Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Odzyskiwanie zdjęć
Skasowałem przypadkowo fotki z pendrive'a. Chciałbym móc je odzyskać i w tym celu posłużyłem się programem PC Inspector, niestety nie działa. Znacznie lepiej w przypadku Recover My Files - pliki są widoczne, ale wersja trial nie pozwala na ich zapis na dysku - potrzebny klucz.

Jakieś porady, sugestie??? Może inne programy? Jakie?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Marcinicus napisał/a:
Jakieś porady, sugestie???
Owszem, użyć wyszukiwarki :-P
http://pentax.org.pl/view...light=skasowane
http://pentax.org.pl/view...light=skasowane
http://pentax.org.pl/view...ight=uszkodzone
Może coś wybierzesz
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
piotr_lukOwszem, użyć wyszukiwarki


Dzięki :-)

[ Dodano: 2009-03-19, 10:35 ]
Poczytałem podlinkowane wątki, ale w dalszym ciągu jestem w kropce...niektóre programy odzyskują zdjęcia z kart pamięci - czy można używać ich do odzysku danych z dysków? Czy da się coś odzyskać ze sformatowanej karty???

[ Dodano: 2009-03-19, 11:43 ]
Udało mi się odzyskać większość (99%) zdjęć programem Recuva 1.23.389 - bardzo prosty w obsłudze, przyjemny interfejs, w moim przypadku zadziałał o niebo lepiej niż PC Inspektor. Odzyskałem skasowane pliki z pendrive'a. Link do programiku tutaj:

http://www.tylkoprogramy.pl/recuva.php
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marcinicus napisał/a:
Czy da się coś odzyskać ze sformatowanej karty?

Dopóki nie nadpiszesz to możesz odzyskać 100%.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
ma przyszlosc moze komus rozjasni sprawe takie porownanie:
wyobrazmy sobie, ze kazdy plik to osoba, kazda mieszkajaca w swoim mieszkaniu na bardzo duzym osiedlu. zeby znalezc jakis plik/osobe, trzeba znac jej adres, czyli miec dokladna ksiazke telefoniczna. gdy taka mamy - system moze bardzo szybko odszukac nam potrzebna osobe. zwykłe formatowanie to tak jakby spalic te ksiazke telefoniczna. dla systemu, a przez to i dla nas, osiedle jest calkowicie puste. jesli chcemy odzyskac "utracone" dane, musimy zatrudnic czlowieka, ktory na piechote przejdzie cale osiedle, zapuka do wszystkich drzwi i na nowo dokona spisu ludnosci. zazwyczaj nie jest to tak dokladny spis jak poprzedni, ale kazda osobe da sie w koncu odnalezc. gorzej, jesli pozwolilismy nowym lokatorom zajmowac pozornie puste mieszkania, gdyz nowi lokatorzy po prostu wyrzucaja z mieszkan starych i sluch po nich ginie.
mam nadzieje, ze dosc obrazowo przedstawilem sprawe "utraty" danych z nosnika elektronicznego.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
plwk napisał/a:
Dopóki nie nadpiszesz to możesz odzyskać 100%.
- nietety po formacie w K100DS wszytkie znane mi odzyskiwacze poległy, nawet te które odzyskiwały 100% po trzykrotnym formacie i skokach z FAT32 na NTFS i z powrotem na FAT32.
tatsuo_ki, super :-B
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
dzieki, JackDeJack,
a z formatowaniem w K100DS, moze byc taki trik, ze oprocz zwyklego formatowania, jak opisalem, jest jeszcze formatowanie "prawdziwe", tzn.
nie palimy zwyczajnie ksiazki telefonicznej, tylko po spaleniu zatrudniamy jeszcze eksmitera, ktory przechodzi cale osiedle i tak jak spisywacz spisywal mieszkancow, tak ten wszystkich wyprasza, tak ze kazde mieszkanie jest faktycznie puste, no a wtedy nie ma mozliwosci odtworzenia stanu bylego zadna moca,
chociaz po formatowaniu w aparacie nie spodziewalbym sie, az takiego zabiegu, dlatego twoj przypadek wymagalby doglebniejszej analizy... :)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
tatsuo_ki napisał/a:
dlatego twoj przypadek wymagalby doglebniejszej analizy... :)
wystarczy test :-P
 
tomag  Dołączył: 28 Paź 2007
mam problem taki:
chciałem PEFy zgrać na płytkę więc wybrałem sobie grupę wrzuciłem do Nero i kiedy zobaczyłem że jest jeszcze miejsce na płytce to postanowiłem dorzucić jeszcze parę. Ale w końcu dwa musiałem usunąć więc w TC sobie je zaznaczyłem i "shift+delete".Nagrałem płytkę i wtedy pojawił się komunikat że do dużej grupy zdjęć nie znaleziono miejsca dostępu. Po analizie domyśliłem się że jak zaznaczałem te zdjęcia to musiałem przytrzymać ctrl a wyżej miałem wcześniej zaznaczoną pokaźną grupę fotek która skasowała mi się z tymi dwoma. Sprawdziłem co się nagrało na płytce i tam są te zdjęcia i niby mają po 10MB ale program PENTAX PHOTO Browser ich nie wyświetla (zamiast ikonki zdjęcia pokazuje się czerwony rozdarty kwadrat). Próbowałem polecanymi powyżej programami odzyskac zdjęcia ale efekt jest taki sam jak ze zdjęciami na płytce.
W czym jest problem. Czy da się jakoś odzyskać te zdjęcia. Oczywiście nic nowego nie nagrywałem na tą partycję. Co radzicie?
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
tomag napisał/a:
w TC sobie je zaznaczyłem i "shift+delete"

to po co używałeś z "shiftem" ??

a moze zamiesc przyklad, tak by ktos mogl sprawdzic.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach