blady Dołączył: 05 Paź 2006
Trochę drogawo za taką przyjemność. A od jakiej wartości przysłony te atrakcje znikają?
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
OK, niech jakiś mod wywali mój post.

Jeszcze jedno, z dpreview:
"I just got off the phone with Pentax USA. They are aware of how many people are claiming front focus issues with certain lenses, but so far they've been unable to duplicate the results by pulling products off the line. They're not certain exactly what's going on, but they assured me the issue is currently under review. "

No problem jst dosc powazny z tego co czytalem , to fatalnie ze majac 3 szkla AF wysokiej klasy jest taki problem. Po te sie tez kupuje szkla tak jasne zeby miec korzysc z tego a nei zaczynac od f 8... I tu Michu ma racje, ze przynajmniej w USA jest natychmiastowy odzew itd. Mam tez nadzieje ze ze tym szklami bedzie wszystko ok wraz z k10d, moze kolo wakacji sie skusze. Szkoda ze nie robiles Z1 i 77 zeby ocenic samo moze szklo, a jak sie ma sprawa 35/50 dla otwartych przyslon z z1p? Tzn to jest nowy aparat, z D20 tez byly problemy , wiec moze dojrzeje niebawem. A jhak generalnei oceniasz K10d?Ja focilem jakis czas nia, w sumie b fajne body, obsluga ala z1 wiec mi pasuje a i wykonanie ok. Musze sobie zrobic troche odbitek z niej i FA 35mm dla ASA 100-1600

[ Dodano: 2006-12-12, 18:12 ]
Mertz napisał/a:
Michu napisał/a:
Mertz, to sięnazywa łyżka dziegciu


Michu - to się nazywa "niepoważne traktowanie klienta".
Nikona, Canona - zrównalibyśmy za takie błędy do samej ziemi. A u nas co? No zdarzyło się? Trzeba jakoś z tym żyć? Przewidzieć w trakcie pracy? Jaki mam sens "pianie" nad nowym AF'em, skoro nie pracuje tak jak powinien i żeby było dobrze, trzeba znowu przechodzić na manuala.
Jakoś nie reaguję na Wasze dyskusje o szumach, bandingach i innych tego typu p*****łach. Ale kiedy długo wyczekiwana poprawka okazuje się być znowu niedoróbką, to mi się jakoś ulewa :[

Ale z drozszym Canonami niz K10d tez bylo mase problemow, nie pamietasz juz sprawy D20 i tez ostrzeniem? A slynne porownanie 77 vs 85mm 1.2 L na D20 i zupelny rozjazd ostrosci na Canonie..? A Nikon przez pol roku ukrywal ze problem pasow nie istnieje w D200.....i to bylo fair?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
blady, jesli mam być szczery, to nie widziałem szkła pełnoklatkowego, które otwarte, lub prawie-otwarte nie cierpiałoby na CA na matrycy. Ty jesteś z 4/3, więc może macie lepiej. :)

Nie przeprowadzałem testów, od kiedy to znika, zauważ jednak, że masz tu hardkorową sytuację - czarne tło i flesz odbity od białych liter.

Trochę testowych zdjęć z tego szkła, przy różnych przysłonach masz tu: http://www.dojarek.com/77

W tym obiektywie ch*** się od razu po wzięciu go do ręki.

[ Dodano: 2006-12-12, 12:17 ]
Alek, nie robiłem i nie będę robił żadnych testów na Z1p (co najwyżej zdjęcia, normalne zdjęcia). Z DS wszystkie moje szkła, jak już ostrzyły, to w punkt (sprawdziłem przy okazji problemów z kadyszką).

Co do moich opinii o K10D - pisałem już tu sporo, w wątkach "K10D - ja już mam" i jeszcze jakimś.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
[ Dodano: 2006-12-12, 12:17 ]
Alek, nie robiłem i nie będę robił żadnych testów na Z1p (co najwyżej zdjęcia, normalne zdjęcia). Z DS wszystkie moje szkła, jak już ostrzyły, to w punkt (sprawdziłem przy okazji problemów z kadyszką).

Co do moich opinii o K10D - pisałem już tu sporo, w wątkach "K10D - ja już mam" i jeszcze jakimś.[/quote]
Nie chodzilo mi o testy z z1p ale o wlasnie normalne zdjecia.. no w wolnej chwili poczytam sobie ten watek
Alek
 
blady Dołączył: 05 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
blady, jesli mam być szczery, to nie widziałem szkła pełnoklatkowego, które otwarte, lub prawie-otwarte nie cierpiałoby na CA na matrycy. Ty jesteś z 4/3, więc może macie lepiej. :)

Pod tym względem jest lepiej :)
Starsze korpusy Pentaxa nie miały problemów z FF/BF? To jakaś plaga czy pojedyncze przypadki?

Popatrzyłem na te foty z linka - szkło b. fajnie rysuje, ale pod względem CA to cienkie niestety jest, trzeba uważać co się fotografuje.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
blady napisał/a:
Starsze korpusy Pentaxa nie miały problemów z FF/BF?
Chyba nie miały takich wielu przypadków. Mój DS oraz Jarka, jak sam pisze trafiał w punkt. Może to jednak jest przypadłość związana z zamocowaniem matrycy i czujników AF w nowych puszkach z SR ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
blady napisał/a:
Popatrzyłem na te foty z linka - szkło b. fajnie rysuje, ale pod względem CA to cienkie niestety jest, trzeba uważać co się fotografuje.
-CHODZI CI O 77mm ???? :shock: gdzie ono jest slabe jesli chodzi o CA ? Serio sie pytam bo nie dostrzeglem tego....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
gdzie ono jest slabe jesli chodzi o CA ?
Pewnie chodzi o napis na DS-ie.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarku, Twoj wklad w szerzenie info o K10D na naszym forum jest nieoceniony! Wielkie dzieki za Twoje komentarze i sample!!!

Jako osoba, zainteresowana nowa puszka, ktora jednoczesnie nie ma obecnie za bardzo czasu i mozliwosci sledzic wszystkich mozliwych forow, a ceni sobie wlasnie to konkretne, chcialbym uporzadkowac nieco informacje na temat FF/BF w K10D, porzez uzyskanie od szanownch kolegow odpowiedzi na ponizsze pytania:

Czy taki FF jak u Jarka jest w kazdym K10D z tymi samymi (a moze w ogole analogowymi) szklami, czy tez sa sygnaly, ze z wymienionymi przez Jarka obiektywami w K10D inni nie maja takich problemow?

Czy ktos z "pierwszej dziesiatki"(lub poza) moglby sprawdzic (poprzez zrobienie zdjec w sposob podany powyzej przez Jarka) czy w jego egzemplarzu z kitem (lub/i innym szklem) wystepuje FF?

Bede bardzo wdzieczny za kazda odpowiedz (nawet nie do konca na temat ;-) ).

 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
blady napisał/a:
Popatrzyłem na te foty z linka - szkło b. fajnie rysuje, ale pod względem CA to cienkie niestety jest, trzeba uważać co się fotografuje.
-CHODZI CI O 77mm ???? :shock: gdzie ono jest slabe jesli chodzi o CA ? Serio się pytam bo nie dostrzeglem tego....

Podtrzymuje obawy kolegi Fafniaka.....wydaje mi sie ze takie ilosci to zupelnie pomijalne..jesli nawet dojrze sledzac je b uwaznie, poza tym chyba w RAW sofcie dobrym mozna latwo usunac jak pamietam....No i 77 jest zapewne boski na analogu gdzie uwypukli jeszcze ten swoj 3D efekt a niestety 4/3 tylko do plaskiej cyfry sie nadaje...i malutka ta matryca, oj malutka, a jak musi szumiec dla wyzszych ASA i wiekszej rozdzielczosci....oj musi szumiec :-D :-D :-D :-D . No i pamietaj ze dobry skan z 77 daje obraz ala 21M matryca , 4000dpi, albo kolo 30M z 5400dpi. i to 3/2 wiec zeby miec taka rozdzielczosc z 4/3 i taki kadr 3/2 chyba z 35M wypada miec....a wtedy wielkosci pixela dazy szybko, oj szybko do zera..... :lol: , oj jak szybko :-P :-P :-P :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
psyt napisał/a:
Bede bardzo wdzieczny za kazda odpowiedz (nawet nie do konca na temat ).
Nie chciej...

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
No i pamietaj ze dobry skan z 77 daje obraz ala 21M matryca , 4000dpi, albo kolo 30M z 5400dpi. i to 3/2
- prosze......nie zaczynaj....
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wiedzialem, ze odpowiedzi nie na temat pojawia sie blyskawicznie :-P ;-)
To najmocniejszy punkt naszego forum!!! :mrgreen:

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:

No i pamietaj ze dobry skan z 77 daje obraz ala 21M matryca , 4000dpi, albo kolo 30M z 5400dpi. i to 3/2
Alek, ty ten tekst to pewnie masz gdzieś wklejony w schowku :mrgreen: :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja myślę, ze Alek kupił zdjencia, na ktorych są odbite wzory.
http://manufactura.home.p...p?p=27754#27754
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
psyt napisał/a:
ceni sobie wlasnie to konkretne [forum]

właśnie wymyśliłem :!: dlaczego nasze forum jest takie ... cenne ... :!: bo zdecydowana większość użytkowników naszego forum w pełni świadomie wybiera sprzęt Pentaksa a nie np. to co jest najbardziej popularne/co im wciśnie sprzedawca nie mając pojęcia co/gdzie/z czym/i dlaczego :!: ...........


........ chyba napisze jakąś książke ..... albo conajmniej zostane tym .. no .. myśliwym :roll:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Alek napisał/a:
No i pamietaj ze dobry skan z 77 daje obraz ala 21M matryca , 4000dpi, albo kolo 30M z 5400dpi. i to 3/2
- prosze......nie zaczynaj....

Nie zaczynam tylko bylo o 77 i zaletach 4/3, nie moglem sie powstrzymac.... :mrgreen: , ach ta "smiesznie mala matryczka".....4/3/ Chodzilo mi o wyzszosc analoga 77 nad 4/3 :-D :mrgreen: :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Taaa, Sołtys. Cenne, świadome... Piszesz tak, jakby ktoś ten sprzęt na trzeźwo wybierał. Ja Pentaksa wybrałem, bo w Macro półka z tymi aparatami była najbliżej wyjścia, więc najłatwiej było podpieprzyć i uciec. Dopiero potem, po trzech miesiącach przeczytałem, że na obudowie ma napisane Yakumo...
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Alek napisał/a:

No i pamietaj ze dobry skan z 77 daje obraz ala 21M matryca , 4000dpi, albo kolo 30M z 5400dpi. i to 3/2
Alek, ty ten tekst to pewnie masz gdzieś wklejony w schowku :mrgreen: :-P

Nie tylko ten...... :lol: :lol: :lol: Mam wiele i w zaleznosci od sytuacji szybki crtl v i "jestem w temacie" :-D :-D :-D
Ale tak tak analog i skaner malina wciaz... :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Nie tylko ten...... :lol: :lol: :lol:
:mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach