zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Wracajac do publicznej obecnosci marki, to przed dwoma dniami, od nie pamietam jak dlugiego juz czasu, udalo mi sie zobaczyc w TV fotoreportera ktorego szyja opasana byla paskiem z napisem Pentax :-P Facet wylamal sie z ukladu C-N i focil czyms takim :mrgreen: Czyzby to powolny nawrot popularnosci?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zigger napisał/a:
Facet wylamal się z ukladu C-N i focil czyms takim :mrgreen:
E tam, pewnie C..lub N..był w serwisie :mrgreen:
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
To był pewnie Canonier-dewiant, który przebrał się w cudze ubranie. Zaklejając odpowiednie emblematy na puszce i pasku , a doklejając kilka innych oznaczeń, można podszyć się pod każdego ...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
1) Własnie na tvn poleciała reklama C400D-szkoda ze nie Pentaksa.
2) Wczoraj widziałem tego C400D na półce - nawet nie chciałem dotknąć - tak obrzydliwie wykonana, plastikowa, tandetą bije w oczy. W środku może jest i fajny dla canonierów, ale to nie to co DSowa obudowa-jakość :!:
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Ta obudowa to dla zmyłki. W środku jest matryca z ISO 64000 (czułość ograniczona softwarowo żeby konkurenci nie dostali zawału).

A poza tym nie wiem skąd na tym forum taka agresja do najpopularniejszych aparatów na świecie ....
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zbigniew napisał/a:
A poza tym nie wiem skąd na tym forum taka agresja do najpopularniejszych aparatów na świecie
no właśnie stąd
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
tref napisał/a:
1) Własnie na tvn poleciała reklama C400D-szkoda ze nie Pentaksa.
2) Wczoraj widziałem tego C400D na półce - nawet nie chciałem dotknąć - tak obrzydliwie wykonana, plastikowa, tandetą bije w oczy. W środku może jest i fajny dla canonierów, ale to nie to co DSowa obudowa-jakość :!:


Nie ma to jak byc zboczonym, poki co nie jestem zwiazany z zadnym systemem (na etapie wyboru) i smiech mnie ogarnia jak czytam takie teksty :lol:
Nawet jak wybiore to na pewno nie bede tak emocjonalnie do tego podchodził... Ale spoko, kazdy ma jakiegos bzika.... hahaha
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pxm napisał/a:
smiech mnie ogarnia jak czytam takie teksty
tzn. co śmiejes się, że mozna kupowac sprzet za duze pieniadze i akceptować kiepskie wykonanie? Ja tez sie z tego smieje. Nie smieje sie jednak z tego, że CiN sie rekalmują (plakaty, bannery,spoty, itd) a P nie, jakies marne reklamówki w Chipie, tfu
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Nawet jak wybiore to na pewno nie bedę tak emocjonalnie do tego podchodził.
Zobaczymy. Każdy tak pewnie myślał :mrgreen: :mrgreen:
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
tref napisał/a:
pxm napisał/a:
smiech mnie ogarnia jak czytam takie teksty
tzn. co śmiejes się, że mozna kupowac sprzet za duze pieniadze i akceptować kiepskie wykonanie? Ja tez się z tego smieje. Nie smieje się jednak z tego, że CiN się rekalmują (plakaty, bannery,spoty, itd) a P nie, jakies marne reklamówki w Chipie, tfu


Smieje sie z Twojego podejscia do sprawy... Brzydziłes sie dotkac Canona, bo kiepsko wykonany, buahahahaah..... Pomijam juz fakt, ze K100D wcale lepiej wykonany nie jest i to ta sama liga jesli chodzi o akurat JAKOŚĆ MATERIAŁU, K100D tez bys sie brzydził dotknac??? :lol: Pewnie nie, bo ma napis Pentax, hehe..
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pxm, być może nie do końca zechcesz uwierzyć, ale sam zobaczysz z czasem. Bez względu na to, jaki system wybierzesz, po jakimś czasie sam nagle zaczniesz dostrzegać żenujące wady konkurencji i jedynie same rewelacje w "swoim" systemie. Po prostu taka jest ludzka natura. Sam przez to przeszedłem tracąc głowę dla Yakumo.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Wiesz Michu bo z Canonem to tak jak z Windowsem, wszyscy narzekają że zły i wogóle ale używają, jak by nie używali to nie znali by wad, trudno mi uwierzyć w to że jak już zacznę w końcu lustra używać to nie będą mnie drażnić jego wady, oj trudno.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Michu napisał/a:
Pxm, być może nie do końca zechcesz uwierzyć, ale sam zobaczysz z czasem. Bez względu na to, jaki system wybierzesz, po jakimś czasie sam nagle zaczniesz dostrzegać żenujące wady konkurencji i jedynie same rewelacje w "swoim" systemie. Po prostu taka jest ludzka natura. Sam przez to przeszedłem tracąc głowę dla Yakumo.


Zaraz, zaraz... chodzi mi tylko o to fanatyczne podejście do sprawy... Tref pisał, ze brzydzi sie wziasc eosa 400d do reki bo tandeta...
k100d to tez tandeta np. dla kogos kto ma K10d czy Nikona D80... itd.
Canon przespał pewien okres, nie zaprzeczam, ze niewiele zrobili w por. do 350D i, ze wielkosc i chwyt 400d pozostawia wiele do zyczenia. To są fakty i z tym sie zgadzam... Co nie znaczy, ze mam pluć na Canona i jego uzytkownikow.

[ Dodano: 2006-12-10, 21:49 ]
Michu napisał/a:
Sam przez to przeszedłem tracąc głowę dla Yakumo.


heheeh... :mrgreen:
 
irma  Dołączył: 14 Lis 2006
Przede wszystkim Canon nie wpadł na pomysł stabilizowania matrycy i to bedzie jego największą porażką, bo wciąż bedzie musiał wciskać szklarnię z IS na której zaprojektowanie wydał, zapewne, majątek.

[ Dodano: 2006-12-10, 21:52 ]
Czterysetka, mimo lipnego plastiku, fajne foty robi ( z fajnym szkłem) jak na budżetówkę.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm napisał/a:
k100d to tez tandeta
Wiesz, mam odmienne zdanie. Miałem w ręku C350D(tym się nawet bawiłem przez parę dni), C400D, DS, teraz mam K100D. K100D na pewno jest lepiej wykonany aniżeli C400D.

[ Dodano: 10-12-06, 21:53 ]
irma napisał/a:
Czterysetka, mimo lipnego plastiku, fajne foty robi
Tu się z tobą zgodzę, w porządku jest aparacik :-)

[ Dodano: 10-12-06, 21:55 ]
pxm napisał/a:
Co nie znaczy, ze mam pluć na Canona i jego uzytkownikow.
Nikt nie każe ci pluć na inne systemy. Zrobi to za Ciebie Tref :-P
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
argawen napisał/a:
pxm napisał/a:
k100d to tez tandeta
Wiesz, mam odmienne zdanie. Miałem w ręku C350D(tym się nawet bawiłem przez parę dni), C400D, DS, teraz mam K100D. K100D na pewno jest lepiej wykonany aniżeli C400D.


Moim zdaniem jakosc plastiku jest zblizona, K100D sprawia lepsze ogolne wrazenie, dzieki lepszemu chwytowi... Niewazne, nie ma sie co spierac... Bardziej chcialem zasugerowac, ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :-)

[ Dodano: 2006-12-10, 22:17 ]
irma napisał/a:
Przede wszystkim Canon nie wpadł na pomysł stabilizowania matrycy i to bedzie jego największą porażką, bo wciąż bedzie musiał wciskać szklarnię z IS na której zaprojektowanie wydał, zapewne, majątek.


No i podejrzewam, ze raczej niepredko zobaczymy stabilizacje w body Canona i Nikona.. Z ich punktu widzenia widocznie obliczyli, ze wiecej zarobią na stabilizowanych obiektywach niz dając to w body i rezygnujac z wpływów za owe obiektywy.. Chociaz kto wie.... moze konkurencja wymusi inne działania C czy N...

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Bardziej chcialem zasugerowac, ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :-)
Tutaj trafiłeś w sedno sprawy. Każda kura swoją grzędę chwali :mrgreen:
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
argawen napisał/a:
pxm napisał/a:
Bardziej chcialem zasugerowac, ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :-)
Tutaj trafiłeś w sedno sprawy. Każda kura swoją grzędę chwali :mrgreen:


Dlatego poki co mysle, ze udaje mi sie obiektywnie oceniac rozne puszki, bo ostatecznej decyzji jeszcze nie podjalem i nie utozsamiam sie z zadnym systemem :roll:
Choc nie bede ukrywał, ze najwiecej czasu spedzam na tym forum :-)
Ciekawe czy bede tu mogl byc jak wybiore jednak konkurencyjny system... 8-) ;-)

BTW
Fajnie by bylo wziasc np. z 400D - szybkosc AF, wiekszy wybor lamp i moim zdaniem extra matryce, a z K100D - stabilizacje, jasniejszy wizjer, mozliwosc pelniejszego wykorzystania M42...
No, ale takie rzeczy to tylko w Erze chyba... ;-) Ewentualnie w puszkach ktore przekraczaja moj budżet..
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiesz, to wszystko w sumie spełnia Samsung, któego masz wpisanego w stopce (nie licząc matrycy). Jeśli nie jesteś przypilony, to zaczekaj do nowego roku. Ceny spadną, sprzęt wreszcie powinien być dostępny w sklepach - wówczas zadecydujesz.
A z tym bywaniem na forum po zakupie konkurenycjnej puszki. Wiesz - Tomecki ulokował swe uczucia w Zenicie a wszyscy i tak go kochamy.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Michu napisał/a:
Wiesz, to wszystko w sumie spełnia Samsung, któego masz wpisanego w stopce (nie licząc matrycy). Jeśli nie jesteś przypilony, to zaczekaj do nowego roku. Ceny spadną, sprzęt wreszcie powinien być dostępny w sklepach - wówczas zadecydujesz.


Jutro dzwonie do K-Consult :) Ostatnio kobietka nie byla mi jeszcze w stanie powiedziec dokladnej daty premiery, tylko wspomniala ze ok. połowy grudnia.
Moze juz beda wiedzieli...
Boje sie, ze nie wytzrymam do nowego Roku, juz bym sobie popstrykał :-)

Michu napisał/a:

A z tym bywaniem na forum po zakupie konkurenycjnej puszki. Wiesz - Tomecki ulokował swe uczucia w Zenicie a wszyscy i tak go kochamy.


:-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach