśli komuś się chce to zbadać zależność szumów od temperatury z dokładnością do 1 stopnia C :mrgreen:
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
temperaturę masz w Exiafach przecież.
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
Thadeus, nigdy nie miałem potrzeby aż tak grzebać w exifie, więc nie wiedziałem.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
A moja "kasetka" 4810 kliknięć i do sprzedania.... :-)
A K-5 ma 299 kliknięć z czego jakąś 100 ja zrobiłem... :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach