jungli
[Usunięty]
sunshine,

Kup sobie Intertechniki MDS 05 albo 06, do tego jakies tweeterki dobre, glosnik przeciazalny pod dobrym radiem zagra ok, a rozwinie skrzydla pod malym piecykiem, w razie co wal na PW, kiedys tego sie troche robilo lacznie z kinem domowym:) ew. mozesz poszukac jakis Tec-ow uzywanych, jesli melomanem nie jestes, to wystarczy jakis Hertz albo wyzszy Pioneer, w kazdym razie sluze pomoca.

hej
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
sunshine napisał/a:
Co do mat wygłuszających (bitumicznych) to zamierzam takie montować (nawet czytałem poradnik wytłumiania drzwi w lanosie) ale kompletnie nie wiem jakie kupić - które są dobre i nie wyczyszczą portfela?


Maty kup takie, jakie Ci już proponowano - APP. Lepiej tutaj używać czegoś, co służy właśnie do wytłumiania drzwi niż mat bitumicznych "ogólnego przeznaczenia". Będzie to trochę więcej kosztowało, ale wygłuszanie drzwi to niewdzęczna robota, lepiej to zrobić raz i dobrze niż musieć coś po roku poprawiać jak się maty poodklejają. Naklejanie powinno się robić przy min. 15 stopni, powierzchnia drzwi MUSI być doskonale odtłuszczona benzyną, bo inaczej klej nie będzie się dobrze trzymał. Tuż przed klejeniem dobrze jest trochę podgrzać blachę i matę suszarką do włosów - też ma duży wpływ na przyczepność.
Tak jak napisałem - robota jest niewdzięczna, ale nie wymaga wielkich kwalifikacji, ja to robiłem w dwóch rodzinnych autach, różnica "przed" i "po" jest wielka.

Co do głośników - jakby Ci wpadły jakieś ekstra pieniądze to mogę polecić albo Power Bass albo JBL. To przynajmniej jakoś gra, nawet na zintegrowanym wzmacniaczu w odtwarzaczu samochodowym.

Ogólnie rzecz biorąc to car audio to fajna zabawa, tylko trzeba mieć czas i pieniądze ;-)
 
forestowy
[Usunięty]
Co do głośników polecam Hertz DCX165 + dystanse z MDF'u (pamiętaj tylko aby je zabezpieczyć przed montażem). Pięknie zagrają na samym radiu. Jak chcesz jakiś wzmak montować to wybór masz już dużo większy. Przy okazji montażu podciągnij normalne kable od radia do te oryginalne to cieniutkie strasznie. Żeby przeciągnąć kable przewiercasz białą kostke która jest pod osłoną gumową przy drzwiach.
Drzwi wytłum najtańszą matą bitumiczną z castoramy lub innego supermarketu. Ewentualnie kupisz w sklepie http://www.powe.com.pl/ ale bierz miękkie jak już. Miałem twarde i lipne troche.
Centralny zamek i alarm też montowałem więc jak by co wal śmiało - napisze co i gdzie przeciać, połaczyć i polutować. Robota prosta i łatwa jak miałeś lutownice w rękach kiedykolwiek.

 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
forestowy, o właśnie! To jest ten sam sklep z którego ja brałem! Przypomniałeś mi....
Hertze też podobno dobre, nawet lepsze od tego co ja wkładałem, ale zmieści się cenowo w limicie? A no, chyba że głosniki, bez oddzielnych tweeterów, to pewnie tak. Nie znam teraz cen. A ja i tak różnicy nie słyszę, a się uparłem na oddzielne piszczki na desce...
 
forestowy
[Usunięty]
Za swoje dałem 230 zł + wysyłka. W komplecie są głośniki, tweatery + 2 rodzaje obudów, zwrotnice, kable, maskownice, wkręty czyli wszystko co potrzebne do montażu.
Dokładnie tutaj kupowałem http://carhifi24.pl/katal..._helix_621.html ale ceneo http://www.ceneo.pl/1173529 znajduje jeszcze taniej.
Polecam, naprawdę zacny komplet pod samo radio.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Maty: APP, byle brać "miękkie" albo "polimerowe", bo twarde się kruszą po czasie.
Głośniki: Ja mam Hertze ale HSK, a one i droższe i lepszej amplifikacji wymagają.
Forum: zobacz też www.daewooforum.pl :mrgreen:
Przejściówka: straty pewnie są, ale czy jest sens walczyć o pietruszkę? IMHO nie.

Gratuluje wyboru. :-B :-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Gwiazdor napisał/a:
Maty: APP, byle brać "miękkie" albo "polimerowe", bo twarde się kruszą po czasie.

Twarde maty są dobre na zakrywanie otworów technologicznych (tj. tych dziur, które widać po ściągnięciu tapicerki).
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Paffcio, i tak też zrobiłem.. i pokruszyły się, częśc odpadła... wiem, nie robiłem tego "profesjonalnie"... no i robiłem to raczej w wersji oszczędnej, bez szaleństw. A i ja za komplet głośniki, gwizdki, zwrotnice, maskownice itp. dałem jakieś 160 zł. Za tą cenę to był przyzwoity zestaw.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Paffcio, twarde maty niestety się kruszą. Jesli chcesz "na sztywno" zamknąć otwory to musisz je zakleić czymś sztywniejszym (aluminium albo jakiesz sztywne tworzywo) i dopiero na to nakleić maty. Mam zaklejone twardymi i na otworach popękały właśnie.
Za to te przyklejone na blaszce właściwej nie odklejają się. Znaczy profi. :mrgreen:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Gwiazdor napisał/a:
Paffcio, twarde maty niestety się kruszą. Jesli chcesz "na sztywno" zamknąć otwory to musisz je zakleić czymś sztywniejszym (aluminium albo jakiesz sztywne tworzywo) i dopiero na to nakleić maty. Mam zaklejone twardymi i na otworach popękały właśnie.
Za to te przyklejone na blaszce właściwej nie odklejają się. Znaczy profi. :mrgreen:


No tak, nie napisalem o zaklejaniu dziur bo zapomnialem o tym :-) oczywiście macie z tym racje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach